Н У Х Т

Про перспективи співпраці з німецькою Службою Старших Експертів (SES) дізналися в університеті

13 лютого 2020

Про перспективи співпраці з німецькою Службою Старших Експертів (SES) дізналися в університеті

13 лютого до університету завітали представники німецької Служби Старших Експертів (SES), щоб познайомити наш колектив із можливостями залучення німецьких фахівців в якості експертів-консультантів.

Гості зустрілися з ректором університету Анатолієм Українцем і проректором з наукової роботи Олександром Шевченком, а також поспілкувалися з директорами навчально-наукових інститутів, деканами факультетів, завідувачами кафедр, викладачами.

Ґрунтовну презентацію Служби представив координатор проєкту SES в Україні Олексій Назаренко. Від нього учасники зустрічі дізналися, що SES – це фонд німецької економіки з міжнародного співробітництва, провідна громадська організація Німеччини, яка об’єднує фахівців і керівних працівників, що надають консультативні послуги на громадських засадах. Починаючи з 1983 року, ця некомерційна організація пропонує допомогу в самих різних галузях по всьому світу, переважно в країнах, що розвиваються, і країнах із перехідною економікою, а також у самій Німеччині. Фахівці Служби здійснюють експертне оцінювання, допомагають у формування стратегії розвитку, пошуку ринків збуту, залученні інвестицій, вдосконаленні технологій, виробництв, менеджменту підприємств, навчають кадри тощо. База експертів SES наразі нараховує понад 12,5 тисяч фахівців у різних галузях.

Головна відмінна риса експертів SES – їх багаторічний досвід. Експерти безоплатно передають свої знання та підвищують кваліфікацію колег по професії. Вони компетентні у понад 50 галузях економіки, крім того, мають високу соціальну відповідальність, готові пристосовуватися до місцевих умов, добре знають по кілька іноземних мов.

Послуги SES розраховані, перш за все, на малі і середні підприємства, органи комунального управління, палати і економічні об’єднання, соціальні та медичні установи, а також організації, що працюють в сфері освіти і підвищення кваліфікації. Крім цього, SES успішно співпрацює з іншими міжнародними організаціями з розвитку.

У своїй роботі SES орієнтується на попит і потреби клієнта. Служба приймає заявку від замовника, перевіряє поставлені їм завдання і укладає окремі угоди з замовником і експертом. Діяльність експертів носить консультативний характер. Відповідальність за впровадження рекомендацій несе замовник. Одним із найважливіших умов роботи старших експертів є збереження прав третіх осіб на інтелектуальну власність.

Як наголосив фахівець, наразі наш університет є рекордсменом по кількості поданих заявок. На даний момент їх сім, і вони вразили експертів різноманітністю тематик і глибиною питань. Розпочинаючи співпрацю зі Службою Старших Експертів, наші кафедри планують залучати її експертів до читання лекцій і проведення практичних занять зі студентами, отримувати експертну допомогу у впровадженні дуальної освіти, оцінюванні освітньо-професійних програм, започаткуванні співпраці з німецьким бізнесом, комерціалізації наукових розробок.

Олексій Назаренко розповів як оформити заявку для запрошення експерта SES, про умови реалізації та фінансування проекту. Відповідаючи на питання наших викладачів, він навів конкретні приклади й підтвердив компетентність і великий міжнародний досвід експертів Служби.

Підсумовуючи зустріч, проректор з наукової роботи Олександр Шевченко наголосив, що подібна співпраця відкриває нові можливості перед нашим колективом, який отримуватиме кваліфіковану допомогу у вирішенні дуже конкретних питань і викликів, сприятиме розвитку університету, підвищенню ефективності та зростанню компетентності наших викладачів і працівників, поширенню європейського досвіду та налагодженню міжнародних зв’язків.

Опублікований: 13-02-2020
Читайте також:
Вступники-2019 можуть підвищити свій бал за допомогою 3-х коефіцієнтів

Під час вступної кампанії 2019-го, як і торік, є 3 коригувальні коефіцієнти: сільський, регіональний і галузевий. На них множитиметься конкурсний бал певних категорій вступників. Відповідне роз’яснення надав Директорат вищої освіти та освіти дорослих МОН у зв’язку з початком активної фази вступної кампанії. Так, претендувати на сільський коефіцієн...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Вступники-2019 можуть підвищити свій бал за допомогою 3-х коефіцієнтів 08 липня 2019

В університеті обрали новий склад вченої ради

25 вересня в університеті відбулася конференція трудового колективу, в порядку денному якої було одне питання – обрання виборних представників з числа штатних працівників університету до складу вченої ради НУХТ, оскільки термін повноваження чинної вченої ради завершувався у вересні 2018 року. Зі 135 делегатів конференції зареєструвалися 111, необх...

ЧИТАТИ ДАЛІ

В університеті обрали новий склад вченої ради 25 вересня 2018

З виступу факультету біотехнології та екологічного контролю стартував загальноуніверситетський фестиваль «День факультету-2019»

31 жовтня у актовій залі університету було гаряче – стартував загальноуніверситетський фестиваль «День факультету-2019», і розпочав його своїм виступом факультет біотехнології та екологічного контролю. Дні цього факультету завжди вирізняються глибиною і водночас близькістю глядачеві тем. Цього разу факультетські митці з’ясовували «Хто зайвий? А ког...

ЧИТАТИ ДАЛІ

З виступу факультету біотехнології та екологічного контролю стартував загальноуніверситетський фестиваль «День факультету-2019» 31 жовтня 2019

На пульсі інновацій

Фахівці кафедри харчових технологій та інженерії Одеського інституту післядипломної освіти НУХТ підвищили кваліфікацію науково-педагогічних працівників Уманського національного університету садівництва. До програми курсів підвищення кваліфікації були включені теми з питань  інноваційних технологій та обладнання для харчових виробництв, поточного с...

ЧИТАТИ ДАЛІ

На пульсі інновацій 15 січня 2018