Н У Х Т

Першокурсники освітньої програми «Економіка та правове забезпечення бізнесу» занурюються у спеціальність

09 лютого 2023

Першокурсники освітньої програми «Економіка та правове забезпечення бізнесу» занурюються у спеціальність

Знати свої права та обов’язки зобов’язаний кожен громадянин країни. Проте, чи всі в Україні мають достатній рівень правової грамотності? А чи знаєте ви свої права та обов’язки? З цими категоріями розбиралися здобувачі освітньої програми «Економіка та правове забезпечення бізнесу».

7 лютого 2023 року на кафедрі економіки і права в рамках роботи студентського наукового гуртка «Сучасний економіст-аналітик» відбулася цікава та професійно спрямована розмова здобувачів першого курсу спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Економіка та правове забезпечення бізнесу» з асоційованою членкинею ГО «Асоціація юридичних фірм України», кандидаткою юридичних наук Мар’яною Задніпряною-Корінною.

Згідно із законодавством України кожна особа наділена правами та обов’язками.

Тому перше, що з’ясовували – це види цивільних прав й обов’язків згідно з Цивільним кодексом; актуальність цих прав і обов’язків; нюанси їх виникнення.

Зустріч принесла багато позитивних емоцій, студенти отримали конкретні та практичні відповіді на свої запитання, дізналися багато нового про цивільні права й обов’язки учасників цивільних правовідносин.

Зокрема, їм стало відомо – всі цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб: що передбачені актами цивільного законодавства; що не передбачені актами цивільного законодавства, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Цікавими для здобувачів виявились питання: як саме особа набуває цивільних прав; як розпоряджатися цивільними правами; як ці права захищати.

Завдяки окресленим питанням здобувачі набули базові теоретичні знання в галузі цивільного права та на наступній зустрічі вирішили охопити більш детальніше питання захисту цих прав та обов’язків для майбутньої практичної діяльності. Тож далі буде…

Опублікований: 09-02-2023
Читайте також:
Із програмами академічної мобільності від DAAD знайомилися наші здобувачі освіти

Невід’ємною складовою інтернаціоналізації вищої освіти є академічна мобільність, яка сприяє підвищенню якості підготовки фахівців. З метою ознайомлення здобувачів вищої освіти нашого університету з програмами академічної мобільності відбулася зустріч з представницею Інформаційного центру DAAD в Україні (Deutsche Akademische Austauschdienst, Німецьк...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Із програмами академічної мобільності від DAAD знайомилися наші здобувачі освіти 22 жовтня 2021

Виступати публічно без страху вчилися п’ятикурсники-біотехнологи

Напевно у кожного був момент, коли при виступі перед великою аудиторією голос починає тремтіти, серцебиття пришвидшується і сказати бодай щось стає проблематично. Тоді, відкриваємо частину завіси тренінгу «Вчимося виступати публічно», який для студентів 5-го курсу факультету біотехнології та екологічного контролю провів Євген Куджоян – оратор від п...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Виступати публічно без страху вчилися п’ятикурсники-біотехнологи 14 березня 2019

Високий науковий потенціал

14 грудня 2023 р. представлено Національний рейтинг України Ukrainian National H-index Ranking за даними IV кварталу 2023 року. National H-index Ranking – міжнародний некомерційний рейтинг, створений з метою прозорого та уніфікованого ранжування університетів, наукових організацій та установ, що спеціалізуються на наукових дослідженнях. Ключовим п...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Високий науковий потенціал 14 грудня 2023

Лабораторні роботи оnline: практичні навички приготування антибактеріального мила

Незважаючи на навчання оnline, наші магістранти все одно виконують лабораторні роботи своїми руками. Наприклад магістранти-біотехнологи удосконалюючи свої знання з дисципліни «Технологія лікарських косметичних засобів», випробовували технології приготування мила. Завдяки асистентці кафедри біотехнології і мікробіології Валерії Потапенко здобувачі ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Лабораторні роботи оnline: практичні навички приготування антибактеріального мила 09 грудня 2021