Н У Х Т

На базі університету відбувся семінар Міністерства освіти і науки України

05 березня 2019

На базі університету відбувся семінар Міністерства освіти і науки України

5 березня на базі нашого університету відбувся семінар Міністерства освіти і науки України, присвячений роботі Центрів колективного користування науковим обладнанням.

Нагадаємо, що у травні 2018 року МОН підтримало пропозиції закладів вищої освіти щодо створення на засадах експерименту центрів колективного користування науковим обладнанням за рахунок коштів бюджетної програми «Дослідження, наукові та науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами та державним замовленням, підготовка наукових кадрів, фінансова підтримка преси, розвитку наукової інфраструктури, наукових об'єктів, що становлять національне надбання, забезпечення діяльності Державного фонду фундаментальних досліджень». Таких центрів було створено 8, і серед них Центр колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія біобезпеки, якості харчової продукції та безпеки харчування» у нашому виші. Наприкінці грудня минулого року заклади вищої освіти, що були визначені засновниками центрів, отримали перші фінансові транші для придбання обладнання. Тож настав час відзвітувати про перші кроки щодо функціонування центрів. Базою для проведення такого заходу був обраний наш університет.

Цього дня до НУХТ, крім організаторів семінару – заступника міністра освіти і науки Максима Стріхи та генерального директора директорату науки МОН Дмитра Чеберкуса, завітали проректори з наукової роботи, а також керівники 8 створених центрів і представники ще 10 вишів, що подали заявки на створення центрів на базі їх навчальних закладів.

Спочатку заслухали звіти щодо заходів, виконаних вишами по створенню й початку роботи центрів. Далі дали слово претендентам на створення центрів, аби вони могли аргументувати й переконати присутніх у необхідності створення центру колективного користування науковим обладнанням саме у їх закладі вищої освіти.

Підсумовуючи почуте, Максим Стріха, зазначив, що вишами, де вже створені центри був виконаний значний обсяг робіт щодо їх запуску. Схвально відізвався він про центр нашого університету й порадив іншим взяти на озброєння впроваджені нашими фахівцями ідеї, зокрема стосовно можливості на сайті центру відслідковувати статистику замовлень й роботи на приладах та формувати відповідні звіти. Стосовно претендентів на створення центрів, було прийняте спільне рішення, дати їм ще 10 днів на доопрацювання своїх презентацій, після чого науково-технічна рада МОН обере 5-6 найкращих проектів, що отримають фінансування вже у цьому році. Іншим же доведеться зачекати наступного року. Крім того, заступник міністра повідомив, що вже працюючі центри у цьому році отримають ще по 2 млн. грн. фінансування на розвиток.

Опублікований: 05-03-2019
Читайте також:
Випуск магістрів Навчально-наукового інженерно-технічного інституту імені академіка І.С. Гулого

5-го березня в актовій залі НУХТ яблуку ніде було впасти! Адже цього дня у Навчально-науковому інженерно-технічному інституті імені академіка І.С. Гулого (ННІТІ) відбулося урочисте вручення дипломів випускникам-магістрам денної та заочної форми навчання. Усією родиною, в сяйві святкового вбрання, з добрими й щирими усмішками викладачів, батьків і ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Випуск магістрів Навчально-наукового інженерно-технічного інституту імені академіка І.С. Гулого 07 березня 2019

Очільники наукової роботи в НУХТ визначили перспективні напрямки розвитку Центру колективного користування науковим обладнанням

Проректор з наукової роботи, професор Олександр Шевченко разом із завідувачем Проблемної науково-дослідної лабораторії, старшим науковим співробітником Андрієм Мариніним обговорили перспективи розвитку й роботи на поточний навчальний рік Центру колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія біобезпеки, якості харчової продукції та безп...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Очільники наукової роботи в НУХТ визначили перспективні напрямки розвитку Центру колективного користування науковим обладнанням 08 жовтня 2020

Профорієнтаційні мандри

Профорієнтація – це місія, місія донести корисну інформацію про можливості, які відкриває правильно обрана вища освіта. Профорієнтація – це виклик, виклик сьогодення постійно тримати «руку на пульсі», слідкувати за сучасними тенденціями і змінами на ринку праці і своєчасно на них реагувати. Профорієнтація – це дорога, шлях до сердець майбутніх всту...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Профорієнтаційні мандри 16 листопада 2018

Математика – завжди актуально й цікаво!

Попри складну ситуацію, спричинену військовою агресією проти нашої країни, наші науковці тримають стрій й не припиняють свої пошуки та дослідження у всіх галузях, діляться своїми здобутками з колегами та оприлюднюють їх результати. 23-24 травня 2022 року кафедра вищої математики імені професора Можара В.І. спільно з колегами з Національного педаго...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Математика – завжди актуально й цікаво! 26 травня 2022