Н У Х Т

Вересень підсумовуємо засіданням вченої ради

30 вересня 2021

Вересень підсумовуємо засіданням вченої ради

30 вересня 2021 року в актовому залі з дотриманням санітарних протиепідемічних заходів відбулося планове засідання вченої ради університету.

Розпочали з урочистостей. До університету завітала депутатка Верховної Ради України Ольга Коваль, яка привітала колектив із Днем працівників освіти, що відзначатиметься 3 жовтня, та вручила відзнаки Верховної Ради і Міністерства освіти і науки України нашим працівникам.

Почесними грамотами Верховної Ради України нагороджені перший проректор Володимир Яровий і завідувач кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Анатолій Соколенко.

Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України відзначена завідувачка кафедри гуманітарних дисциплін Надія Левицька.

Грамотами МОН нагороджені завідувач кафедри м’яса і м’ясних продуктів Василь Пасічний і заступниця директорки Навчально-наукового інституту харчових технологій Інна Карпович.

Подяка МОН вручена завідувачці кафедри технології цукру і підготовки води Наталії Гусятинській і доцентці кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Юлії Бондаренко.

Також ректор Олександр Шевченко вручив відзнаки НУХТ:

- нагрудний знак «За особливі заслуги перед Національним університетом харчових технологій» – проректору з навчально-виробничої діяльності та розвитку Олександру Бессарабу.

- Почесну грамоту – доценту кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Валентину Олішевському, доцентці кафедри екологічної безпеки та охорони праці Наталії Бублієнко, доцентці кафедри маркетингу Ользі Крайнюченко.

- Грамоту – доцентці кафедри міжнародної економіки Людмилі Каїрі.

Крім того, ректор із великим задоволенням вручив дипломи докторів технічних наук Сергію Грибкову і Валентину Олішевському і дипломи докторів філософії Ларисі Чубенко, Дмитру Шведюку і Дмитру Гармашу.

Вчена рада оплесками привітала колег, що відсвяткували дні народження між засіданнями, й перейшла до розгляду питань порядку денного.

Про результати виконання у 2021 році плану прийому на навчання до університету доповіла відповідальна секретарка Приймальної комісії Надія Івчук. Вона детально проаналізувала хід вступної кампанії, у т.ч. і додаткового набору, навела дані щодо кількості поданих заяв за всіма формами навчання до всіх структурних підрозділів університету й зарахованих здобувачів вищої освіти. Інформація відповідальної секретарки була прийнята до відома.

Роз’яснення щодо внесення змін до Статуту університету надала заступниця проректора з правового забезпечення Олена Негода. Доповідачка повідомила, що у зв’язку зі вступом у дію норм Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» рівень знання державної мови керівників, наукових і науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти має бути підтверджений сертифікатом про володіння державною мовою, що видається Національною комісією зі стандартів державної мови. Ці позиції мають бути зазначені й у Статутах навчальних закладів. Ще одна зміна до Статуту зумовлена структурними змінами в університеті – зі структури нашого навчально-наукового комплексу відповідно до прикінцевих положень Закону України «Про освіту» вилучені дві філії, що працювали у м. Львів. Заслухавши надану інформацію, вчена рада ухвалила рішення щодо подання змін до Статуту на затвердження Конференцією трудового колективу університету.

Щодо моніторингу якості підготовки здобувачів вищої освіти за результатами літньої екзаменаційної сесії 2020-2021 н.р. доповів начальник навчального відділу Валерій Виговський. Він проаналізував абсолютну успішність і якість успішності у всіх навчальних підрозділах і на всіх курсах, надав дані щодо кількості відрахованих здобувачів освіти й причин відрахувань та статистику стипендіатів. Вчена рада ухвалила взяти інформацію до відома.

Про реалізацію в університеті положень Кодексу академічної етики йшлося у виступі проректорки з науково-педагогічної та виховної роботи Лариси Арсеньєвої. Доповідачка надала дані щодо заходів із інформування здобувачів освіти про положення Кодексу й необхідність неухильного дотримання академічної доброчесності, вжитих в університеті протягом вересня. Вчена рада прийняла інформацію до відома.

