Н У Х Т

Міністерство охорони здоров’я затвердило новий COVID-протокол для закладів освіти

26 серпня 2020

Міністерство охорони здоров’я затвердило новий COVID-протокол для закладів освіти

Міністерство охорони здоров’я затвердило новий перелік протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку із поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19). Відповідна постанова підписана головним державним санітарним лікарем Віктором Ляшком.

Згідно з документом, відповідальність за організацію та виконання протиепідемічних заходів покладається на засновників і керівників закладу освіти, які мають забезпечити щоденний контроль за виконанням заходів, проведення відповідної роз'яснювальної роботи, розроблення алгоритмів дій на випадок надзвичайної ситуації, недопущення до роботи персоналу, що потребує самоізоляції тощо.

Допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюватиметься за умови використання засобів індивідуального захисту та після проведення термометрії безконтактним термометром.

У МОЗ наголошують, що усі працівники закладу мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. При цьому, засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну – безпосередньо на робочому місці працівника.

Також у закладах освіти мають бути розроблені маршрути руху здобувачів освіти та складений графік, за яким відбувається допуск студентів до закладу.

Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим. Пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами, аудиторіями повинно бути мінімізованим, зокрема, шляхом проведення занять впродовж дня для однієї і тієї ж групи в одній і тій самій аудиторії, застосування модульного підходу до організації вивчення дисциплін тощо.

У розкладі занять необхідно передбачити можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних груп.

У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби СОVID-19 в одного зі студентів, всі інші студенти відповідної групи визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні вживати заходів, передбачених галузевими стандартами в сфері охорони здоров'я.

Відтепер основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти стане миття рук із милом. Використання антисептиків, за визначенням МОЗ, буде доцільне лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом.

Після проведення занять у кінці робочого дня необхідно проводити очищення і дезінфекцію поверхонь, у тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил, тощо.

Після кожного навчального заняття педагогічні працівники мають проводити провітрювання впродовж не менше 10 хвилин.

Також постановою головного державного санітарного лікаря визначені окремі вимоги до організації харчування та до поводження з використаними засобами індивідуального захисту.

Попередня постанова МОЗ від 30 липня 2020 року № 42 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)» визнана такою, що втратила чинність.

Опублікований: 26-08-2020
Читайте також:
До заходів Всеукраїнського форуму крафтових дистиляторів долучилися фахівці університету

17-19 жовтня 2019 року в Україні вперше під патронатом Асоціації крафтових дистиляторів України та за підтримки спонсорів відбувся Форум «Міцний Крафт-2020». Всеукраїнський форум крафтових дистиляторів «Міцний Крафт-2020» дає можливість об'єднатися всім, хто створює та виробляє крафтові міцні напої, здатні конкурувати на міжнародному ринку і на ви...

ЧИТАТИ ДАЛІ

До заходів Всеукраїнського форуму крафтових дистиляторів долучилися фахівці університету 21 жовтня 2019

Актуальні екологічні проблеми сьогодення вирішують бакалаври-екологи заочної форми навчання

На кафедрі біохімії та екологічного контролю  відбувся захист дипломних проектів студентами заочної форми навчання освітнього рівня «бакалавр» напрямку підготовки «Екологія та охорона навколишнього середовища». Екзаменаційну комісію очолила завідувач кафедри біохімії та екологічного контролю Олена Семенова. До складу комісії увійшли професор Ігор ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Актуальні екологічні проблеми сьогодення вирішують бакалаври-екологи заочної форми навчання 20 лютого 2017

Корисні ідеї для інтеграції економічного аналізу в освітні практики

Асистентка кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції Марія Омельченко долучилася до семінару «Нова економічна стратегія США», який провів доктор економічних наук, президент Української асоціації Римського клубу, CEO Академії KMEF&UGF Віктор Галасюк. Захід був присвячений аналізу нової економічної політики США в контексті діяльност...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Корисні ідеї для інтеграції економічного аналізу в освітні практики 18 квітня 2025

Майстер-клас із викладання для румунських колег від доцента кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв

Неперевершений майстер-клас і педагогічну майстерність із проведення лекційних занять продемонструвала доцент кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв Юлія Теличкун для провідних викладачів нашого університету і гостей із Політехнічного університету Тімішоари (Румунія). Пані лектор разом із потоком найкращих студентів універс...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Майстер-клас із викладання для румунських колег від доцента кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв 27 квітня 2018