Н У Х Т

«Home edition» – VIII Кулінарний конкурс факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу

24 червня 2020

«Home edition» – VIII Кулінарний конкурс факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу

Що єднає краще за все? Усі, хто скаже – спільні інтереси, вподобання й прагнення, одна мета, відданість своїй справі й однодумцям, буде правий. А ще – традиції. Не важливо, наскільки вони давні, головне, що вони є, і краще за будь що вони об’єднують і родини, і колективи, і цілі покоління. І вже цілі покоління випускників і нинішніх студентів факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу об’єднує одна дуже яскрава, надзвичайно цікава й добра весняно-літня традиція – щорічний Кулінарний конкурс. Його чекають, до нього готуються, «вмикаючи» на повну потужність уяву, креативність, усі свої таланти, знання, навички й професійні здібності, його проживають і пропускають через розум, серце, душу і кожний нерв. Це – завжди потужне неймовірне шоу, де вповні може розкритися і впевнений досвідчений старшокурсник, і зовсім юний новачок-першокурсник. І для когось ця перша «проба пера» може стати стартом до майбутніх вагомих здобутків і високих професійних досягнень, подарувавши впевненість у своїх силах, давши досвід і поштовх до самовдосконалення і розвитку.

І ось рік 2020… Приходить травень – пора щорічного конкурсу, а в країні – карантин! І ось настає червень, а карантинні обмеження тривають, і кінця-краю їм не видно! Але хіба може стати на заваді така дрібниця, якщо є бажання, запал і на озброєнні сучасні технології? Звичайно ні, вирішили спільно зі студрадою викладачі, й зі звичною енергією й творчою наснагою взялися до організації конкурсу у форматі онлайн. Так народився «Home edition» – VIII Кулінарний конкурс ГРТБ. Так, були сумніви, чи все вдасться, були побоювання, чи знайдуться бажаючі вийти на індивідуальні змагання на власних кухнях, адже попередні конкурси були командними і поруч були викладачі, які допомагали готуватися, консультували, підтримували і вгамовували хвилювання уже однією своєю присутністю. А тут – страву придумай, продумай, закупи інгредієнти, усе сам приготуй, зніми відео процесу, прокоментуй, а ще журі може з питаннями чіплятися…

Та усі побоювання виявилися марними – цьогорічний конкурс зібрав рекордну кількість учасників з усіх курсів і усіх спеціальностей факультету – 77! Довелося навіть дедлайн подання матеріалів продовжити, щоб усі бажаючі встигли. Неймовірно, але найбільша кількість учасників із заявлених на конкурс виявилася першокурсниками! 45 студентів першого курсу впевнено вийшли на старт цих кулінарних перегонів і склали гідну конкуренцію старшим товаришам.

І ось фінал. Він відбувся 24 червня в прямому ефірі за допомогою сервісу відеоконференцій Zoom.

Учасників конкурсу, фіналістів і вболівальників тепло привітав декан факультету і певною мірою «хрещений батько» конкурсу, бо саме за його ініціативи він і був започаткований, професор Віктор Доценко. Він подякував конкурсантам за активність, висловив впевненість у їх беззаперечних професійних талантах і майбутніх перемогах і побажав учасникам успіху й насолоди від самого процесу творення й змагання, гарних спогадів про цей досвід і не зупинятися, а продовжувати розвиватися.

Далі учасники заходу переглядали відеопрезентації фіналістів, слухали їх розповіді про приготування своїх авторських страв, задавали питання. Після завершення усіх переглядів журі від’єдналося від загального чату, щоб порадитися й винести рішення. Це непросте завдання цього року випало на долю начальника відділу рекламно-виставкової та інформаційної діяльності університету Юлії Цой, власника «Львівської майстерні шоколаду» і викладача кафедри готельно-ресторанної справи Олексія Собіна і доцента кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції Віри Зуйко. Крім того, до оцінювання конкурсантів залучили стейкхолдерів, успішних випускників, шеф-кухарів, які провели не один майстер-клас для здобувачів факультету, бренд-шефа ресторану автентичної кухні «КазаН ДиваН» Володимира Єманова і шеф-кухаря, який відкривав трендові заклади ресторанного господарства в Україні та Словаччині, організовує гастрошоу і гастровечері, працює у своєму авторському стилі сучасної української кухні «Modern Gastro Nostalgia» Андрія Клюса. Вони висловили свої рекомендації щодо вибору переможців, а також підготували для учасників конкурсу мотивуючі відео-звернення.

Вибір був складним ще й тому, що журі не мало можливості оцінити органолептичні показники приготованих страв. А візуально всі вони були – просто насолода для очей. Більшість страв були ще й досить складними у приготуванні, поєднавши по кілька різних технік.

