Н У Х Т

Локальний моніторинг – запорука якості освіти

21 лютого 2022

Локальний моніторинг – запорука якості освіти

Сучасний ринок праці вимагає від випускника закладу вищої освіти не лише глибоких теоретичних знань, а й здатності самостійно їх застосовувати в нестандартних, постійно змінюваних життєвих ситуаціях, переходу від суспільства знань до суспільства життєво компетентних громадян. Тому оцінювання якісно підготовленого випускника, що є основою його конкурентоздатності на ринку праці, характеризує власне якість освітньої програми та освітнього процесу.

Кафедрою біотехнології та мікробіології цьому питанню приділяється постійна увага, враховуючи значний досвід у підготовці фахівців-біотехнологів та їх широке працевлаштування у різних сферах промисловості.

Для відповідності нагальним вимогам ринку праці, потребам здобувачів вищої освіти тощо на рівні нашого університету, факультету і на кафедрі біотехнології і мікробіології щорічно проводиться перегляд освітніх програм за результатами їхнього моніторингу. Такий моніторинг передбачає виявлення та відстеження тенденцій у розвитку якості освіти в країні, на окремих територіях і безпосередньо у закладі вищої освіти; встановлення відповідності фактичних результатів освітньої діяльності заявленим цілям, оцінювання ступеня і причин відхилень від цілей.

Днями на кафедрі біотехнології і мікробіології відбувся круглий стіл за участі членів проєктної групи, завідувача кафедри та викладачів, здобувачів освітнього ступеня «Бакалавр», стейкхолдерів, де обговорили питання оновлення та модернізації освітньо-професійної програми (ОПП) «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» першого освітньо-професійного рівня вищої освіти за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» галузі знань 16 «Хімічна та біоінженерія».

Гарантка освітньо-професійної програми здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «Бакалавр», доцентка Світлана Старовойтова презентувала результати проведеного локального моніторингу ОПП, розкрила унікальність, фокус та особливість підготовки, звернула увагу на можливість академічної мобільності здобувачів, а також враховуючі проведений аналіз ОПП провідних закордонних і вітчизняних закладів вищої освіти з підготовки бакалаврів за спеціальністю 162 та суміжними, внесла пропозиції щодо оновлення ОПП. Гарантка відзначила основні переваги навчання саме на кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ.

До активного обговорення важливих питань долучилися не лише деканка факультету біотехнології та екологічного контролю, а за сумісництвом і доцентка випускової кафедри Наталія Грегірчак та завідувач кафедри Віктор Стабніков, а також професорка кафедри Тетяна Пирог, доцентки Вікторія Красінько, Світлана Тетеріна, Оксана Скроцька, здобувачки освітнього ступеня «Бакалавр» Марина Грищенко і Анна Воробей. Важливою була участь стейкхолдера, експерта (з навчання та розвитку персоналу) групи з дистанційного навчання Корпоративного Університету Корпорації «Артеріум», випускника кафедри Ігоря Ключки.

Здобувачками зауважена необхідність доповнення методичного забезпечення базовими конспектами лекцій з обов’язкових дисциплін, такими як «Біохімія», «Ділова комунікативність», «Інжиніринг біопроцесів. Модуль 1. Процеси та апарати біотехнологічних виробництв». Анна Воробей висловила побажання щодо акцентування лекторами взаємопов’язаності дисциплін і подальшого використання одержаних знань у фахових дисциплінах (наприклад, «Біохімія» і «Загальна мікробіологія» тощо). Марина Грищенко звернула увагу на перегляд наповненості вибіркової дисципліни «Виробнича логістика», на її думку було «забагато лекцій, не вистачало живого матеріалу».

Ігор Ключка, як стейкхолдер, підтримав основні пропозиції щодо оновлення ОПП, звернув увагу на обов’язковість набуття здобувачами під час навчання навичок soft- і hard skills, які потрібні для успішного працевлаштування,  а також, як бізнес-тренер, і надалі обіцяв проводити тренінги, вебінари, майстер-класи та тематичні лекції для здобувачів-бакалаврів для подальшого розвинення та поглиблення необхідних навичок для професійної діяльності на провідних підприємствах галузі.

У процесі обговорення були висловлені багато рекомендацій і побажань, які неодмінно будуть враховані при оновленні ОПП для покращення освітнього процесу та набуття здобувачами-бакалаврами відповідних компетентностей та програмних результатів навчання, які в подальшому дозволять їм бути не тільки конкурентоспроможними на ринку праці, але і є важливими при акредитації освітньої програми.

Опублікований: 21-02-2022
Читайте також:
Бути в тренді з FoReCH 2021

З 29 вересня по 1 жовтня працював Міжнародний експофорум ресторанно-готельного бізнесу та клінінгу FoReCH 2021. Здобувачі вищої освіти факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу не могли пропустити цю подію, тому разом із викладачами відвідали наймасштабнішу виставку осені сфери HoReCa у Міжнародному Виставковому Центрі. Кожного рок...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Бути в тренді з FoReCH 2021 04 жовтня 2021

Знання правил GMP – перший крок до майбутньої виробничо-практичної роботи

Третьокурсники спеціальності 162 «Біотехнологія та біоінженерія», незважаючи на непрості умови та різні місця перебування, не втрачають можливості опановувати дисципліни, які є основою їх майбутнього фаху. Однією з таких дисциплін є «Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв». Ця дисципліна є важливою у системі підготовки, тому що забезп...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Знання правил GMP – перший крок до майбутньої виробничо-практичної роботи 06 червня 2022

Благодійний футзальний захід на підтримку ЗСУ

Команда з футзалу Вінницького фахового коледжу НУХТ взяла участь у благодійному заході на підтримку ЗСУ та вшанування пам'яті загиблих військовослужбовців. Благодійна дружня зустріч відбулася за підтримки Вінницької міської ради, Комітету по фізичній культурі і спорту ВМР та Вінницької міської федерації футболу. Наш коледж – єдиний із навчальних ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Благодійний футзальний захід на підтримку ЗСУ 02 травня 2022

У сучасний і захоплюючий світ нанотехнологій продовжують занурюватися здобувачі-біотехнологи

Минулого тижня здобувачі-біотехнологи відвідали онлайн-лекцію доктора технічних наук, директора Інституту наноматеріалів А. Дрекселя (Університет Дрекселя, США), професора Юрія Гогоці. Лекція була присвячена наноматеріалу графену. Цього тижня здобувачі бакалаврату та ступеня «Доктор філософії» з біотехнології разом із лекторкою дисципліни «Методи м...

ЧИТАТИ ДАЛІ

У сучасний і захоплюючий світ нанотехнологій продовжують занурюватися здобувачі-біотехнологи 16 березня 2023