Н У Х Т

ІІ Міжнародна Школа Жана Моне «Ефективний екоменеджмент для європейського майбутнього України»

16 березня 2023

ІІ Міжнародна Школа Жана Моне «Ефективний екоменеджмент для європейського майбутнього України»

В університеті відбулася ІІ Міжнародна Онлайн-Школа Жана Моне «Ефективний екоменеджмент для європейського майбутнього України». Захід був проведений у рамках проєктів програми ЄС Еразмус+ «Стратегія відновлюваної енергетики ЄС як дороговказ для України» (координаторка – доцентка кафедри екологічної безпеки та охорони праці Оксана Салавор), «Політика та кращі практики Європейського Союзу з управління академічними проєктами» та «Центр Європейського Союзу Жана Моне з Циклічної та Зеленої Економіки» (координатор – завідувач кафедри екологічної безпеки та охорони праці, професор Ігор Якименко).

До роботи Школи долучилося понад 180 учасників практично з усіх куточків нашої країни – учні випускних класів, вчителі дисциплін екологічного спрямування, здобувачі нашого та інших вишів, науковці, громадськість.

З вітальними словами до учасників Школи звернулись ректор університету, професор Олександр Шевченко, керівниця Еразмус+ офісу в Україні Світлана Шитікова, деканка факультету біотехнології та екологічного контролю нашого університету Наталія Грегірчак і завідувач кафедри екологічної безпеки та охорони праці Ігор Якименко.

Зустріч розпочалась із віртуального туру Національним університетом харчових технологій, підготовленого здобувачами спеціальності 101 «Екологія», який ознайомив присутніх із нашим навчальним закладом.

Зацікавленість, багато запитань і коментарів викликали доповіді ключових спікерів Міжнародної Школи, які говорили про роль екологічного менеджменту у європейському майбутньому України (доцентка Оксана Ничик), стратегію відновлюваної енергетики ЄС (доцентка Оксана Салавор), напрацювання ЄС у біоенергетиці та перспективи для України (доцентка Наталія Бублієнко), застосування цифрових методів в екологічному менеджменті (доцент Євгеній Шаповалов), досвід факультету біотехнології та екологічного контролю як успішного академічного проєкту (доцентка Наталія Грегірчак).

Багаторічним успішним досвідом кафедри екологічної безпеки та охорони праці щодо участі в академічних проєктах програми Еразмус+ поділився професор Ігор Якименко.

Також особливу увагу викликали виступи колег із закордонних університетів і компаній: докторки Юлії Войтенко-Палган про освітні програми та дослідження зі сталого розвитку Лундського університету (Швеція); доктора Сергія Кириленка щодо досвіду роботи в університетах Фінляндії, Чехії, Бразилії та України; доктора Анатолія Гирича про менеджмент дослідницьких проєктів у Німеччині; докторки Антоніни Калініченко про пріоритети Університету Ополе (Польща) у міжнародній співпраці.

І, звісно, дуже зацікавили аудиторію емоційні та пізнавальні доповіді наших нинішніх студентів і випускників. Учасниця Програми академічних обмінів Еразмус+ Ірина Гулевата, яка є студенткою Щецинського університету (Польща) і здобувачкою-екологом третього курсу НУХТ, розповіла про власний досвід академічної мобільності студентів і навчання у двох університетах. А наші здобувачі-екологи Станіслав Усенко і Валерія Кожан поділилися власним баченням сучасного екоменджменту.

Учасники Школи активно долучилися до обговорення одного із ефективних інструментів екоменеджменту – стратегічного екологічного оцінювання. Фахово, цікаво, компетентно ознайомила з цим питанням присутніх випускниця спеціальності 101 «Екологія» Ірина Тищук, яка нині працює екологинею компанії «Укргруппроєкт».

На завершення двох насичених і пізнавальних днів роботи Школи відбулася підсумкова дискусія. Всі учасники були одностайні: захід був дуже корисним і ефективним, такі заходи екологічного спрямування слід продовжувати, а співпрацю між університетом і середньою школою – поглиблювати. Отже, до зустрічі у наступній Міжнародній Школі Жана Моне!

Щира дяка нашим українським Героям, які боронять нашу країну, і завдяки яким ми маємо можливість навчати і готувати молодь до роботи на світле майбутнє України!

Опублікований: 16-03-2023
Читайте також:
Обговорюємо актуальні проблеми науки та освіти: університет виступив співорганізатором ще однієї наукової конференції

9 грудня відбулася І Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми науки та освіти: реалії та перспективи», організатором якої виступила Громадська організація «Міжнародна асоціація науковців», а співорганізаторами – провідні українські та міжнародні установи, серед яких і наш університет. У роботі конференції взяли участь понад 50 ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Обговорюємо актуальні проблеми науки та освіти: університет виступив співорганізатором ще однієї наукової конференції 13 грудня 2022

Розширення горизонтів професійних інтересів студентами кафедри маркетингу

Нещодавно студентки кафедри маркетингу разом із доцентом Вікторією Стеценко, в межах святкування Національного дня дівчат у STEM, відвідали головний офіс компанії «Монделіс» і відкриту дискусію за участі Ганни Новосад. Студентки спеціальностей «Журналістика» та «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» мали можливість познайомитися з органі...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Розширення горизонтів професійних інтересів студентами кафедри маркетингу 18 жовтня 2019

Горизонти взаємовигідної міжнародної співпраці у нашому університеті розширюються

Днями на кафедрі машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв відбулася зустріч із делегацією вчених Берлінського університету прикладних наук, яку очолював професор Стефан Юнге. У зустрічі взяли участь директор Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. І.С. Гулого Сергій Блаженко, завідувач кафедри машин і апаратів харчових...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Горизонти взаємовигідної міжнародної співпраці у нашому університеті розширюються 16 вересня 2019

Мандруємо світами разом із Еnglish speaking club

Давно мріяли опинитися в екзотичних країнах? А ось студенти Навчально-наукового інституту економіки і управління та факультету автоматизації і комп’ютерних систем разом із іноземним гостем Stuart Snuggs та викладачем Наталією Божок нещодавно мали таку змогу. Тому що  чергове засідання Еnglish speaking club було присвячене темі «The Spirit of Advent...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Мандруємо світами разом із Еnglish speaking club 07 листопада 2019