Н У Х Т

Практика – путівка у доросле життя

19 лютого 2021

Практика – путівка у доросле життя

Практика для студентів є важливою сходинкою до професійного майбутнього. Проте, на сьогоднішній день через пандемію дуже важко потрапити на підприємства і побачити їх справжню роботу зсередини, адже адміністрація в першу чергу піклується про здоров'я власних робітників і робить усе можливе для зменшення ризику захворюваності персоналу.

Але і в таких складних умовах наші здобувачі відточують свої практичні навички, користуючись усіма доступними засобами. Своїми враженнями поділились студентки четвертого курсу кафедри біотехнології і мікробіології.

Анастасія Вавілова: «Мені  випала можливість проходити практику на ПАТ «Монфарм». Це провідне фармацевтичне підприємство Черкащини, що підтверджується почесними грамотами Фармацевтичної асоціації України та результатами національного рейтингу «Фармексперт». ПАТ «Монфарм» здійснює виробництво та оптову реалізацію лікарських засобів у формі супозиторіїв, таблеток і капсул. Повний товарний асортимент підприємства включає близько 60 найменувань продукції. Враховуючи потреби споживачів, підприємство постійно розширює асортимент своєї продукції, за рахунок впровадження у виробництво оригінальних препаратів на основі субстанцій рослинного і синтетичного походження, а також аналогів високоефективних фармацевтичних препаратів провідних світових виробників.

Перед початком практики було багато думок стосовного того, як буде важко працювати над поставленим завданням так і не побачивши весь процес. Не зважаючи на тимчасові труднощі та відсутність шансу потрапити у саме «серце» виробництва, мені випала можливість спілкування з працівницею відділу контролю якості, яка відповіла на усі мої запитання та надала усю необхідну документацію для ознайомлення з особливостями технологічних процесів та успішного написання звіту. Завдяки здобутим теоретичним навикам, навчально-методичній літературі, якою нас забезпечила кафедра біотехнології і мікробіології, працювати було значно легше.

«Теорія без практики – мертва, практика без теорії – сліпа», – казав відомий полководець Олександр Суворов. І я погоджуюсь із ним, адже дуже важливо отримати високий ступінь теоретичних знань, але ще важливіше – це вміти застосовувати їх на практиці. Шкода, що 2021 рік поки не дав мені можливості зазирнути у професійне майбутнє та використати повний багаж теоретичних знань, отриманих за 4 роки навчання але все ще попереду»!

Дарина Шовкань: «Технологічну практику я проходила на підприємстві ТОВ «Валартін Фарма» – це сучасна українська фармацевтична компанія, яка займається розробленням, виробництвом і просуванням на ринок конкурентоспроможних лікарських засобів і продуктів для здоров'я (дієтичних добавок).

Назва компанії бере своє коріння від латинського Valeo аrtis – мистецтво творити здоров'я. Саме в цьому і полягає місія компанії – забезпечити пацієнтів якісною фармацевтичною продукцією.

Компанія є експертом у виробництві медичних сорбентів на основі активованого вугілля, у тому числі і в комбінації з рослинними екстрактами. Продуктова лінійка компанії під маркою «Сорбекс» широко відома і користується попитом у споживачів України, Росії, країн СНД, Балтії, Польщі, Болгарії, Фінляндії. У переліку продуктів є лікарські препарати на основі рослинних екстрактів, які застосовуються в кардіології та гінекології. Крім того, компанією випускаються препарати для лікування вірусних гепатитів В і С (комбіновані гепатопротектори, медичні імуно-біологічні препарати інтерферону альфа-2В, противірусні препарати).

Мій практичний досвід на підприємстві розпочався з інструктажу з техніки безпеки. Зрозуміло, що безпека – це дійсно важливо на фармацевтичному підприємстві, навіть, якщо потрапляєш на виробництво на невеликий проміжок часу.

