Н У Х Т

Символіка НУХТ

герб НУХТ

 

ГЕРБ НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ являє собою французький щит синього кольору, вписаний у золотий декоративний картуш, у серці якого розташовано емблему університету, яка відповідає філософії діяльності навчального закладу.

З обох боків щита розташовано щитотримачі, які є алегоричними фігурами. Праворуч від щита розташовано фігуру МЕРКУРІЯ (ГЕРМЕСА), Бога хліборобства, торгівлі, технологій (технічних пристроїв). Ліворуч від щита розташовано фігуру ДЕМЕТРИ – Богині родючості, землеробства та достатку. Вони символізують основні принципи діяльності університету. Геральдичний щит увінчаний написом «НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ» та символічною «Геральдичною короною» з дубового листя (символузрілої сили, мужності, доблесті) та пшеничного колосу (символу родючості, достатку та життєвої сили). У підніжжя Геральдичного щита розташовано Девізну стрічку з написом латиною: «FIDES, TRADITUS, HONOR» (ВІРА, ТРАДИЦІЇ, ЧЕСТЬ). Під Девізною стрічкою розташовано вінок з дубового листя та пшеничного колосу, символіка якого співпадає з символікою «Геральдичної корони».

Олег Кравченко, член спілки дизайнерів України, академік Української академії геральдики, товарного знаку та логотипу.

прапор НУХТ

 

ПРАПОР НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ відтворює основні кольори емблеми університету.

ПРАПОР має прямокутну форму зі співвідношенням сторін як 2:3 – відомий золотий перетин. Верхня смуга полотнища ПРАПОРА має жовтий (золотистий) колір, а нижня частина – червоний. Жовтий (золотистий) колір символізує багатство, чистоту, справедливість, міць, відповідає кольору стиглого колосу – одного з основних компонентів харчових технологій. Червона частина прапора символізує благородство, сталість, життєву силу, любов, мудрість, просвіту. Вони є рівновеликими і відповідають кольорам емблеми університету.

По центру полотнища від древкового краю до правого вільного краю розташована смуга синього кольору, ширина якої складає 1/12 довжини прапора. Колір смуги символізує духовність, велич і чистоту (неба). Синя смуга з верхнього і нижнього краю оконтурена білими смугами (символізують чистоту та справедливість), товщина кожної з яких складає 1/12 ширини синьої смуги.

У геометричному центрі прапора розташовано французький щит синього кольору, вписаний у золотий декоративний картуш, у серці якого розташовано емблему університету, яка відповідає філософії діяльності навчального закладу.

Символіка кольорів прапора та ж сама, що у кольорах емблеми університету та базується на законах вексилололгії.

логотип НУХТ

 

ЕМБЛЕМА НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ відповідає філософії діяльності навчального закладу. Емблема являє собою композицію, основним елементом якої є шестерня жовтого (золотистого) кольору, що символізує промисловість та відношення навчального закладу до розробки технологічного обладнання. У верхній частині шестерні зображено Малий герб України – ТРИЗУБ жовтого (золотистого) кольору на синьому щиті, який символізує відношення університету до статусу НАЦІОНАЛЬНИЙ. У центрі шестерні на синьому тлі (синій колір здавна вважається кольором духовності, величі і чистоти (неба)), зображено розкриту книгу білого кольору, що символізує освіту, науку, знання, які є джерелом багатства і достатку. На тлі книги ліворуч зображено факел жовтого (золотистого) кольору з полум’ям жовтого (золотистого) та червоного кольору. Він символізує життєву силу, мудрість, силу знань, просвіти – «Світоч знань». Праворуч від факела на тлі книги зображено реторту, верхня частина якої білого кольору, а нижня – червоного. Реторта оконтурена лінією синього кольору однакової товщини та символізує хімічні процеси, які використовуються у харчових технологіях. Праворуч від книги зображено колос жовтого (золотистого) кольору, який символізує основу життєвих сил, достаток та відношення до технологій виробництва харчової продукції.