20 вересня в рамках Всеукраїнського тижня харчових технологій відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Тренди lean-виробництва та пакування харчових продуктів», яка зібрала провідних учених, фахівців-виробничників, здобувачів вищої освіти і всіх, хто цікавиться розвитком харчової науки, техніки та технології.
Незмінний модератор конференції, завідувач кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв нашого університету, професор Олександр Гавва відкриваючи роботу конференції, зауважив, що як би не було нам зараз важко, наука рухається вперед і можливість зустрітися, поділитися результатами своїх досліджень, обмінятися досвідом з колегами, почути думку інших вчених – воістину безцінна.
Учасників і гостей наукового заходу також привітали проректор з наукової роботи нашого університету Сергій Токарчук і заступниця директора Інституту продовольчих ресурсів НААН України Ірина Романчук. Вони зазначили, що тематика конференції – надзвичайно актуальна, побажали науковцям плідних дискусій, а також висловили подяку Збройним Силам України й всім, хто стоїть на її захисті за можливість тримати науковий фронт.
Конференція працювала у змішаному форматі – науковці з інших міст України й з-за кордону долучилися до її роботи онлайн. А бажаючих взяти участь було чимало – до оргкомітету надійшли понад 70 презентацій і тез доповідей. Безумовно, всі вони заслуговують на найпильнішу увагу, і можливість ознайомитися з доробком науковців буде, щойно завершиться компонування збірника матеріалів. А поки що, у рамках пленарного засідання заслухали кілька актуальних нині для світової наукової спільноти і бізнесу тем.
Зокрема, ґрунтовно висвітлив практику lean-виробництва на підприємствах харчової промисловості фахівець Lean-інституту України Андрій Дмитрієв.
Про інноваційні методи зберігання плодоовочевої сировини йшлося у виступі професорки Азербайджанського державного економічного університету Ельзи Омарової. Великий друг нашого університету, пані Ельза також висловила підтримку українському народові й впевненість у нашій швидкій перемозі над агресором.
Менеджер з операційної ефективності агрохолдингу «Астарта» Віталій Іванес зацікавив аудиторію питаннями покращення ефективності виробництва харчових товарів та застосування Lean Six Sigma.
З реалізацією заходів lean-виробництва на Київському маргариновому заводі «Олком» присутніх познайомив голова правління «Олком» Вячеслав Гончаров.
Цікавою була інформація від колеги з Технічного університету Молдови Тетяни Капканарі щодо перспектив виробництва продуктів харчування із плодів ріжкового дерева.
Підходам до lean-менеджменту на підприємствах хлібопекарської галузі був присвячений виступ фахівчині Інституту продовольчих ресурсів НААН України Олени Бокій.
Про пакування молочних продуктів йшлося у спільній доповіді українських і латвійських науковців, яку представив представник Інституту продовольчих ресурсів НААН Сергій Вербицький.
Власну розробку – енергоощадний пристрій для з’єднання пакувальних виробів термоклеєм представили науковці Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» Юлія Герасименко і Олександр Сокольський.
Не менш актуальними й цікавими були доповіді науковців нашого університету: професорка кафедри експертизи харчових продуктів Оксана Шульга презентувала розробку біодеградабельного їстівного посуду; системний інжиніринг пакувальних машин-автоматів став темою виступу завідувачки кафедри мехатроніки та пакувальної техніки, професорки Людмили Кривопляс-Володіної, а аспірант Олександр Козак представив розробку апарату для вакуумного охолодження батонів в умовах потокового виробництва.
Усі доповідачі отримали сертифікати учасника заходу. І незабаром на нашому сайті буде оприлюднений повний збірник матеріалів конференції.
Оргкомітет висловлює подяку шановним доповідачам за цікаві та насичені доповіді, а всім учасникам – за підтримку і активну дискусію.