У ході практики головний технолог провів для мене пізнавальну екскурсію по виробництву. Побаченим я була приємно здивована: виробничі потужності сертифіковані на відповідність правилам Належної виробничої практики GMP, виробництво лікарських засобів здійснюється в контрольованих приміщеннях класу чистоти D на сучасному обладнанні провідних світових виробників – «Bosh» (Німеччина), «IMA» (Італія), на якому працює дійсно кваліфікований персонал. Тож дякую керівництву компанії, особливо Юлії Біловол та заступниці директора Зої Перемот, за надану можливість отримати такий необхідний зараз досвід, а також за неймовірні враження»!

Діана Джерелейко: «Для проходження практики я обрала ТОВ «Біофарма Плазма». ТОВ «Біофарма Плазма» – українська фармацевтична компанія, що спеціалізується на розробленні і виробництві інноваційних високотехнологічних препаратів із донорської крові людини, рекомбінантних препаратів і препаратів на основі бактерій.

«Біофарма» розробляє і випускає технологічно складні препарати як для тих, кому потрібно просто зміцнити здоров’я, так і для пацієнтів, яким потрібна допомога в екстрених ситуаціях: у реанімаціях, під час інтенсивної терапії, при захворюваннях крові і низці онкологічних захворювань.

У перший день практики, мене зустріли не як студентку, а як невід’ємну частину колективу. Разом із фахівчинею з якості Оксаною Куркіною обговорили план дій на час проходження практики. Мені провели екскурсію всіма ланками виробництва. Я була приємно вражена масштабами виробництва і сучасним обладнанням підприємства. Понад 300 професіоналів своєї справи працюють в «Біофармі». Дослідники і вчені щодня розробляють і виготовляють препарати, які полегшують і рятують життя людей. Більше 123 років ця компанія робить життя пацієнтів кращим. «Біофарма» експортує препарати в понад 36 країн світу. Мінімум 2 рази на рік компанія проходить перевірку якості у іноземних та українських аудиторів.

Із теплотою згадую час проведений в «Біофармі». Дякую, що зустріли мене, як рідну і допомогли розібратися у виробничих процесах та надали безцінний досвід».

Опублікований: 19-02-2021
Читайте також:
Важливість технологій для майбутньої професії обговорювали першокурсники англійською мовою

Викладачка кафедри ділової іноземної мови та міжнародної комунікації Наталія Ципанова провела відкрите практичне заняття «Computers in Business» з англійської мови для студентів 1 курсу напряму підготовки «Менеджмент», використовуючи сучасні та інноваційні технології. Сучасне життя неможливо уявити без комп’ютера . На виробництві, у навчанні, на в...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Важливість технологій для майбутньої професії обговорювали першокурсники англійською мовою 05 квітня 2023

На допомогу користувачам – науково-бібліографічні покажчики

Для забезпечення інформаційних потреб і запитів користувачів, а також на допомогу науковому та освітньому процесам на сайті бібліотеки, у розділі «Видання НТБ» представлені власні інформаційні продукти Науково-технічної бібліотеки нашого університету – науково-бібліографічні покажчики. Головна мета покажчика – сприяти спеціалістам галузі у виборі ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

На допомогу користувачам – науково-бібліографічні покажчики 20 липня 2021

Команди українських науковців зможуть об’єднуватися в державні ключові лабораторії

Уряд прийняв рішення, що відкриває можливість створення в Україні державних ключових лабораторій (ДКЛ) – це будуть команди науковців, що об’єднуватимуться попри відомче підпорядкування та сферу досліджень для вирішення масштабних сучасних проблем. Відповідна постанова була ухвалена під час засідання Кабінету Міністрів України. «Це дасть можливість...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Команди українських науковців зможуть об’єднуватися в державні ключові лабораторії 22 липня 2019

Уміння вирішувати практичні та інженерні питання підтвердили бакалаври кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів

На кафедрі технології м’яса і м’ясних продуктів відбулися захисти кваліфікаційних робіт здобувачів денної форми навчання освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 181 «Харчові технології», освітньо-професійної програми «Харчові технології та інженерія». Екзаменаційну комісію очолив завідувач кафедри, професор Василь Пасічний. До складу ЕК увійшл...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Уміння вирішувати практичні та інженерні питання підтвердили бакалаври кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів 17 червня 2020