Українські вчені до кінця 2022 року отримали безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів, доступних у межах проєкту Research4Life. Про це повідомляється в офіційній заяві на сайті проєкту.
Перелік доступних ресурсів суттєво розширений. Більше 15 видавців додатково відкрили електронні колекції книг і журналів для користувачів із України. Зокрема наданий доступ до ресурсів таких великих видавництв:
- Elsevier
- Springer
- Nature
- John Wiley&Sons
- Taylor&Francis
- Emerald
- Sage Publications
- Oxford University Press
- Cambridge University Press
- IOP Publishing та ін.
Наразі майже 75 тисяч книг, понад 12,5 тисяч журналів і бази даних доступні для фахівців закладів вищої освіти та наукових установ України.
Повний перелік ресурсів, до яких наданий доступ, можна переглянути за посиланням, зазначивши у відповідних полях назву країни та тип установи.
Для отримання доступу закладам вищої освіти необхідно зареєструватися. Представники платформи забезпечують швидкий розгляд заявок від установ з України.
Після підтвердження реєстрації на платформі Research4Life, співробітники закладу вищої освіти чи наукової установи мають змогу отримати доступ до вмісту платформи, звернувшись до відповідального підрозділу або контактної особи (в нашому університеті – це Науково-технічна бібліотека) для отримання інституційного логіну та паролю для входу, а також інструкції зі створення персонального облікового запису користувача платформи.
Нагадаємо, Research4Life – проєкт, організований у форматі державно-приватного партнерства Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН, Програмою ООН із навколишнього середовища, Всесвітньою організацією інтелектуальної власності, Міжнародною організаціє праці, Корнельським і Єльським університетами, Міжнародною організацією науково-технічних і медичних видавців. У межах платформи забезпечується доступ до понад 154 тис. наукових журналів і книг від більше як 200 видавців із усього світу.