Н У Х Т

Мистецький вечір «І став Шевченко заповітом…»

18 березня 2024

Мистецький вечір «І став Шевченко заповітом…»

9 березня виповнилося 210 років з дня народження генія українського народу, видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка – людини універсальних обдарувань та інтересів, все життя і творчість якого були присвячені українському народу.

Шляхами життя істинного сина української землі разом з нашими талановитими здобувачами-учасниками Студентського центру патріотичного виховання та культурного розвитку пройшли гості літературно-мистецького вечора «І став Шевченко заповітом…», що відбувся 14 березня. Актова зала університету була заповнена вщент – здобувачі освіти, викладачі, співробітники. Завітали на вечір і гості нашого університету – київські школярі та студенти Київського фахового коледжу ресторанного господарства.

Ведучі нагадали трагічні факти тяжкої долі Кобзаря, звучали спогади сучасників про поета, маловідомі сторінки його життя, лунали народні пісні, вірші й пісні, присвячені Шевченку, поезії самого Тараса та вокальні композиції на його вірші.

Поезію Богдана Лепського «Умер поет» проникливо продекламувала Тетяна Мельник. Хореографічну замальовку «Я в середу родилася» виконав танцювальний колектив Навчально-наукового інституту економіки і управління.

Та найбільше прозвучало вокальних номерів: Анастасія Костіна і Влад Ключников виконали «Шевченківські рядки», «Не тополю високую» прозвучала у виконанні Ольги Ластовецької, «Тіні забутих предків» заспівала Тетяна Машовець, «Думи мої» виконала Софія Ганцева, «Бандуристе, орле сизий» співала Ольга Орендарчук, «Ой, у вишневому саду» прозвучало у виконанні Надії Магден, «Утоптала стежечку» заспівав дует «Оренда», «Вітре буйний» виконала Анастасія Костіна, «Серце рвалось та сміялось» співала Наталія Васильчук, «Борітеся – поборете» виконав Влад Ключников, «На Україну повернусь» прозвучало у виконанні випускника університету Євгена Амаріци, піснею «Україна-ненька» завершив вечір Роман Сильчук.

Тарас Шевченко мріяв про часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими. Своїм полум’яним словом він закликав українців до боротьби, і сьогодні, як ніколи, слова Пророка на часі.

Візьміть Шевченкового «Кобзаря», вчитайтеся у рядки, наповнені неймовірним концентратом емоцій: то потужні, рвані, гострі – як друзки скелі, розірваної несамовитою внутрішньою силою; то тужливі, ніжні, скроплені по-чоловічому скупою сльозою; то захоплені, пломеніючі передчуттям невідворотних великих змін, що таки прийдуть на цю землю – Україну, яку він так любив. Вчитайтеся, адже це він крізь два століття до нас, сьогоднішніх, говорить і, на жаль, часто – про нас…

Тримаймо стрій! Все буде Україна!

Опублікований: 18-03-2024
Читайте також:
Підвищення кваліфікації викладачів інженерно-технічного інституту

Викладачі Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого завершили навчання в рамках проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України». За результатами навчання слухачі опанували знання та навички зі сучасної промислової гідравліки, основ мехатроніки, огляду давачів та їх використання для керування технологічними процес...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Підвищення кваліфікації викладачів інженерно-технічного інституту 13 березня 2024

Науковий семінар на кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів

28 листопада 2023 року на кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів відбувся попередній розгляд дисертаційної роботи здобувачки освітньо-наукового ступеня «Доктор філософії» Марії Грицевіч. До засідання долучилися директорка Навчально-наукового інституту харчових технологій Оксана Кочубей-Литвиненко, завідувачка кафедри технології...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Науковий семінар на кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів 01 грудня 2023

Спільне навчання – спільне й дозвілля

Дружно та весело проводити час – одна з особливостей здобувачів факультету біотехнології та екологічного контролю. Вони не можуть один без одного й коли не навчаються, і навіть в умовах обмеження спілкування знаходять можливість провести вільний час разом. Цього разу команда майбутніх біотехнологів зібралася разом, щоб зіграти в нову гру «Among Us»...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Спільне навчання – спільне й дозвілля 24 лютого 2021

Десята Міжнародна удалась!

Усе в житті починається із зацікавленості. З давніх часів і донині ця риса втілює одну з найпрекрасніших властивостей людського розуму – бажання знати. І якщо серед естетичних високих мистецтв на першому місці стоїть література як технологія слова, то серед практичних галузей людського життя до таких висот сягає технологія оздоровчих продуктів. Яск...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Десята Міжнародна удалась! 17 листопада 2023