Н У Х Т

Плідно попрацювала вчена рада університету

31 жовтня 2019

Плідно попрацювала вчена рада університету

31 жовтня відбулося планове засідання вченої ради університету. Заступник голови ради, перший проректор Володимир Яровий розпочав його за традицією з вітання членів ради, що відсвяткували дні народження між засіданнями та вручення відзнак.

Зокрема, нагрудний знак «За особливі заслуги перед Національним університетом харчових технологій» був вручений американському волонтерові з Техасу Стюарту Снагсу за вагомий внесок у розвиток англійської мови студентів і викладачів університету, активну участь у англомовних наукових конференціях, сприяння налагодженню американо-української дружби між студентами НУХТ і студентами зі штатів Флорида та Аризона. Таку ж відзнаку перший проректор вручив голові Об’єднаної організації Профспілки працівників АПК в ДП «Укрспирт» Віталію Сосницькому (до речі, випускнику НУХТ) за багаторічну плідну співпрацю з університетом, дієву допомогу у підготовці висококваліфікованих працівників для галузі.

Також були вручені нагороди низці працівників університету – Подяки Міністерства освіти і науки України, Дипломи Мінагрополітики, нагрудні знаки «Подяка ректора» та «Ветеран Національного університету харчових технологій».

Цінні подарунки з подякою ректора та пам’ятні презенти від студентської ради отримали переможці олімпіади з історії НУХТ, що проводила кафедра гуманітарних дисциплін до 135-річчя заснування університету. Завідувач кафедри, професор Надія Левицька розповіла присутнім про перебіг цих інтелектуальних змагань та їх результати.

Далі засідання продовжилося відповідно до порядку денного.

Багато уваги й часу вчена рада присвятила розгляду питання про стан підготовки до акредитації освітніх програм. Дуже детальну інформацію з цього питання надав перший проректор Володимир Яровий. Він акцентував увагу присутніх на абсолютно новому підході до акредитації освітніх програм, введеним у дію Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, розповів про вимоги, що висуваються до закладів освіти при проходженні ліцензування, представив план проведення акредитації освітніх програм університету до 2025 року та познайомив із процедурою проходження акредитації.

У цьому навчальному році університет має акредитувати дві освітні програми – 161 «Хімічні технології та інженерія» і 242 «Туризм». Про підготовку до їх акредитації й проблемні питання, з якими уже стикнулися випускові кафедри, розповіли директор Навчально-наукового інституту харчових технологій Оксана Кочубей-Литвиненко та декан факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Віктор Доценко. У їх виступах, зокрема, йшлося про необхідність забезпечення перед експертами підтвердження проведення опитувань студентів і науково-педагогічних працівників та роботодавців, участі роботодавців у обговоренні робочих програм дисциплін, кадрове забезпечення, неформальну освіту й дисципліни вільного вибору студентами.  

Виступи колег доповнила декан факультету біотехнології та екологічного контролю Наталія Грегірчак, яка наголосила на необхідності злагодженої роботи усіх структур університету у підготовці до акредитації освітніх програм. Також фахівець запропонувала розробити електронний реєстр освітніх програм університету для оперативної підготовки інформації, необхідної для формування акредитаційної справи. Крім того, декан акцентувала увагу вченої ради на необхідності централізованого підходу до оформлення пропозицій щодо вільного вибору дисциплін студентами, оскільки студенти можуть обрати дисципліни й інших структурних підрозділів, не лише свого факультету чи інституту.

До обговорення цього питання долучився і голова студентської ради університету Олександр Висоцький, який пройшов конкурсний відбір і тепер є членом галузевої експертної ради МОН.

Наступним розглянули імплементацію Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти. Про нормативно-правове забезпечення і процес акредитації, критерії оцінювання якості освітньої програми й рекомендації для експертів щодо їх застосування, звіт про самооцінювання освітньої програми та порадник для закладу вищої освіти щодо заповнення відомостей самооцінювання освітньої програми йшлося у виступі першого проректора Володимира Ярового.

Уважно вислухавши надану інформацію, вчена рада ухвалила затвердити перелік заходів для підготовки звіту про самооцінювання освітньої програми; скласти графік опитувань студентів і науково-педагогічних працівників (їх необхідно провести понад 20), внести зміни до ряду положень НУХТ у зв’язку зі змінами термінології та новими викликами, провести тренінг-семінари для фокус-груп, що займатимуться підготовкою до акредитації освітніх програм.

Підсумовуючи, Володимир Яровий наголосив, що ця робота – колективна, кропітка й тривала.

План роботи й кошторис студентської ради на поточний навчальний рік і звіт за використання коштів у минулому навчальному році представив голова студентської ради університету Олександр Висоцький. Проаналізувавши усі позиції представлених документів, вчена рада план роботи взяла до відома, а фінансові документи затвердила.

У поточних питаннях розглянули низку клопотань структурних підрозділів щодо закордонних відряджень для налагодження партнерських зв’язків, стажувань та обміну досвідом, які представила вчений секретар Наталія Ткачук. Також одностайно підтримали клопотання начальника навчально-методичного управління Валерія Виговського щодо внесення уточнення до Положення про атестацію педагогічних працівників.

На цьому порядок денний був вичерпаний, і заступник голови вченої ради, перший проректор Володимир Яровий закрив засідання. 

Опублікований: 31-10-2019
Читайте також:
Викладачі НУХТ взяли участь у щорічній конференції для викладачів англійської мови вишів і мовних шкіл

Викладачі кафедри іноземних мов професійного спрямування Олена Кохан, Лариса Яненко, Неля Михайлова, Ольга Ковальчук, Олеся Старкова взяли участь у щорічній конференції для викладачів англійської мови вищих навчальних закладів і мовних шкіл від видавництва «Macmillan Education». Спеціально для викладачів України була запрошена провідний бізнес-тре...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Викладачі НУХТ взяли участь у щорічній конференції для викладачів англійської мови вишів і мовних шкіл 06 лютого 2017

Завідувач кафедри жирів та парфумерно-косметичних продуктів долучилася до обговорення якості харчових продуктів, що споживають українці

Завідувач кафедри жирів та парфумерно-косметичних продуктів, доктор технічних наук, доцент Тамара Носенко взяла участь у роботі круглого столу «Успішним курсом за якістю українського продукту», організованого Асоціацією українських виробників «Морозиво і   заморожені   продукти». Під час заходу провідні експерти з якості та безпечності харчових пр...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Завідувач кафедри жирів та парфумерно-косметичних продуктів долучилася до обговорення якості харчових продуктів, що споживають українці 05 липня 2018

Відкрита лекція англійською мовою викладача кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції

Старший викладач кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції Людмила Дейниченко прочитала відкриту лекцію «Caucasian cuisine» із використанням інноваційних технологій навчання з дисципліни «Culinary ethnology» для студентів напряму підготовки 242 «Туризм».  Лекція була присвячена кухні країн Кавказу та Закавказзя. Протягом заняття була ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Відкрита лекція англійською мовою викладача кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції 22 листопада 2018

Розширений міжкафедральний науковий семінар відбувся на кафедрі готельно-ресторанної справи

Наприкінці навчального року на кафедрі готельно-ресторанної справи відбувся розширений міжкафедральний науковий семінар старшого викладача кафедри Олени Блощинської. Тема доповіді – «Удосконалення технології безглютенових фонданів». Здобувач представила результати наукових досліджень за темою дисертаційної роботи, керівником якої є доцент кафедри ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Розширений міжкафедральний науковий семінар відбувся на кафедрі готельно-ресторанної справи 26 грудня 2018