Завідувач кафедри
Куц Анатолій Михайлович
доцент, кандидат технічних наук
(створена у 1930 році)
Кафедра біотехнології продуктів бродіння і виноробства здійснює підготовку фахівців у галузі знань 18 «Виробництво та технології» за освітнім ступенем «бакалавр» зі спеціальності 181 «Харчові технології» за освітньою програмою «Харчові технології та інженерія», за освітнім ступенем «магістр» за освітньою програмою «Технології продуктів бродіння і виноробства» та освітньо-науковим ступенем «доктор філософії» за освітньо-науковою програмою «Харчові технології» за денної і заочною формами навчання.
Випускники коледжів здобувають освітній ступінь «бакалавр» на кафедрі за скороченим терміном навчання.
Кафедра одна з перших в університеті започаткувала та продовжує взаємовигідну підготовку фахівців за дуальною освітою.
Щорічно за програмою Erasmus+ в університеті Гайзенхайма (Німеччина) навчаються 1-2 студента за професійним спрямуванням «Технологія вина».
Кредо кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства – готувати фахівців-лідерів. Ми прагнемо розкривати та розвивати потенціал наших вихованців для здобуття компетентностей із вирішення складних задач, досягнення особистого успіху і фінансової незалежності. Кафедра – це колектив однодумців, об'єднаних спільним прагненням – підготувати незалежній Україні висококваліфікованих фахівців для харчової промисловості.
Підготовку студентів веде висококваліфікований професорсько-викладацький колектив кафедри, в якому працюють 3 професори, доктори технічних наук, 10 кандидатів технічних наук, доцентів. Випускники кафедри займають керівні посади на підприємствах харчової промисловості України та Європи.
Навчальні плани, за якими здійснюється підготовка здобувачів всіх освітніх ступенів, розроблені зі врахуванням досвіду провідних європейських та американських навчальних закладів. Значна увага приділяється комп'ютеризації навчального процесу, що дає змогу працювати в дистанційному режимі з проведенням лекційних, лабораторних і практичних занять та захистів кваліфікаційних і курсових робіт у режимі online. Для забезпечення навчального процесу розроблені електронні конспекти лекцій, методичні рекомендації до виконання кваліфікаційних і курсових робіт, проведення практичних і лабораторних занять, проходження практики. Кафедра має комп'ютерний клас із підключенням до локальної комп'ютерної мережі з доступом до мережі Internet для проведення самостійної і розрахункових робіт.
Матеріально-технічна база кафедри включає сучасні наукові та навчальні лабораторії, мультимедійну навчальну аудиторію, які постійно модернізуються за допомогою інвесторів.
Щорічно співробітники кафедри отримують близько 6-10 патентів і публікують понад 20 статей у наукових виданнях, що включені до переліку фахових видань України, до наукометричних баз, зокрема Scopus, Web of Science Core Collection.
Результати наукових досліджень доповідаються на міжнародних і всеукраїнських наукових конференціях і науково-технічних семінарах.
Практичні навички здобувачі набувають під час практик на передових підприємствах галузі та в галузевих науково-дослідних інститутах за наскрізною програмою практик – двох технологічних і переддипломної. Серед них: ЗАТ «ОБОЛОНЬ», ТОВ виробничо-комерційна фірма «Немирівський лікеро-горілчаний завод «NЕМІRОFF», «САН Ін Бев Україна», «Центр культури вина SHABO», АТ «Коблево», ТОВ «Микулинецький бровар», міні-пивоварня «Varvar», ДНУ Укрспиртбіопрод, Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова» та багатьох інших, із якими укладено угоди про науково-технічне співробітництво.
Починаючи з другого курсу, студенти залучаються до наукової роботи за тематикою кафедри, а для магістрантів – це є обов’язковим. На кафедрі працюють 5 студентських науково-дослідних гуртків. Щорічно разом зі студентами публікується 10-15 наукових статей та робиться понад 30 доповідей на міжнародних і вітчизняних наукових конференціях.
Студенти кафедри кожен рік беруть участь і займають призові місця у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 181 «Харчові технології».
Кафедра тривалий час проводить унікальну сертифікатну програму «Професія сомельє і науково-практичні основи дегустації вин та алкогольних напоїв». Розроблений висококваліфікованими фахівцями інноваційний авторський курс, сприяє розширенню професійних компетенцій і кругозору слухачів, стає додатковим плюсом при працевлаштуванні та джерелом неформальний освіти.
Контактна особа - завідувач кафедри Анатолій Михайлович Куц
Тел.: 067-463-13-03 (мобільний)
044-287-91-55 (університетський)