Н У Х Т

Магістранти-біотехнологи на карантині, або написання обґрунтування

26 січня 2021

Магістранти-біотехнологи на карантині, або написання обґрунтування

Кожний рік навчання студентів 1 курсу магістратури починається з вибору тематики магістерської роботи та написання обґрунтування. Кожний рік студенти думають, що саме їх курсу найскладніше і вимоги до них найсуворіші. А цього навчального року, зважаючи на карантинні заходи, вступ відбувся пізніше і всю програму магістранти мали пройти лише за два з половиною місяці. Тож на вибір тематики магістерської роботи здобувачам 1 курсу магістратури кафедри біотехнології і мікробіології відвели лише тиждень.

Перечитуючи фахову літературу, вони ділилися між собою тим, що не можуть знайти цікаву тематику, якій було б присвячено багато наукових праць. Проте, студенти не опускали руки, вишукували нові напрями біотехнологічних розробок, зверталися до викладачів, і зрештою всі визначилися з тематикою майбутньої магістерської роботи.

Але це був тільки початок семестру. Перший місяць виявився складним – навчання відбувалося і дистанційно, і в університеті. Постійні зміни збивали з пантелику, не було зрозуміло, що, коли і в якому вигляді здавати. Аж після повного переходу на дистанційне навчання, магістранти трохи заспокоїлися й розібралися в обраній тематиці.

Як зізнаються самі здобувачі, найбільш важким етапом роботи над обґрунтуванням став аналіз наукових праць. Вони цілими днями перечитували статті, опубліковані за останні роки. З’ясувалося, що велика частина літератури не відповідає їх вимогам, тобто не містить всієї необхідної інформації, яка дозволила б проаналізувати роботу та порівняти її з іншими. А вітчизняних наукових праць по більшості тем взагалі не виявилось. Для подолання цієї перешкоди нам дуже допомогли навички, здобуті під час навчання у бакалавраті.

Магістранти зазначають, що прийшлося їм нелегко – багато занять, багато матеріалу і ще більше питань. Відстаючи по одному предмету, вони наздоганяли його та відставали по іншому. При цьому деякі студенти встигали і навчатися, і науковою роботою займатися. Викладачі ж допомагали усім впоратися за короткий час, вказували на помилки та приділяли максимум своєї уваги. Тож, незважаючи на карантин і дистанційне навчання, першокурсники-магістранти змогли вкластися у кінцеві терміни здачі самостійних робіт і представити високий рівень знань!

Опублікований: 26-01-2021
Читайте також:
Економічна гра для ліцеїстів

Доцентки кафедри економіки і права Оксана Відоменко та Мар'яна Задніпряна-Корінна провели економічну гру «Створення власного бізнесу: економічні та правові аспекти» для учнів 10-11 класів ліцею №92 м. Києва. Особливістю гри була робота учнів у командах, з елементами гейміфікації (через використання платформи Kahoot) та змагання. Роль наставників ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Економічна гра для ліцеїстів 21 жовтня 2025

Наука й бізнес об’єдналися у визначенні сучасних трендів і перспектив у галузі перероблення м’яса і молока

Перший місяць навчального року в нашому університеті традиційно насичений науковими конференціями за галузевими спеціалізаціями харчових виробництв. 23 вересня 2025 року, вже вшосте, відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тренди і перспективи в галузі переробки м’яса і молока». Співорганізаторами заходу виступили Інституту про...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Наука й бізнес об’єдналися у визначенні сучасних трендів і перспектив у галузі перероблення м’яса і молока 26 вересня 2025

Почесною грамотою міської влади за високий професійний рівень роботи відзначена викладач Кам’янець-Подільського коледжу НУХТ

До Дня працівника фізичної культури і спорту в Кам’янець-Подільському відділі молоді та спорту було організоване урочисте привітання викладачів і спортсменів міста. Робота кращих представників спортивної спільноти відзначена почесними грамотами та нагородами. Вітаємо викладача Кам’янець-Подільського коледжу харчової промисловості НУХТ Ірину Валаш...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Почесною грамотою міської влади за високий професійний рівень роботи відзначена викладач Кам’янець-Подільського коледжу НУХТ 16 вересня 2019

Магістри-заочники спеціальності «Туризм» успішно захистили свої кваліфікаційні роботи

На кафедрі туристичного та готельного бізнесу відбувся захист кваліфікаційних робіт магістрів заочної форми навчання зі спеціальності 242 «Туризм». Екзаменаційну комісію очолив д.г.н,  професор,  заслужений працівник освіти України, академік Академії наук вищої освіти України Петро Масляк. До складу комісії також увійшли: завідувач кафедри туристи...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Магістри-заочники спеціальності «Туризм» успішно захистили свої кваліфікаційні роботи 19 лютого 2019