Н У Х Т

ІІ Міжнародна Школа Жана Моне «Ефективний екоменеджмент для європейського майбутнього України»

16 березня 2023

ІІ Міжнародна Школа Жана Моне «Ефективний екоменеджмент для європейського майбутнього України»

В університеті відбулася ІІ Міжнародна Онлайн-Школа Жана Моне «Ефективний екоменеджмент для європейського майбутнього України». Захід був проведений у рамках проєктів програми ЄС Еразмус+ «Стратегія відновлюваної енергетики ЄС як дороговказ для України» (координаторка – доцентка кафедри екологічної безпеки та охорони праці Оксана Салавор), «Політика та кращі практики Європейського Союзу з управління академічними проєктами» та «Центр Європейського Союзу Жана Моне з Циклічної та Зеленої Економіки» (координатор – завідувач кафедри екологічної безпеки та охорони праці, професор Ігор Якименко).

До роботи Школи долучилося понад 180 учасників практично з усіх куточків нашої країни – учні випускних класів, вчителі дисциплін екологічного спрямування, здобувачі нашого та інших вишів, науковці, громадськість.

З вітальними словами до учасників Школи звернулись ректор університету, професор Олександр Шевченко, керівниця Еразмус+ офісу в Україні Світлана Шитікова, деканка факультету біотехнології та екологічного контролю нашого університету Наталія Грегірчак і завідувач кафедри екологічної безпеки та охорони праці Ігор Якименко.

Зустріч розпочалась із віртуального туру Національним університетом харчових технологій, підготовленого здобувачами спеціальності 101 «Екологія», який ознайомив присутніх із нашим навчальним закладом.

Зацікавленість, багато запитань і коментарів викликали доповіді ключових спікерів Міжнародної Школи, які говорили про роль екологічного менеджменту у європейському майбутньому України (доцентка Оксана Ничик), стратегію відновлюваної енергетики ЄС (доцентка Оксана Салавор), напрацювання ЄС у біоенергетиці та перспективи для України (доцентка Наталія Бублієнко), застосування цифрових методів в екологічному менеджменті (доцент Євгеній Шаповалов), досвід факультету біотехнології та екологічного контролю як успішного академічного проєкту (доцентка Наталія Грегірчак).

Багаторічним успішним досвідом кафедри екологічної безпеки та охорони праці щодо участі в академічних проєктах програми Еразмус+ поділився професор Ігор Якименко.

Також особливу увагу викликали виступи колег із закордонних університетів і компаній: докторки Юлії Войтенко-Палган про освітні програми та дослідження зі сталого розвитку Лундського університету (Швеція); доктора Сергія Кириленка щодо досвіду роботи в університетах Фінляндії, Чехії, Бразилії та України; доктора Анатолія Гирича про менеджмент дослідницьких проєктів у Німеччині; докторки Антоніни Калініченко про пріоритети Університету Ополе (Польща) у міжнародній співпраці.

І, звісно, дуже зацікавили аудиторію емоційні та пізнавальні доповіді наших нинішніх студентів і випускників. Учасниця Програми академічних обмінів Еразмус+ Ірина Гулевата, яка є студенткою Щецинського університету (Польща) і здобувачкою-екологом третього курсу НУХТ, розповіла про власний досвід академічної мобільності студентів і навчання у двох університетах. А наші здобувачі-екологи Станіслав Усенко і Валерія Кожан поділилися власним баченням сучасного екоменджменту.

Учасники Школи активно долучилися до обговорення одного із ефективних інструментів екоменеджменту – стратегічного екологічного оцінювання. Фахово, цікаво, компетентно ознайомила з цим питанням присутніх випускниця спеціальності 101 «Екологія» Ірина Тищук, яка нині працює екологинею компанії «Укргруппроєкт».

На завершення двох насичених і пізнавальних днів роботи Школи відбулася підсумкова дискусія. Всі учасники були одностайні: захід був дуже корисним і ефективним, такі заходи екологічного спрямування слід продовжувати, а співпрацю між університетом і середньою школою – поглиблювати. Отже, до зустрічі у наступній Міжнародній Школі Жана Моне!

Щира дяка нашим українським Героям, які боронять нашу країну, і завдяки яким ми маємо можливість навчати і готувати молодь до роботи на світле майбутнє України!

Опублікований: 16-03-2023
Читайте також:
Активно готують студентів до магістерського іспиту з іноземної мови фахівці кафедри іноземних мов професійного спрямування

«Готуй сани влітку», – стверджує відоме прислів’я. Тому багато студентів-бакалаврів 4-го курсу різних факультетів та інститутів НУХТ вирішили скористатися народною мудрістю та вже восени записалися на підготовчі курси до складання магістерського іспиту, ЄВІ (єдиного вступного іспиту) з іноземної мови. І вони праві, адже стільки всього треба встигну...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Активно готують студентів до магістерського іспиту з іноземної мови фахівці кафедри іноземних мов професійного спрямування 05 листопада 2019

Семінар від фахівчині-практика для викладачів і аспірантів кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів

На кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів відбувся науковий семінар «Хлібопекарські дріжджі, аспекти застосування», який провела керівниця пекарського центру «Лесаффр Україна», кандидатка технічних наук Світлана Шинкаренко. Французька компанія «Лесаффр» є одним із найбільших світових виробників дріжджів, стартових культур для з...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Семінар від фахівчині-практика для викладачів і аспірантів кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів 23 червня 2023

Реальні проєкти, спрямовані на покращення матеріально-технічної бази, виконували цьогорічні випускники

У Полтавському фаховому коледжі НУХТ відбувся захист дипломних проєктів здобувачів спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», під час якого студенти-електромеханіки  продемонстрували ґрунтовні теоретичні і практичні знання, отримані під час навчання в коледжі. 50% студентів виконували реальні проєкти, спрямовані на по...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Реальні проєкти, спрямовані на покращення матеріально-технічної бази, виконували цьогорічні випускники 08 липня 2020

Літня наукова практика наших міжнародників у Литві

Завідувачка кафедри міжнародної економіки, докторка економічних наук, професорка Світлана Гуткевич і здобувачка першого курсу магістерської програми «Міжнародна економіка» Валерія Гладкова з 4 липня по 28 серпня в рамках проєкту «Літня студентська наукова практика», організованого Дослідницькою радою Литви (RCL), проходять стажування на Каунаському...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Літня наукова практика наших міжнародників у Литві 18 серпня 2023