26 вересня до лабораторій кафедри біотехнології і мікробіології завітали гості – восьмикласники ліцею «Наукова зміна» у супроводі вчителя біології Валентини Холоденко. Організацію цієї екскурсії взяла на себе в.о. завідувача кафедри іноземних мов професійного спрямування Олена Галинська.
Юні гості жваво цікавились усім: як виглядають чашки Петрі? Чому молоко після автоклаву не скисає 3 роки? Чи можна шкідливі бактерії перетворити на корисні? Чим треба нагодувати гриби-аспергіли, щоб отримати лимонну кислоту? Ці, а також інші запитання вони задавали і екскурсоводам: доценту Вікторії Красінько та асистенту Тетяні Белемець, і студентам 3-го та 4-го курсів, на лабораторні заняття до яких вони потрапили.
А екскурсія до науково-дослідної лабораторії кафедри поєдналася з неочікуваним сюрпризом: там восьмикласників зустріла колишня випускниця їх ліцею, а нині магістрант 1 курсу, голова студентської ради факультету біотехнології та екологічного контролю Наталя Петренко. І знову посипались запитання: а чи не скучно навчатися? А що у цій загорнутій чашці Петрі? А якщо розгорнути, бактерії звідти не втечуть?
Отже, стало зрозуміло, що серйозну і дуже важливу інформацію стосовно професії біотехнолога і освітньої діяльності кафедри до восьмикласників необхідно донести у зрозумілій і веселій формі презентації, гри та змагань. Усі гості розділилися на дві команди, і розпочали змагання: яка команда швидше здогадається, що таке «біла біотехнологія»? Який корисний продукт біотехнології можна одержати за допомогою гриба Penicilliumchrysogenum? Все це, а також цікавий і веселий фільм про «складнощі» навчання, знятий студентами, допомогло учням краще зрозуміти презентовану інформацію стосовно спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» і переваг отримання фаху біотехнолога саме у НУХТ.
На згадку про проведений захід всі учасники отримали яскраві інформаційні матеріали про навчання на біотехнолога на кафедрі біотехнології і мікробіології.
Такі заходи допомагають популяризувати освітню діяльність кафедри, і вчасно спрямовувати зацікавлену молодь на отримання потрібного фаху.