Англійську мову часто називають мовою можливостей. І цьому є причина, оскільки англійська відкриває двері у три важливі сфери: професійну, освіти і науки.
Знання мови дозволяє брати участь у міжнародних конференціях, змаганнях та інших заходах. Тому, студенти, магістранти та аспіранти спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» завдяки люб’язному запрошенню Маріса Клавінса (Maris Klavins, University of Latvia, House of Nature, Riga, Latvia) змогли взяти участь у роботі 22-ї Міжнародної наукової конференції «EcoBalt 2021», яка відбулася у Ризі, Латвія, де офіційною мовою конференції була англійська. Представники хімічного факультету Латвійського університету, які організовували захід, доклали усіх зусиль, аби зберегти дух «EcoBalt», що поєднує людей за допомогою конференцій, забезпечуючи ідеальну платформу для вчених, науковців, промислових експертів і молодих дослідників, щоб зустрітися та налагодити нову міждисциплінарну співпрацю й поділитися своїми ідеями, новаторськими висновками останніх досліджень і розробками сучасних технологій.
Наукова програма була зосереджена на поточних досягненнях у п’яти галузях досліджень: аналітична та екологічна хімія, екологічна освіта, стійка хімія та нові прикладні матеріали, безпека харчових продуктів, фармація та довкілля.
Знаючи поточну ситуацію у світі та враховуючи її, організатори розуміють, що для всіх учасників, у тому числі і для наших студентів, важко було б взяти участь у конференції очно. З цієї причини конференцію було адаптовано до віртуальної платформи і організовано як презентацію в прямому ефірі.
Для здобувачів, які наразі активно займаються вивченням іноземної мови, це досить таки гарна практика сприйняття і розуміння наукових термінів і визначень. Адже іноземна мова набуває пріоритетного значення для студентів технічних спеціальностей і в майбутньому на них чекає чимала кількість різноманітних наукових конференцій із носіями іноземної мови, де вони зможуть використовувати свої знання та досвід, набутий раніше.