У цьому році магістранти, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Промислова та фармацевтична біотехнологія», вперше виконували нове для себе завдання з дисципліни «Природознавча мікробіологія» (лекторка – професорка Тетяна Пирог).
Ця самостійна робота вимагала командної праці, оскільки потрібно було опрацювати чималу кількість сучасної наукової літератури. Однією з перших свою роботу на тему «Ціанобактерії як об'єкти біотехнології» представила команда Олени Доценко.
Доповідь здобувачів була комплексною, бо охоплювала різні аспекти використання одноклітинних синьо-зелених водоростей як біологічних агентів. Слухачі дізналися про антимікробні метаболіти, синтезовані ціанобактеріями. Те, що ці одноклітинні водорості можуть продукувати метаболіти з антимікробною активністю щодо таких вірусів, як Ебола, ВІЛ, кір, гепатит вражає. Крім того, ціанобактерії та продукти їх метаболізму є перспективними для використання у природоохоронних технологіях, косметології, сільському господарстві, харчовій промисловості тощо. Вони можуть використовуватися для створення біодобрив, виробництва біопластику, біопалива, як біокаталізатори, а також для біоремедації довкілля Учасники команди проаналізували великий спектр закордонної та вітчизняної літератури, щоб це підтвердити.
Після презентації доповіді магістранти й лекторка дисципліни продуктивно та цікаво подискутували. Здобувачі освіти вдячні професорці Тетяні Пирог за можливість урізноманітнити лекційні заняття та попрацювати в команді, адже навички такої роботи зайвими ніколи не бувають.