Н У Х Т

Викладачки НУХТ у ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені Л.І. Медведя»

31 січня 2022

Викладачки НУХТ у ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені Л.І. Медведя»

Наші викладачі і науковці тісно й плідно співпрацюють із вітчизняними та зарубіжними колегами не лише харчової, але й інших галузей, а також із провідними медичними установами.

У рамках договору про співпрацю між нашим університетом і ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені Л.І. Медведя» МОЗ України директорка Навчально-наукового інституту харчових технологій Оксана Кочубей-Литвиненко, завідувачка кафедри технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів Тамара Носенко та викладачі кафедри, гарантка освітньої програми «Хімічна технологія» Олена Подобій та старша викладачка Наталія Бубало 25 січня 2022 року відвідали Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені Л.І. Медведя.

Розпочали знайомство з бесіди з директором центру Миколою Проданчуком стосовно основних проблем у галузі регулювання харчових добавок і косметичних засобів.

Далі була надзвичайно цікава і змістовна екскурсія лабораторіями Центру, яку люб’язно провів провідний хімік-аналітик Павло Олейнов. Фахівець вразив своєю харизмою і високим професіоналізмом, продемонстрував унікальні прилади (деяких кілька в Європі та світі) для визначення якості та безпечності харчових і косметичних продуктів (сучасні газорідинні та рідинні хроматографи, хромато-масспектрометри) та організовані лабораторії для проведення повного комплексу досліджень, починаючи з пробопідготовки і завершуючи кінцевим результатом. Підрозділ Центу, Орган з оцінювання відповідності «ЕКОГІНТОКС» акредитований Національним агентством з акредитації України за міжнародними стандартами якості.

У рамках візиту відбулося спільне засідання вчених рад Навчально-наукового інституту харчових технологій НУХТ і Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені Л.І. Медведя.

Гарантка освітньої програми «Хімічна технологія», кандидатка технічних наук, доцентка кафедри технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів Олена Подобій виступила з питання «Вимоги до регулювання ринку косметичної продукції в освіті фахівців. Підготовка фахівців хімічної промисловості в ключі Технічного регламенту на косметичну продукцію».

У своєму виступі фахівчиня зазначила, що для забезпечення якості підготовки фахівців випускова кафедра має договори про співпрацю з підприємствами харчової, хімічної, фармацевтичної та косметичної промисловості, проєктними і науково-дослідними установами.

Олена Подобій детально зупинилася на основних компетентностях і програмних результатах навчання, які реалізуються на рівні бакалавра та на рівні магістра в освітньо-професійній програмі «Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів».

Зміни до освітніх програм, що були проведені у 2021 році у зв’язку із запровадженням Технічного регламенту на косметичну продукцію (Постанова КМУ від 20.01.2021р.), були спрямовані на перегляд змісту дисциплін освітніх програм, зокрема, на формування досьє (безпечність), GMP, нотифікації. Слід зазначити, що у 2021 році на рівні освітнього ступеню «Магістр» запроваджена освітня компонента «Належна виробнича практика (GMP)» за пропозицією стейкхолдерів – випускників і виробничників. Наразі наші освітні програми підготовки фахівців хімічної промисловості збалансовані та враховують сучасні тенденції розвитку галузі та вимоги ринку праці.

Тамара Носенко доповіла з питання «Впровадження Технічного регламенту на косметичну продукцію: нові компетенції випускників університету» та зазначила, що впровадження цього документу вносить зміни до вимог до випускників і на освітній програмі «Технології рослинних олій, жирових та косметичних продуктів». Зокрема у контексті дисципліни «Інгредієнти» з’явилися теми лекцій, що дозволяють випускникам набувати необхідні знання та вміння, володіти сучасними тенденціями в галузі.

Питання «Європейська система регулювання безпечності косметичної продукції» висвітлила Наталія Бубало. Вона розповіла про аспекти регуляції косметичної продукції у європейському союзі, основною вимогою якої є безпечність. Детально зупинилася на впровадженні Регламенту ЄС № 123/2009 в Європейському Союзі. У доповіді були широко розкриті етапи створення відносно нового для Європи регламенту на косметичну продукцію та всієї нормативно-правової бази. Також була приділена значна увага до проведення оцінювання безпечності косметичної продукції. Розкриті питання, хто і як має її проводити.

Слід зазначити, що ця зустріч відбулася під час проведення локального моніторингу освітніх програм на всіх освітніх рівнях в університеті, тому представниці університету, гарантки чотирьох освітніх програм за спеціальностями 161 «Хімічні технології та інженерія» та 181 «Харчові технології» мали можливість обговорити актуальні питання підготовки здобувачів освітніх ступенів «бакалавр» і «магістр» із зовнішніми стейкхолдерами, фахівцями «ЕКОГІНТОКС» та виробничниками, які були також запрошені університетом до заходу.

Під час спільного засідання заслухали ще надзвичайно цікаву доповідь «Нормативно-правове регулювання косметичної продукції в Україні», зроблену керівницею Органу з оцінки відповідності «ЕКОГІНТОКС» Нелею Бутильською.

Наші викладачки щиро вдячні колегам із ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені Л.І. Медведя» за унікальну можливість долучитися до спільного засідання та знайомства з професіоналами.

Опублікований: 31-01-2022
Читайте також:
Патріотичний онлайн-захід Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого до Дня Гідності та Свободи

21 листопада українці відзначають одне з нових, але знакових свят в історії України – День Гідності та Свободи. Воно відзначається щороку згідно з Указом Президента і встановлене на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 р. та Революції Гідності 2013 р. Навчально-науков...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Патріотичний онлайн-захід Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого до Дня Гідності та Свободи 23 листопада 2020

Здобувачі освіти перетворюють знання на досвід під час стажування на підприємстві

Четвертокурсниця освітньо-професійної програми «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» Марія Плита проходить стажування у службі навчання та розвитку персоналу «Київмедпрепарат» – одного із виробників ТМ «Артеріум». Її завдання полягає у організації і проведенні професійних навчань з питань GxP і стандартів менеджменту ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Здобувачі освіти перетворюють знання на досвід під час стажування на підприємстві 07 травня 2024

«Goodvalley» запрошує на практику студентів НУХТ

Колектив випускової кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів активно розширює базу підприємств-партнерів, невпинно залучаючи до співпраці провідні компанії не лише України, але й близького та дальнього зарубіжжя. У січні 2020 року фахівці кафедри, професор Василь Пасічний і доцент Олег Галенко побували у польському відділенні групи компаній «Go...

ЧИТАТИ ДАЛІ

«Goodvalley» запрошує на практику студентів НУХТ 17 лютого 2020

Про зимові свята французькою

Із приходом зимових свят на кафедрі іноземних мов професійного спрямування настає час поговорити про них. І не лише рідною, а й іноземними мовами. Вивчаючи іноземну мову, здобувачі водночас знайомляться з традиціями і звичками народу, мову якого вони вивчають. Тож здобувачі освіти другого курсу спеціальності «Готельно-ресторанна справа», які вивчаю...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Про зимові свята французькою 27 грудня 2023