Здобувачі другого курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» відвідали АТ «Фармак» – успішну міжнародну фармацевтичну компанію з виробництва лікарських засобів, яка завдяки якості та інноваціям є лідером фармацевтичного ринку України вже багато років поспіль. Фармацевтичне виробництво налічує понад 2800 робітників, а на самому підприємстві функціонують 25 виробничих ліній, що відповідають вимогам належної виробничої практики (GMP) та різним класам чистоти зон. Продукція ж компанії нараховує 400 лікарських засобів.
Наші майбутні біотехнологи в захваті від поїздки на «Фармак»! Найбільше їм було цікаво дізнатися, як відбувається процес визначення біодоступності препаратів, а також на власні очі побачити необхідне для цього технологічне обладнання. Завдяки екскурсії, студенти вкотре пересвідчилися, що обрана ними спеціальність – перспективна, і вони знаходяться на вірному життєвому шляху.
Спочатку здобувачі освіти відвідали 3-й цех АТ «Фармак» та дізналися багато цікавого й корисного про виробництво рідких лікарських засобів. Кожний зміг побачити, як зберігаються лікарські засоби при умові дотримання різних класів чистоти виробничих зон, а також безпосередню роботу однієї з виробничих ліній, де отримують та зберігають саліцилову кислоту.
Також надовго запам’ятається відвідання пілотної біотехнологічної дільниці, де побачили, яким чином та на якому обладнанні відбуваються етапи культивування бактерій, а також процеси виділення та очистки цільового продукту – активного фармацевтичного інгредієнту (АФІ). Було цікаво дізнатися, що ведення процесу ферментації може відбуватися повністю в автоматичному режимі, не зважаючи на загальну тривалість культивування. З роботою цієї дільниці знайомив випускник кафедри біотехнології і мікробіології 2019 року Володимир Федоренко.
Далі екскурсантам розповіли про загальні аспекти розроблення твердих лікарських форм і показали, як відбувається процес отримання таблеток.
Протягом усієї екскурсії працівники АТ «Фармак» постійно супроводжували наших здобувачів і відповідали на абсолютно усі поставлені запитання щодо технологічного процесу, його етапів, критичних точок виробництва, зберігання та експорту за кордон фармацевтичної продукції. Особливо цікаво було дізнатися, що найпопулярніший препарат для експорту в інші країни – «Фленокс», а сам експорт компанії (28% виробництва) є вражаючим – у понад 50 країн світу!
Другокурсники вдячні за організацію екскурсії працівникам АТ «Фармак», деканці факультету біотехнології та екологічного контролю Наталії Грегірчак та супроводжуючій, старшій викладачці кафедри біотехнології і мікробіології Тетяні Белемець за надану можливість отримати нові знання та враження.