Н У Х Т

Досвід і перспективи впровадження в Україні дуальної освіти обговорювала викладач НУХТ

10 лютого 2020

Досвід і перспективи впровадження в Україні дуальної освіти обговорювала викладач НУХТ

6-7 лютого на Луганщині відбувся освітній форум «DUAL_O: схід можливостей», участь у якому взяла доцент кафедри вищої математики ім. Можара В.І. Вікторія Романенко.

Захід відбувся за сприяння проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» й зібрав у Сєвєродонецьку і Краматорську 67 представників закладів освіти Донецької, Луганської, Запорізької областей та Києва. Також у ньому взяли участь представники Міністерства освіти і науки України та роботодавці.

«Від нашого проєкту я дуже вдячний вам за те, що зараз відбувається таке взаємне партнерство. Я переконаний, що така співпраця допоможе у майбутньому сприяти створенню нових можливостей для студентів, щоб вони, отримавши освіту, залишалися у регіоні працювати. Це довгий процес, але він приведе нас усіх до нових ідей, нових партнерств і трансформацій», – сказав у своєму вітальному слові заступник керівника проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» Тімоті Мадіган.

Під час заходу учасники ділилися досвідом впровадження дуальної освіти у закладах вищої освіти України, що передбачає поєднання навчального теоретичного процесу з практикою на виробництві, обговорювали, як зацікавити роботодавців до такої співпраці. Відбулися цікаві тематичні тренінги та презентації за напрямами впровадження дуальної освіти. Про досвід запровадження дуальної освіти у закладах професійної освіти говорили представники навчальних закладів Маріуполя, Покровська, Рубіжного.

«Ми зацікавлені у поширенні дуальної освіти в Україні. Від співпраці закладів освіти з роботодавцями виграють усі, адже ще на етапі навчання студенти та учні отримують практичні навички. Складно скопіювати німецький досвід в українську освіту, але елементи можна впровадити. На мою думку, не усі спеціальності чи професії можна перекласти на дуальну освіту, у Німеччині, зокрема, таких 300. За три роки впровадження дуальної освіти в Україні ми бачимо позитивні приклади, важливо їх поширювати», - наголосила генеральна директорка директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумік.

Під час форуму відбувся обмін кращими практиками впровадження дуальної освіти, учасники обмінялися тими напрацюваннями, які вже застосовують у навчальному процесі, на виробництві. Роботодавці на заході висловлювали зацікавлення у тому, щоб долучатися до цих практик, і готовність брати студентів на виробництво та навчати їх. Серед викликів – оформлення студентів на роботу віком 16 років, співпраця з батьками, розроблення індивідуальних графіків під кожного студента, запис у дипломі набутих навичок.

Із успішними практиками та етапами впровадження дуальної освіти у закладах освіти Донецької області учасники форуму познайомилися в другий день його роботи у Краматорську.

Наш університет уже кілька років успішно працює над впровадженням дуальної форми освіти. Поки що договорів із роботодавцями не так багато, та активна робота у цьому напрямку триває. Тож участь нашого фахівця у форумі й той позитивний досвід та ідеї, якими поділилися його учасники, стане в нагоді колективам наших кафедр у продовженні впровадження дуальної освіти в НУХТ.

Опублікований: 10-02-2020
Читайте також:
Інтелектуально-розважальний конкурс відбувся у Смілянському коледжі харчових технологій НУХТ

Із метою розвитку пізнавального інтересу студентів до дисциплін хімії та біології викладачі Смілянського коледжу харчових технологій НУХТ Сніжана Бачмага та Ольга Подобна провели інтелектуально-розважальний конкурс «Хто зверху?». Саме тут студенти намагались вирішити споконвічне питання: хто розумніший – чоловік чи жінка? У запеклій боротьбі красу...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Інтелектуально-розважальний конкурс відбувся у Смілянському коледжі харчових технологій НУХТ 20 березня 2018

Демонстрація педагогічної майстерності на відкритій лекції доцентки кафедри харчової хімії

Доцентка Тетяна Петренко 15 листопада 2023 року провела відкрите лекційне заняття з дисципліни «Хімія в харчових технологіях. Модуль 5. Фізична та колоїдна хімія» для здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» спеціальності 181 «Харчові технології». Тема лекції – «Загальна характеристика дисперсних систем, їх класифікація, властивості, методи одержан...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Демонстрація педагогічної майстерності на відкритій лекції доцентки кафедри харчової хімії 16 листопада 2023

Київські гімназисти побували на лабораторній з фізики першокурсників факультету автоматизації і комп’ютерних систем

У рамках проведення Днів гостинності в університеті до студентів першого курсу спеціальності «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» на лабораторну роботу з фізики завітали десятикласники київської гімназії. Тема лабораторної роботи –«Електромагнітні коливання та хвилі» важлива для студентів даної спеціальності, оскільки як майбутні ф...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Київські гімназисти побували на лабораторній з фізики першокурсників факультету автоматизації і комп’ютерних систем 30 березня 2019

Виробнича практика першокурсників спеціальності «Туризм»

Здобувачі першого курсу спеціальності «Туризм» успішно завершили літню виробничу практику, яка є невід’ємною складовою професійної підготовки майбутніх фахівців у сфері туризму. Практика проходила під керівництвом президента Київської міської Федерації спортивного туризму України, віце-президента Федерації спортивного туризму України, спортивного ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Виробнича практика першокурсників спеціальності «Туризм» 26 червня 2023