Голова Ради молодих вчених Олексій Губеня доповів про атестацію наукових робіт стипендіатів Кабінету Міністрів України для молодих учених. Наразі їх в університеті п’ятеро, й усі вони виконують свої наукові дослідження згідно з графіками в повному обсязі. Вчена рада прийняла рішення атестувати молодих науковців і клопотати перед КМУ щодо продовження термінів виплати їм стипендій.

Наприкінці розглянули низку поточних питань. Затвердили нові редакції Положення про порядок реалізації здобувачами вищої освіти права на вільний вибір навчальних дисциплін, Положення про порядок створення та організацію роботи Екзаменаційної комісії у Національному університеті харчових технологій, Положення про порядок присвоєння вчених звань професора, доцента, старшого дослідника вченою радою НУХТ, Регламенту перевірки на академічний плагіат кваліфікаційних робіт студентів, рукописів дисертацій та монографій, рукописів статей, поданих до публікування у періодичних наукових виданнях, у Національному університеті харчових технологій. Були внесені здебільшого редакторські правки, а також більш чітко прописані обов’язки відповідальних, участь гарантів освітніх програм у роботі екзаменаційних комісій, уточнені обсяг стажувань і публікацій науково-педагогічних працівників.

Про організацію навчального процесу в умовах посилення карантинних обмежень і стан вакцинування колективу університету проінформував перший проректор Володимир Яровий.

Також вчена рада розглянула заяви здобувачів освітнього ступеня «доктор філософії» щодо призначення структурних підрозділів і рецензентів для попередньої експертизи їх дисертаційних досліджень і звернення про видачу диплома доктора філософії Анатолію Михайлову.

На цьому порядок денний був вичерпаний. Закриваючи засідання, ректор Олександр Шевченко привітав присутніх із професійним святом, що наближається – Днем працівників освіти, й побажав міцного здоров’я, наснаги, успіхів, віри в наш університет і у свої сили, злагоди, миру й любові. 

Опублікований: 30-09-2021
Читайте також:
Актуальний курс від психологині університету

У сьогоднішніх реаліях багато людей відчувають кризові психологічні стани, тому дуже важливо розуміти що з нами відбувається та що можна зробити для покращення самопочуття. Зараз як ніколи актуальними є знання у галузі кризової психологічної допомоги, які можна отримати на курсі «Кризова психологічна допомога», розробленому психологинею Центру псих...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Актуальний курс від психологині університету 14 квітня 2022

ExLibris Alma/PrimoVE – платформа майбутнього в системі бібліотечних сервісів

Працівники Науково-технічної бібліотеки університету взяли участь в онлайн-зустрічі з фахівцями ExLibris компанії Clarivate. Метою зустрічі була презентація платформи наступного покоління бібліотечних сервісів Alma/PrimoVE, яка приходить на заміну традиційним автоматизованим бібліотечним інформаційним системам. ExLibris Alma – єдина у світі уніфі...

ЧИТАТИ ДАЛІ

ExLibris Alma/PrimoVE – платформа майбутнього в системі бібліотечних сервісів 27 жовтня 2023

У Міжнародній науковій конференції «Мова і Культура» беруть участь викладачі кафедри іноземних мов професійного спрямування

Багато років поспіль викладачі кафедри іноземних мов професійного спрямування беруть участь у Міжнародній науковій конференції «Мова і Культура» (м. Київ), матеріали якої потім публікуються в науковому фаховому виданні «Мова і культура». Сьогодні Україна і весь світ стоять перед викликами від пандемії COVID-19. Тому дистанційне комунікування з вик...

ЧИТАТИ ДАЛІ

У Міжнародній науковій конференції «Мова і Культура» беруть участь викладачі кафедри іноземних мов професійного спрямування 23 червня 2020

Зі святом Дня хіміка!

В останню неділю травня традиційно відзначається професійне свято хіміків – День хіміка. Наш університет славний своїми хімічними здобутками й традиціями. Як відомо, історія нашого закладу пов’язана з іменами багатьох відомих хіміків, починаючи з Дмитра Менделєєва, який стояв біля витоків університету та підтримував відкриття класів із підготовки т...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Зі святом Дня хіміка! 26 травня 2018