На кафедрі туристичного та готельного бізнесу в межах вивчення дисциплін «Технології організації спеціалізованих гастрономічних турів» (міждисциплінарна освітньо-наукова програма «Промислові та крафтові технології для HоRеCа в туризмі») і «Винний та гастрономічний туризм: досвід ЄС для України» (освітньо-професійна програма «Туризм») відбулася гостьова лекція від власниці господарства «Бринзарня» Лариси Титикало.
Гостьова лекція «Технологія організації гастрономічного туру Бессарабією» від господарства-учасника еногастрономічного маршруту «Дорога вина та смаку Української Бессарабії» зацікавила не тільки викладачів і здобувачів НУХТ, а й академічну спільноту профільних кафедр багатьох українських закладів освіти.
Лариса Титикало, як власниця контактної козячої ферми «Бринзарня» (с. Приморське) і приймаюча сторона гастрономічного туру, поділилася досвідом щодо організації процесу прийому туристів, особливостей співпраці з іншими учасниками маршруту, гідами, туристичними операторами, основ просування власної локації. Як очільниця спільноти «Slow food Bessarabia» зазначила, що метою еногастрономічних турів є просування Бессарабії, її культури та традицій за принципами Руху Slow Food.
Учасники лекції дізналися, що пані Лариса є авторкою новітніх спецій на основі сушеної козячої бринзи, які, на думку досвідчених кухарів України, є особливими та надають автентичного смаку і аромату стравам, створюють нові смакові поєднання. Багаторічна робота у напрямку пошуку, збору, сортування й дегустації смачної спадщини Бессарабії вилилася в написання книжки «Бессарабія. Кулінарна мандрівка», яка побачила світ 2017 році.
Під час Q&A-сесії лекторка відповіла на питання щодо основ формування програми перебування на локації гастромаршруту, яку для кожної групи можна зробити індивідуальною та особливою, відзначила важливість дотримання таймінгу туру.
Учасники івенту вдячні пані Ларисі за віртуальний тур Бессарабією. Цінуємо досвід та поради, які дозволять здобувачам покращити навички з формування туристичних пропозицій, а власникам крафтових виробництв – розбудовувати власні локації.
Запис лекції можна переглянути на YouTube-каналі кафедри туристичного та готельного бізнесу НУХТ.