Н У Х Т

Головні тренди у виробництві продуктів харчування на гостьовій лекції для магістрантів

12 жовтня 2023

Головні тренди у виробництві продуктів харчування на гостьовій лекції для магістрантів

11 жовтня на кафедрі технології консервування відбулася гостьова лекція «Головні тренди у виробництві їжі та продуктів харчування до 2030 року», яку для магістрантів освітньо-професійних програм «Технології харчових концентрованих продуктів на основі фруктово-овочевої сировини, чаю, кави та прянощів» і «Технології зберігання, консервування та перероблення плодів і овочів» прочитав керівник проєктів ТОВ «Науково-виробнича організація «Лактол Інтернейшнл», д.т.н., професор Олександр Чагаровський. Лекція читалась у межах вивчення дисципліни «Науково-дослідницький практикум».

На запрошення колективу кафедри технології консервування до лекції долучилися магістранти освітньо-професійної програми «Технології зберігання, консервування і перероблення молока» разом із викладачами кафедри технології молока і молочних продуктів.

Фахівець зазначив, що наразі у виробництві харчових продуктів прослідковуються 11 основних трендів, на які варто орієнтуватись і вітчизняним виробникам.

Мега-тренд – натуральність. Він присутній і обов’язковий для всіх галузей виробництва. Щоб забезпечити споживачів якісною продукцією, необхідно, насамперед, робити її з якісної сировини. Сучасні споживачі дуже обізнані: вони знають, які складники шкідливі. Тому не потрібно вводити їх в оману, фальсифікувати продукцію і тим самим втрачати споживача.

Далі лектор ґрунтовно висвітлив наступні тренди – комфортне перетравлення, їжа на рослинній основі, спортифікація, персоналізація, профілактична їжа, нова мікробіальна платформа 3.0, снекифікація їжі, переосмислення солодкості продуктів, переоцінка вмісту вуглеводів, фрагментація та преміумізація їжі.

Магістранти дізналися про продукти з пробіотиками й штами, зокрема компанії Chr. Hansen, з оздоровчими властивостями й про те, що за часткою споживання продукти на рослинній основі популярніші, ніж молочні. Трендовими рослинними складниками є кокос, бобові і водорості. Їх використання покращить асортимент продукції і наблизить її споживання до рейтингів рослинної продукції.

Надзвичайно зацікавила слухачів снекифікація. Фахівець зауважив, що визначення часу для перекусу і повноцінного споживання їжі змінюється. Сьогодні від снекових продуктів вимагають корисних складових, якими легко можна замінити повноцінний обід чи сніданок і повністю задовольнити свій апетит. Це прибуткове виробництво, воно набирає обертів. Тому саме час українським переробникам знайти нові шляхи реалізації і виробництва швидкої молочної їжі. Для популяризації молочних снеків слід зробити акцент на трьох аспектах: відсутність консервантів, традиційні смаки і контроль калорійності розміром порцій.

Поговорили і про вміст цукрів у харчових продуктах, зокрема молочних. Деякі з них мають чималий вміст цукру, що робить їх висококалорійними. Замінники цукру не стали вирішенням проблеми. Окрім цього, більшість із них є алергенами. Нині існує чітка тенденція до зменшення вмісту цукру. В Англії, наприклад, за словами Олександра Чагаровського, виробникам молочної продукції законом забороняють зазначати будь-яку інформацію про здорові властивості продукту, якщо його частка перевищує 20%. Причина такого обмеження – сумна статистика: близько 8,7% населення хворіють на цукровий діабет.

Щодо фрагментації та преміумізації їжі лектор вказав, що споживацький настрій формується під впливом культурних та етнічних особливостей. А використання нетрадиційних, нових для населення смаків, ароматів і сумішей зараз користується великою популярністю і такі продукти отримують позитивні відгуки.

Загалом же всі зусилля харчовиків спрямовані на продовженні термінів зберігання продукції.

Лекція викликала неабияке зацікавлення здобувачів освіти і викладачів. Наприкінці лектор відповів на питання присутніх, а слухачі, у свою чергу, висловили подяку Олександру Чагаровському за цікавий і корисний контент.

Опублікований: 12-10-2023
Читайте також:
Студентське самоврядування усіх структурних підрозділів університету об’єднується для втілення спільних проєктів

28 листопада на запрошення студентської ради за підтримки Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності до університету завітали представники студентського самоврядування структурних підрозділів навчально-наукового комплексу НУХТ. Вони зустрілися з першим проректором Володимиром Яровим і директором Центру моніторингу якості та коор...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Студентське самоврядування усіх структурних підрозділів університету об’єднується для втілення спільних проєктів 28 листопада 2019

Стейкхолдери мотивують магістрантів до наукових досліджень

Лектор дисципліни «Методологія наукових досліджень», професор кафедри економіки праці та менеджменту Світлана Бурлуцька запросила до участі у лекційному занятті-онлайн для магістрантів першого року навчання освітньої програми «Менеджмент організацій та адміністрування» президента Всеукраїнської асоціації пекарів, кандидата економічних наук Олександ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Стейкхолдери мотивують магістрантів до наукових досліджень 22 вересня 2020

Стажування викладачів кафедри готельно-ресторанної справи у кращому готельному підприємстві м. Києва

Викладачі кафедри готельно-ресторанної справи проходять стажування у кращому 4* бізнес-готелі м. Києва – «Президент Готель». «Президент Готель» – це 375 номерів категорій Бізнес, Бізнес покращений, Напівлюкс, Люкс, Апартаменти; 17 конференц-залів для організації різноманітних івентів, заклади харчування: лоббі-бар, ресторан і кафе-кондитерська. К...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Стажування викладачів кафедри готельно-ресторанної справи у кращому готельному підприємстві м. Києва 15 грудня 2020

Магістри кафедри технології молока і молочних продуктів вразили екзаменаційну комісію рівнем кваліфікаційних робіт

20 лютого 2018 року на кафедрі технології молока і молочних продуктів відбувся захист кваліфікаційних магістерських робіт зі спеціальності 181 «Харчові технології», спеціалізації «Технології зберігання, консервування та переробки молока». Екзаменаційна комісія у складі завідувача кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів Національного ун...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Магістри кафедри технології молока і молочних продуктів вразили екзаменаційну комісію рівнем кваліфікаційних робіт 21 лютого 2018