Н У Х Т

Нова сторінка: захисти дисертацій на здобуття наукового ступеня «доктор філософії» з біотехнології

12 жовтня 2021

Нова сторінка: захисти дисертацій на здобуття наукового ступеня «доктор філософії» з біотехнології

8 жовтня на кафедрі біотехнології і мікробіології відбулося подвійне наукове свято – дисертаційні роботи на здобуття наукового ступеня «доктор філософії» за спеціальністю «Біотехнології та біонженерія» успішно захистили аспірантки Лілія Ключка та Олеся Палійчук.

Асистентка кафедри Лілія Ключка представила дисертацію «Регуляція антимікробної та антиадгезивної активності поверхнево-активних речовин Nocardia vaccinii IMB B-7405», яку виконувала під керівництвом докторки біологічних наук, професорки Тетяни Пирог. Основна мета роботи – розроблення простих та ефективних підходів до регуляції властивостей (зокрема антимікробної) поверхнево-активних речовин. Це дозволить використати ці метаболіти як альтернативу антибіотикам та антифунгальним препаратам, що в теперішніх реаліях є особливо актуальним. За матеріалами досліджень опубліковані 24 наукові праці, отримані два патенти на винахід, крім того, результати роботи впроваджені як модулі навчальних дисциплін для підготовки докторів філософії.

Олеся Палійчук, яка наразі обіймає посаду менеджерки зі стратегічного розвитку асортименту ТОВ «Фармацевтичний завод «Біофарма», презентувала результати своїх багаторічних досліджень властивостей ПАР, утворених на різних субстратах, у тому числі і на промислових відходах, у дисертації «Вплив умов культивування Rhodococcus erythropolis ІМВ Ас-5017 на властивості синтезованих поверхнево-активних речовин». Наукова керівниця дисертантки – докторка біологічних наук, професорка Тетяна Пирог.  Робота здобувачки спрямована на вирішення екологічної проблеми (утилізації відпрацьованої олії і відходів виробництва біодизелю) та дає можливість використати ПАР родококів, не тільки у класичній природоохоронній сфері як деструкторів ксенобіотиків, а й у інших галузях промисловості.

У складі разових спеціалізованих рад працювали: голова рад – професор кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства НУХТ Віталій Прибильський, рецензенти – професор кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства НУХТ Віктор Маринченко, завідувач кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ Віктор Стабніков, деканка факультету біотехнології та екологічного контролю НУХТ Наталія Грегірчак, опонентки – завідувачка відділу хімії і біотехнології горючих копалин Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАНУ Олена Карпенко, завідувачка відділу антибіотиків Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАНУ Лілія Авдєєва.

Члени спецрад високо оцінили рівень дисертаційних досліджень здобувачок і одностайно присудили їм науковий ступінь «доктор філософії» за спеціальністю «Біотехнології та біонженерія».

Новоспечені докторки філософії висловили подяку колективові кафедри біотехнології і мікробіології за багаторічний, незмінно високий рівень підготовки бакалаврів і магістрів, а від сьогодні і докторів філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія», а також своїй науковій керівниці Тетяні Пирог за постійну підтримку й всебічну допомогу.

Нагадаємо, програма навчання за третім ступенем вищої освіти «доктор філософії» (PhD) за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» ліцензована на кафедрі біотехнології і мікробіології у 2016 році. З того часу щорічно до лав аспірантів вступають амбіційні дослідники – Дар’я П’ятецька, Ігор Ключка, Андрій Вороненко, Віктор Удимович, Євген Харченко, Дар’я Луцай, Анна Чегринець, Микита Іванов, що живуть наукою, бажають примножувати свої знання і вміння. Тож не за горами наступні захисти.

Щиро вітаємо Лілію Ключку, Олесю Палійчук та їх наукового керівника Тетяну Пирог із такою знаменною подією, бажаємо їм наснаги, подальших наукових і творчих перемог і не зупинятися на досягнутому!

Опублікований: 12-10-2021
Читайте також:
Питання екології – в центрі уваги нашої молоді

Наша молодь активно долучається до цікавих і корисних івентів. Днями здобувачі освіти Навчально-наукового інституту харчових технологій зустрілися у онлайні з кураторкою організації «Україна без сміття» Ольгою Чернявською. Гостя розповіла про основи, які необхідно знати у сфері сортування сміття, й довела, що його перероблення – дієве. Учасники з...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Питання екології – в центрі уваги нашої молоді 08 лютого 2022

Львівський коледж НУХТ реалізовує проєкт Програми Еразмус+ у Республіці Польща

Щоб рухатись уперед, потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати та поважати своїх найближчих сусідів, які підтримують нас у нашій боротьбі. А ще – вивчати їхній досвід розбудови громадянського суспільства, культуру, історію, звичаї та традиції. Європейський Союз у межах Програми Еразмус+ відкрив можливості участі та співпраці між закладами сфе...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Львівський коледж НУХТ реалізовує проєкт Програми Еразмус+ у Республіці Польща 04 листопада 2022

Про вражаючі перспективи здобуття повної вищої освіти у НУХТ дізнаються випускники коледжів…

Про те, як знайти саме свій шлях і досягти бажаних вершин йшлося під час щирої та прозорої дискусії представника профорієнтаційного десанту кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ зі студентами Житомирського базового фармацевтичного коледжу. У ході зустрічі поринути у світ свого майбутнього та дізнатися про вражаючі перспективи та можливості пр...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Про вражаючі перспективи здобуття повної вищої освіти у НУХТ дізнаються випускники коледжів… 06 лютого 2018

2-й етап Тижня безпеки дорожнього руху в університеті

Організація Об'єднаних Націй оголосила 2011-2020 роки Десятиліттям дій з безпеки дорожнього руху. Передові країни Європи поставили перед собою амбіційне завдання – знизити кількість жертв на автошляхах до нуля. Для цього втілюються у життя комплексні програми практичних заходів, в основі яких національні стратегії боротьби за безпеку на дорогах, ор...

ЧИТАТИ ДАЛІ

2-й етап Тижня безпеки дорожнього руху в університеті 16 листопада 2018