Н У Х Т

На базі університету відбувся семінар Міністерства освіти і науки України

05 march 2019

На базі університету відбувся семінар Міністерства освіти і науки України

5 березня на базі нашого університету відбувся семінар Міністерства освіти і науки України, присвячений роботі Центрів колективного користування науковим обладнанням.

Нагадаємо, що у травні 2018 року МОН підтримало пропозиції закладів вищої освіти щодо створення на засадах експерименту центрів колективного користування науковим обладнанням за рахунок коштів бюджетної програми «Дослідження, наукові та науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами та державним замовленням, підготовка наукових кадрів, фінансова підтримка преси, розвитку наукової інфраструктури, наукових об'єктів, що становлять національне надбання, забезпечення діяльності Державного фонду фундаментальних досліджень». Таких центрів було створено 8, і серед них Центр колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія біобезпеки, якості харчової продукції та безпеки харчування» у нашому виші. Наприкінці грудня минулого року заклади вищої освіти, що були визначені засновниками центрів, отримали перші фінансові транші для придбання обладнання. Тож настав час відзвітувати про перші кроки щодо функціонування центрів. Базою для проведення такого заходу був обраний наш університет.

Цього дня до НУХТ, крім організаторів семінару – заступника міністра освіти і науки Максима Стріхи та генерального директора директорату науки МОН Дмитра Чеберкуса, завітали проректори з наукової роботи, а також керівники 8 створених центрів і представники ще 10 вишів, що подали заявки на створення центрів на базі їх навчальних закладів.

Спочатку заслухали звіти щодо заходів, виконаних вишами по створенню й початку роботи центрів. Далі дали слово претендентам на створення центрів, аби вони могли аргументувати й переконати присутніх у необхідності створення центру колективного користування науковим обладнанням саме у їх закладі вищої освіти.

Підсумовуючи почуте, Максим Стріха, зазначив, що вишами, де вже створені центри був виконаний значний обсяг робіт щодо їх запуску. Схвально відізвався він про центр нашого університету й порадив іншим взяти на озброєння впроваджені нашими фахівцями ідеї, зокрема стосовно можливості на сайті центру відслідковувати статистику замовлень й роботи на приладах та формувати відповідні звіти. Стосовно претендентів на створення центрів, було прийняте спільне рішення, дати їм ще 10 днів на доопрацювання своїх презентацій, після чого науково-технічна рада МОН обере 5-6 найкращих проектів, що отримають фінансування вже у цьому році. Іншим же доведеться зачекати наступного року. Крім того, заступник міністра повідомив, що вже працюючі центри у цьому році отримають ще по 2 млн. грн. фінансування на розвиток.

Published on: 05-03-2019
Read also:
НУХТ у міжнародному рейтингу uniRank

На питання, які найпопулярніші університети в Україні, дає відповідь uniRank, опублікувавши рейтинг 186 українських закладів вищої освіти. Наш університет посів у ньому 37 місце. Щоб потрапити до цього міжнародного рейтингу заклад освіти має відповідати наступним критеріям відбору: бути ліцензованим або акредитованим відповідною українською орг...

READ YOURSELF

НУХТ у міжнародному рейтингу uniRank 15 march 2021

Відбулася Міжнародна науково-технічна конференція за тематикою 24-ї секції Наукової ради МОН

8 листопада в університеті вже в одинадцяте відбулася Міжнародна науково-технічна конференція «Наукові проблеми харчових технологій та промислової біотехнології в контексті євроінтеграції». Цьогоріч науковий захід був присвячений 45-й річниці Проблемної науково-дослідної лабораторії НУХТ і проводилася з метою ознайомлення експертів харчової промис...

READ YOURSELF

Відбулася Міжнародна науково-технічна конференція за тематикою 24-ї секції Наукової ради МОН 10 november 2022

«Генеральна репетиція» здобувачів-бакалаврів кафедри біотехнології і мікробіології

За два тижні до засідань екзаменаційної комісії на кафедрі біотехнології і мікробіології відбувся попередній захист випускових кваліфікаційних робіт студентів-біотехнологів, що навчаються за освітнім ступенем «Бакалавр». Здобувачі 4 курсу представили на попередній захист 38 робіт інженерного та 3 роботи науково-інженерного спрямування. Для виконан...

READ YOURSELF

«Генеральна репетиція» здобувачів-бакалаврів кафедри біотехнології і мікробіології 04 june 2021

Про творчість та інновації – іноземними мовами

21 квітня за календарем ЮНЕСКО – Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності. Недарма саме цього дня відбулося традиційне засідання секції «Іноземні мови професійного спрямування» у межах щорічної, уже 92-ї, Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів НУХТ «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування ...

READ YOURSELF

Про творчість та інновації – іноземними мовами 22 april 2026