Сучасна індустрія туризму – одна з найприбутковіших і найперспективніших щодо темпів зростання галузей світового господарства у зв’язку з пандемією переживає непрості часи. Відтак, в’їзний і виїзний туризм впливає на економічний розвиток не лише на національному рівні, а й зумовлює зміни в розвитку певного регіону країни, видозмінюючи їх інфраструктуру, споживчий ринок, інші галузі підприємницької діяльності. Саме тому досить актуальним є дослідження й аналіз стану сучасного вітчизняного та зарубіжного туризму, зокрема окреслення основних засад і принципів його сталого розвитку.
Напередодні Новорічних свят і Різдва Христового на кафедрі іноземних мов професійного спрямування вже є доброю традицією обговорення із майбутніми фахівцями сфери обслуговування туристичних потужностей вітчизняних і зарубіжних закладів гостинності на основі інформації, зібраної для доповідей із англомовних джерел.
До виховного заходу професійно-орієнтованого характеру, під керівництвом доцентки кафедри Яни Окопної, долучилися здобувачі освіти групи ГС 2-4, які підготували змістовні доповіді з яскравими презентаціями за темою «Святкування Нового року та Різдва Хрестового за умов пандемії: туристичні потужності українських та зарубіжних закладів гостинності».
Під час обговорення англійською мовою студентами була розкрита актуальна проблематика, зокрема: закриття третини готелів в Іспанії на тлі пандемії COVID-19; відкриття у Швеції на віддаленому острові Хамнескар готеля, де туристам пропонують відчути себе доглядачами маяка; туристичний бум у Карпатах, який напередодні Новорічних свят спричинив потребу у збільшенні кількості закладів гостинності.
На прикладі вітчизняних готелів майбутні фахівці обговорили нові умови відпочинку в період пандемії COVID-19 та прийшли до висновків, що в умовах стрімких змін вітчизняний готельний ринок має усі шанси вистояти та зі збереженням національних звичаїв і традицій зустріти Новорічні свята.