В.о. завідувача кафедри
Янюк Тетяна Іванівна
кандидат технічних наук, доцент
(заснована в 2001 році)
Кафедра технології зберігання і переробки зерна є випусковою та здійснює підготовку фахівців бакалаврів за спеціальністю 181 «Харчові технології» освітньою програмою «Харчові технології та інженерія» та магістрів за спеціальністю 181 «Харчові технології» освітньою програмою «Технології зберігання і переробки зерна».
Технологія зберігання і переробки зерна передбачає: зберігання зерна та насіння на елеваторах і складах, перероблення зерна в борошно на борошномельних заводах в крупи на круп'яних підприємствах та в комбікорми на комбікормових заводах.
Виконує обов’язки завідувача кафедри кандидат технічних наук, доцент Янюк Тетяна Іванівна.
Навчальний процес здійснюється відповідно до навчальних планів спеціальності, навчальних програм дисциплін, розроблених викладачами кафедри. Програма навчання не стоїть на місці, а постійно оновлюється у контексті сучасних тенденцій розвитку галузі хлібопродуктів.
Для підвищення якості підготовки фахівців, інтеграції навчального процесу з виробництвом підтримується зв'язок з ТОВ «СТОЛИЧНИЙ МЛИН», ПАТ «Миронівський Хлібопродукт», філії «Київкомбікорм» ТОВ «Комплекс Агромарс», ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», КП «Білоцерківхлібопродукт», ПУАТ «Бориспільський експериментальний комбікормовий завод» та в ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» та з іншими підприємствами по зберіганню і переробці зерна. Вони використовуються для проходження технологічної та переддипломної практик студентами. Лабораторії підприємств оснащені сучасним обладнанням, що дозволяє здобувачам вивчити методики та прилади для оцінки якості рослинної сільськогосподарської сировини та готової продукції.
Велику увагу викладачі кафедри приділяють творчій роботі здобувачів, що сприяє підвищенню якості підготовки спеціалістів та індивідуалізації процесу навчання здобувачів. Здобувачі кафедри активно беруть участь у міжнародній науковій конференції, яка працює у НУХТ в середині квітня кожного року, де виступають із доповідями на різні теми, які пов'язані з проведеними ними науково-дослідними роботами.
Весь навчальний процес на кафедрі спрямований на виховання у здобувачівлюбові до обраної професії, на придбання ними твердих знань, розвиток творчого ставлення до навчального процесу, виховання самостійності, логічного мислення і відповідальності.
Зростанню наукового рівня викладачів і співробітників сприяє наявність в університеті спеціалізованої вченої ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій за профілем кафедри. Професор кафедри Гапонюк І. І. член у роботі спеціалізованої вченої ради Д 26.058.06.
Підвищення професійних вимог у сучасних умовах кидає виклик викладачам кафедри, тому вони регулярно проходять підвищення кваліфікації в Україні та закордоном, щоб допомагати здобувачам створювати інноваційні продукти та технології, розпізнавати лідерські якості наштовхувати діяти нестандартно і креативно.
Різнобічна підготовка дозволяє нашим випускникам працювати в державній, комерційній, проектній, науково-дослідній і виробничій сферах діяльності у різних організаціях всіх форм власності.