Профком співробітників НУХТ організував чергову чудову екскурсію. Цього разу всі бажаючі вирушили до Софії Київської – найдавнішої православної християнської святині у Східній Європі.
Софіївський собор – найстаріший собор у Києві, який до сьогодні зберіг інтер'єр часів його створення – XI століття. Якби вміли говорити настінні графіті, фрески і мозаїки, вони б розповіли, як виглядали князі та єпископи Київської Русі. 260 квадратних метрів мозаїк і 3 тисячі квадратних метрів фресок бачили, як у соборі коронували та ховали князів, грабували храм під час навал та війн і майже на століття залишали без догляду, потім відновлювали і знову воскрешали, спалювали і позолочували.
Екскурсанти побачили багато цікавого й неймовірного – унікальну, майже шестиметрову мозаїку «Оранта» – найвідоміше зі збережених зображень Богородиці цього іконографічного типу у світі, яка з різних ракурсів виглядає по-різному; понад 7000 графіті XI-початку XVIII століття; сучасне панно-мозаїку розміром 7х7 м, створене з 15 тисяч дерев'яних крашанок і підсвічене зсередини тощо.
Щойно опинившись на території Національного заповідника «Софія Київська», учасники екскурсії відчули, наче одразу перенеслися в інший час – енергетика зашкалює, як і сама історія цього дивовижного Собору!