Профорієнтаційний сектор кафедри біотехнології і мікробіології та факультету біотехнології та екологічного контролю активно спілкуються з перспективними школярами та їх педагогами, і в ході таких діалогів частіше за все народжуються ідеї для проведення наукових досліджень із залученням допитливих і професійноспрямованих старшокласників.
Цього разу за науковою консультацією до викладачів кафедри звернулися вчителька хімії загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 м. Василькова Олена Горбач та учениця 10-го класу, вихованка гуртка «Юний хімік» Васильківського ЦДЮТ Лілія Заболотна, які забажали осягнути безкрайню тему «Якість молока та молочних продуктів».
У лабораторії кафедри був проведений мікробіологічний аналіз молока та продуктів молокопереробної галузі. Зокрема об’єктами дослідження стали: молоко коров’яче – домашнє, ТМ «Слов’яночка», «Волошкове поле», «Весела Бурьонка»; сметана – домашня, ТМ «Яготинська», «Простоквашино», «PRESIDENT»; йогурт – ТМ «Яготинське», «Активіа», «Агуша», «Danone».
Результати частково виявилися абсолютно непередбачуваними, наприклад, бажаних і цілком очікуваних молочнокислих стрептококів у сметані одного з найпотужніших міжнародних молочних концернів не було виявлено взагалі, а в продукції домашнього виробництва кількість деяких санітарно-показових мікроорганізмів перевищила всі уявні межі. Тож, споживаймо з розумом…
Наразі І (міський) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук подоланий. Так тримати! Колектив кафедри біотехнології і мікробіології бажає юній науковиці визнання результатів її роботи, успіхів у дослідницькій діяльності, нових цікавих відкриттів і сподівається за кілька років побачити її у лавах студентів НУХТ!