Н У Х Т

Знайомство з українським фармгігантом

24 травня 2023

Знайомство з українським фармгігантом

Здобувачі другого курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» відвідали АТ «Фармак» – успішну міжнародну фармацевтичну компанію з виробництва лікарських засобів, яка завдяки якості та інноваціям є лідером фармацевтичного ринку України вже багато років поспіль. Фармацевтичне виробництво налічує понад 2800 робітників, а на самому підприємстві функціонують 25 виробничих ліній, що відповідають вимогам належної виробничої практики (GMP) та різним класам чистоти зон. Продукція ж компанії нараховує 400 лікарських засобів.

Наші майбутні біотехнологи в захваті від поїздки на «Фармак»! Найбільше їм було цікаво дізнатися, як відбувається процес визначення біодоступності препаратів, а також на власні очі побачити необхідне для цього технологічне обладнання. Завдяки екскурсії, студенти вкотре пересвідчилися, що обрана ними спеціальність – перспективна, і вони знаходяться на вірному життєвому шляху.

Спочатку здобувачі освіти відвідали 3-й цех АТ «Фармак» та дізналися багато цікавого й корисного про виробництво рідких лікарських засобів. Кожний зміг побачити, як зберігаються лікарські засоби при умові дотримання різних класів чистоти виробничих зон, а також безпосередню роботу однієї з виробничих ліній, де отримують та зберігають саліцилову кислоту.

Також надовго запам’ятається відвідання пілотної біотехнологічної дільниці, де побачили, яким чином та на якому обладнанні відбуваються етапи культивування бактерій, а також процеси виділення та очистки цільового продукту – активного фармацевтичного інгредієнту (АФІ). Було цікаво дізнатися, що ведення процесу ферментації може відбуватися повністю в автоматичному режимі, не зважаючи на загальну тривалість культивування. З роботою цієї дільниці знайомив випускник кафедри біотехнології і мікробіології 2019 року Володимир Федоренко.

Далі екскурсантам розповіли про загальні аспекти розроблення твердих лікарських форм і показали, як відбувається процес отримання таблеток.

Протягом усієї екскурсії працівники АТ «Фармак» постійно супроводжували наших здобувачів і відповідали на абсолютно усі поставлені запитання щодо технологічного процесу, його етапів, критичних точок виробництва, зберігання та експорту за кордон фармацевтичної продукції. Особливо цікаво було дізнатися, що найпопулярніший препарат для експорту в інші країни – «Фленокс», а сам експорт компанії (28% виробництва) є вражаючим – у понад 50 країн світу!

Другокурсники вдячні за організацію екскурсії працівникам АТ «Фармак», деканці факультету біотехнології та екологічного контролю Наталії Грегірчак та супроводжуючій, старшій викладачці кафедри біотехнології і мікробіології Тетяні Белемець за надану можливість отримати нові знання та враження.

Опублікований: 24-05-2023
Читайте також:
Науковиця Жешувського університету (Польща) поділилася результатами своїх досліджень з нашими магістрантами

Завдяки міжнародному співробітництву з Жешувським університетом (Польща) на кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів відбулася гостьова лекція доцентки Грети Адамчик для здобувачів освітнього ступеня «Магістр» освітньо-професійних програм «Технології хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів» і «Технології орга...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Науковиця Жешувського університету (Польща) поділилася результатами своїх досліджень з нашими магістрантами 12 грудня 2022

Аудит фінансової звітності на гостьовій лекції від старшої аудиторки компанії PwC

За ініціативи викладачів кафедри економіки і права та компанії PwC напередодні модульного тижня відбулася гостьова лекція для здобувачів молодших і старших курсів освітніх програм «Економіка підприємства» і «Економіка та правове забезпечення бізнесу» за участі спікерки, старшої аудиторки PwC Тетяни Загородньої, випускниці магістратури кафедри еконо...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Аудит фінансової звітності на гостьовій лекції від старшої аудиторки компанії PwC 12 грудня 2022

Радісна новина від кафедри економіки і права

Колектив кафедри економіки і права прагне поділитися чудовою і радісною новиною про успішний захист кваліфікаційних робіт здобувачами денної та заочної форм навчання освітнього ступеню «магістр» зі спеціальності 051 «Економіка», освітньої програми «Економіка підприємства». Екзаменаційна комісія, яку очолив професор кафедри маркетингу та управління...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Радісна новина від кафедри економіки і права 14 лютого 2022