Н У Х Т

Майстер-клас для студентів факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу від VIP-шефа Джанні Тота

15 травня 2018

Майстер-клас для студентів факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу від VIP-шефа Джанні Тота

15 травня свій пам’ятний візит на факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, що ще довго згадуватимуть і студенти, і викладачі VIP-шеф Джанні Тота продовжив майстер-класом.

Як зізнався сам шеф, кухня для нього – це пристрасть, місце натхнення. Він обожнює готувати, вигадувати нові смаки й поєднувати інгредієнти – гаряче з холодним, м’яке з хрустким.

Джанні каже, що українська кухня схожа зі середземноморською. Вона натуральна, бо в ній, як і у середземноморській, поважають традиції. Тому він намагається поєднувати ці дві традиції, дві культури, щоб максимально задовольнити всіх гостей. Ближче знайомлячи присутніх зі своєю філософією, шеф приготував своє коронне блюдо – різотто.

Розпочав фахівець із ввідної інформації про одяг та дотримання гігієнічних вимог на кухні. Далі розповів про своє ставлення до молекулярної кухні й зізнався, що сам є прибічником традиційної. Наприклад, в Україні серце італійця полонив борщ, приготований бабусею його знайомої. І хоча він неодноразово куштував цю страву в різних ресторанах, у тому числі й приготовану за авторськими рецептами, бабусин борщ ніщо затьмарити не змогло. Але в той же час шеф наголошує, що кухня – завжди еволюція. Тому він розробив авторські рецепти різотто, за два з яких, до речі, має нагороди в Італії.

Студенти дізналися, який рис слід використовувати для приготування різотто, й що шеф, аби зробити страву легшою для сприйняття шлунком замінив традиційні цибулю й вино натуральними кислотами. Детально коментуючи свої дії, він поділився родзинками приготування смачного бульйону й соковитого шпинату, а також відповів на численні запитання студентів. А їх цікавило буквально все – від того, чи вимагає він від підлеглих увесь час носити кухарський ковпак, до знаменитого авторського десерту тірамісу.  

«Всі інгредієнти в моєму різотто самостійні, я з’єдную різні емоції. Тому кожний раз, пробуючи моє різотто, гість відчуває вибух смаків», – каже Джанні. У своїх стравах він робить акцент на натуральності смаку кожного інгредієнта, тому вважає за краще майже не додавати в них сіль. Таким чином шеф прагне, щоб кожний зміг чітко оцінити натуральність і якість продуктів, адже часто сіль ховає справжній смак. Фахівець заявив, що смак його страв подібний поцілунку – чим більше смакуєш, тим більше хочеться. І всі присутні змогли пересвідчитися в цьому, дегустуючи його різотто зі шпинатом і зернятами граната.

Наприкінці майстер-класу шеф на згадку отримав пам’ятні подарунки від факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу й сам подарував деканові факультету Віктору Доценку свій авторський фартух. А ще було багато селфі зі студентами й запевнення, що ця зустріч далеко не остання. На завершення сеньйор Тота вже цілком серйозно сказав студентам, що вони – сьогодення й майбутнє України, їм її розбудовувати й прославляти.

Додамо, що оскільки навчальна лабораторія не могла вмістити всіх бажаючих, майстер-клас уже традиційно транслювався у прямому ефірі на сусідні аудиторії й лабораторії. 

Опублікований: 15-05-2018
Читайте також:
Від корисного до смачного – один крок переконалися гості кафедри технології оздоровчих продуктів

31 жовтня 2019 року в рамках Дня гостинності Навчально-наукового інституту харчових технологій НУХТ доцент кафедри технології оздоровчих продуктів Алла Башта провела майстер-клас «Виготовлення та дегустація високобілкових веганських паштетів». Асистент кафедри Світлана Камінська разом зі студентами групи ОП-4-7 Аліною Пальченко, Анастасією Новохат...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Від корисного до смачного – один крок переконалися гості кафедри технології оздоровчих продуктів 01 листопада 2019

Знаменна подія на кафедрі біотехнології і мікробіології

5 червня 2018 р. відбулася знаменна та довгоочікувана подія – захист докторської дисертації за спеціальністю 03.00.20 – біотехнологія доцентом кафедри біотехнології і мікробіології Віктором Стабніковим. Робота виконана на кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ. Науковим консультантом роботи виступив учений зі світовим ім’ям, один із перших вип...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Знаменна подія на кафедрі біотехнології і мікробіології 06 червня 2018

Хіміки-технологи опановують хімію гетероциклічних сполук

На кафедрі харчової хімії 25-го жовтня відбулася запланована відкрита лекція доцента Світлани Ковальової з дисципліни «Хімія гетероциклічних сполук» для студентів групи ХТ-2-9. Тема заняття – «Шестичленні гетероциклічні сполуки. Піридин». На початку лекції доцент зупинилася на застосуванні цього класу органічних сполук у харчовій та фармацевтичних...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Хіміки-технологи опановують хімію гетероциклічних сполук 28 жовтня 2019

Від підготовки сировини до фасування готового продукту – першокурсники знайомляться з виробництвом

15 жовтня доцент кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Микола Бондар та асистент кафедри Ярослав Боярчук провели практичне заняття з дисципліни «Вступ до харчових технологій» студентам групи ТІ-1-3 на міні-пивоварні «АВС Пивоварня» у м. Бровари. Під час заняття вони мали змогу детальніше ознайомитись із технологічними операціями в...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Від підготовки сировини до фасування готового продукту – першокурсники знайомляться з виробництвом 16 жовтня 2019