Проте, конкурс є конкурс і вердикт був таким:

- номінація «Холодні страви та закуски» – Ілона Скринник (група ХЧ-3-2);
- номінація «Основна страва» – Анастасія Степова (група ХЧ-3-14ск);
- номінація «Десерти» – Наталія Паскал (група ГС-4-4);
- номінація «Найкращий дебют» –  Ірина Ткачук (група ГС-1-5);
- номінація «Вибір шефа» – Денис Матченко (група ГС-2-6);
- номінація «Найоригінальніша страва» – Альона Васильчук (група ГС-3-4).

Чим же вражали переможці?

Ілона Скринник приготувала панна-коту з авокадо, м’ятою та йогуртом – чудовий варіант освіжаючої холодної закуски для спекотного літнього дня.

Анастасія Степова була єдиною, хто представив на конкурс одразу дві основні страви і, варто сказати, обидві – технічно складні – філе качки з копченим буряком, бузиною та гострим перцем і качку, мариновану фініками з молочним соусом, сиром Брі та лаймом.

Наталія Паскал витратила тиждень лише на підготовку шоколаду для свого торту «Кавова симфонія в стилі Harry Potter», а ще продемонструвала складні технічні рішення при його приготуванні.

Ірина Ткачук запропонувала оригінальну холодну закуску «Fish&Ring» – канапки із заварного тіста з червоною рибою.

Вражаюча страва експериментальної кухні – рол тунця з бататом і огірком, на основі з мангового кулі та лимонної піни, з пюре з горошку і кольорової капусти і мохом із соку базиліка принесла Денисові Матченку заслужену перемогу у номінації «Вибір шефа», запропонованій Андрієм Клюсом.

А пивний зефір Альони Васильчук став найоригінальнішою стравою цьогорічного конкурсу. До речі, нагадаємо, що Альона зовсім нещодавно стала фіналісткою Міжнародного кулінарного конкурсу «Cook ‘N’ Battle» у Швейцарії.

Усі дебютанти-першокурсники отримають подарунки від студентської ради університету – футболки й екосумки з символікою університету та значки НУХТ. Такі ж подарунки, а ще призи від «Львівської майстерні шоколаду» чекають на переможців.

Неймовірно теплу атмосферу створив ведучий заходу, студент спеціальності «Готельно-ресторанна справа» Данило Маслов. А технічно проведення конкурсу забезпечував доцент кафедри готельно-ресторанної справи Олег Бортнічук.

На небосхилі факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу засяяли нові кулінарні зірки! Вітаємо усіх учасників із першим конкурсним досвідом, факультет – із черговим цікавим івентом, а переможців – із перемогою! Нехай вона стане першою сходинкою до омріяних висот! 

Опублікований: 24-06-2020
Читайте також:
Оцінюємо кращі зразки упаковки та етикеток, розроблених і виготовлених в Україні

Щороку партнер і добрий друг нашого університету – Клуб пакувальників України проводить традиційні конкурси кращих зразків упаковки та етикеток, розроблених і виготовлених в Україні, «Українська зірка упаковки», «Українська етикетка» та «Упаковка майбутнього». Наш університет готує фахівців пакувальної галузі, зокрема, за освітньою програмою «Комп...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Оцінюємо кращі зразки упаковки та етикеток, розроблених і виготовлених в Україні 10 травня 2022

Перший серйозний крок у професійній підготовці біотехнологів-третьокурсників

У здобувачів-біотехнологів освітнього ступеня «бакалавр» 3-й курс є «переломним» за такими причинами. По-перше, саме на третьому курсі вони отримують «постійну прописку» на випусковій кафедрі біотехнології і мікробіології (БТМ), оскільки з цього часу більшість освітніх компонент освітньо-професійної програми є дисциплінами фахового професійного сп...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Перший серйозний крок у професійній підготовці біотехнологів-третьокурсників 02 травня 2022

Перше знайомство з крафтовим пивоварінням на «BEERMASTERBREWERY»

На початку навчального року здобувачі групи ТІ-2-4 Навчально-наукового інституту харчових технологій разом зі старшим куратором, доцентом кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Романом Кириленком уперше відвідали сучасну крафтову пивоварню, яка була побудована наприкінці 2021 року. У організації та проведенні заходу посприяв аспіран...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Перше знайомство з крафтовим пивоварінням на «BEERMASTERBREWERY» 04 жовтня 2022

НУХТ – серед найкращих українських університетів у міжнародному рейтингу UniRank

Днями був оприлюднений міжнародний рейтинг UniRank, в якому наш університет посів 39 місце у переліку найкращих українських вишів 2023 року. Всього до рейтингу увійшов 181 вітчизняний заклад вищої освіти. Критеріями входження до цього рейтингу є: наявність статуту, ліцензії чи акредитації відповідної української організації вищої освіти; наявність...

ЧИТАТИ ДАЛІ

НУХТ – серед найкращих українських університетів у міжнародному рейтингу UniRank 27 березня 2023