Н У Х Т

Стартувала атестація наукової діяльності закладів вищої освіти

24 липня 2019

Стартувала атестація наукової діяльності закладів вищої освіти

МОН запустило процес державної атестації наукових напрямів вишів, за результатами якої вони вперше зможуть отримати кошти на базове фінансування науки. Відповідна інформація була розміщена на сайті міністерства сьогодні.

На цей рік держава передбачила на базове фінансування науки в університетах 100 млн гривень. Кошти зможуть отримати ті виші, яких оцінять найвище. Важливо, що проходити атестацію буде не заклад у цілому, а його наукові напрями: загалом їх передбачено сім.

Для визначення кращих була розроблена спеціальна методика. Вона враховує досить широкий спектр показників наукової діяльності закладу за останні 5 років. Зокрема, оцінюватиметься новизна та практична цінність наукових результатів, інтегрованість у світовий освітньо-науковий простір, перспективи розвитку тощо.

Оцінювання ефективності здійснюватимуть експерти за відповідними напрямами, а результати атестації затверджуватиме атестаційна комісія.

У підсумку кожний напрям відноситимуть до однієї з трьох груп – А, Б, В – або визнаватимуть таким, що не пройшов атестацію. З 1 вересня цього року отримати кошти на базове фінансування зможуть ті заклади, наукові напрями яких будуть віднесені до групи А. Передбачається, що в майбутньому базове фінансування надаватимуть також для групи Б.

Щоб пройти атестацію, заклад має подати до МОН заявку та необхідні інформаційні матеріали. Кінцевий термін подання документів – 5 вересня 2019 року.

Докладніша інформація та форми заявок тут.

Опублікований: 24-07-2019
Читайте також:
Професійно зростають й Альма матер не забувають наші випускники

Лабораторна база кафедри мехатроніки та пакувальної техніки постійно поповнюється новітніми зразками сучасного обладнання. Завдяки плідній професійній співпраці з випускниками кафедри та стейкхолдерами, синтезовано нове обладнання для курсів, пов’язаних із технологією та обладнанням пакування. ТОВ «ДРИГАЙЛО», в особі провідного інженера Дмитра Дри...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Професійно зростають й Альма матер не забувають наші випускники 06 жовтня 2023

Універсальні солдати від «Артеріум»

Фахівці-біотехнологи – випускники кафедри біотехнології і мікробіології, маючи університетський рівень підготовки з біологічних, хімічних, інженерних дисциплін, здатні реалізовувати свій потенціал у різних сферах: фармацевтичних компаніях України, регіональних представництвах світових компаній, харчових виробництвах, наукових установах, центрах ста...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Універсальні солдати від «Артеріум» 16 грудня 2020

Корисні ресурси щодо психологічної підтримки, навчання та інформування

Усім, хто і в режимі воєнного стану продовжує вдосконалювати навички і саморозвиватися стануть у нагоді ці платформи: Сoursera – на цій онлайн-платформі розміщені понад дві тисячі курсів за більше ніж 180 спеціалізаціями на 4 освітніх рівнях, тут можна навчатися та отримувати кредити 149 провідних університетів світу – партнерів Coursera. У разі у...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Корисні ресурси щодо психологічної підтримки, навчання та інформування 01 квітня 2022

Святкові вітання від Студентського центру патріотичного виховання та культурного розвитку

У нинішні буремні часи нам всім не завадить трохи свята, особливо, якщо воно сповнене справжніми українськими традиціями. Різдво – це завжди про надію, світло та віру. І навіть робочі будні можуть стати неймовірно натхненними, якщо ми зробимо їх такими. Наша творча молодь і фахівці Студентського центру патріотичного виховання та культурного розвит...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Святкові вітання від Студентського центру патріотичного виховання та культурного розвитку 28 грудня 2023