Ось і дійшли кінця цьогорічні захисти кваліфікаційних робіт на здобуття освітнього ступеня бакалавр на кафедрі біотехнології і мікробіології.
Екзаменаційній комісії були представлені 42 кваліфікаційні роботи, кожна з яких є певною мірою унікальною, оскільки перелік тем, який, до речі, щорічно поповнюється, охоплював різноманітні сфери біотехнології.
Були розглянуті ряд тем робіт, які на кафедрі розроблялись і захищались вперше – розроблення технологічної та апаратурної схем виробництва лектинів, мідекаміцину; одержання біомаси для виробництва пробіотичного препарату «Фарманекс Про-Бі»; препаратів на основі біомаси (зокрема «Планриз», альгіцидний препарат); розроблення технології твердофазного культивування Аspergillus oryzae з метою біосинтезу глюкоамілази тощо.
Усі бакалаврські роботи мали новизну, що була підтверджена науковою та науково-технічною літературою останніх 5-7 років переважно іноземних авторів.
Засідання екзаменаційної комісії проводилися у відкритому режимі, що традиційно збирає чималу аудиторію слухачів: викладачів кафедри біотехнології і мікробіології, здобувачів вищої освіти різних курсів навчання та представників біотехнологічних і фармацевтичних підприємств – потенційних роботодавців майбутніх бакалаврів.
Захисти кваліфікаційних робіт засвідчили, що в процесі навчання випускники спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» отримали необхідні теоретичні знання зі спеціальних, біологічних і загально-інженерних дисциплін, а також проявили достатні здібності щодо їх застосування у самостійній роботі, особливо в умовах пандемії.
Усі кваліфікаційні роботи були позитивно оцінені. «Відмінно» на свою адресу почули 20 здобувачів, оцінку «добре» отримали 12 здобувачів.
Колектив випускової кафедри має надію, що більшість із їхніх цьогорічних випускників вирішить не зупинятись на освітньому ступені «Бакалавр». Адже, як показує практика декількох останніх років, випускники-бакалаври, навіть зробивши перерву на рік-два, повертаються до рідної Alma mater для продовження навчання в магістратурі.
БАКАЛАВР ІЗ БІОТЕХНОЛОГІЇ звучить гордо, а МАГІСТР – ще краще! Бажаємо успіхів на ЄВІ та вступному випробуванні до магістратури!