Н У Х Т

90 років кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки

02 січня 2023

90 років кафедрі мехатроніки та пакувальної техніки

Завершився 2022 рік. Важкий, непередбачуваний, але саме під тиском негараздів всі ми розуміли, що формуємо одну велику славну родину Національного університету харчових технологій. І колектив кафедри мехатроніки та пакувальної техніки вкотре довів своєю повсякденною працею, що є невід'ємною частиною наукової спільноти з багатим історичним минулим.

За підтримки ректора НУХТ Олександра Шевченка в результаті творчої співпраці з європейською компанією «Camozzi» в останні дні грудня 2022 року була офіційно відкрита лабораторія «Адаптроніка технічних систем». За внесок у розбудову та професійне спрямування кафедри мехатроніки та пакувальної техніки рішенням вченої ради НУХТ новій лабораторії присвоєно ім'я професора Анатолія Соколенка.

У доробку Анатолія Івановича більше 500 наукових праць, 16 монографій і підручників, 50 авторських свідоцтв, 148 патентів України, патенти США, Великої Британії, Данії, Німеччини, авторські свідоцтва Чехії. Він опікувався чотирма науковими напрямками: інноваційні розробки щодо інтенсифікації енерго- і масообмінних процесів; перехідні процеси, як фактор інтенсивних процесів у харчових технологіях; динаміка механізмів і машин; гідродинаміка газорідинних середовищ. 

В урочистій церемонії відкриття лабораторії взяли участь ректор Олександр Шевченко, проректори Сергій Токарчук і Олександр Бессараб, директор Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого Сергій Блаженко, завідувачі кафедр і викладачі інституту, представники компанії «Camozzi», здобувачі вищої освіти. Прозвучало багато теплих і щирих поздоровлень колективові кафедри, також із нагоди ювілею ректор вручив її працівникам почесні грамоти.

Про діяльність кафедри й плани подальшого розвитку розповіла її завідувачка, професорка Людмила Кривопляс-Володіна.

Інтенсивна наукова робота кафедри підтримується плідно працюючими науково-дослідницькими педагогічними школами Анатолія Соколенка, Олександра Кривопляса. 

Науково-педагогічні та інженерно-технічні працівники: завідувачка кафедри, д.т.н., професорка Людмила Кривопляс-Володіна; к.т.н, доценти Костянтин Васильківський, Сергій Токарчук, Анастасія Деренівська, Микола Масло, Володимир Костюк, Анатолій Башта, Володимир Костін , Зінаїда Бурова, старші викладачі Олексій Осьмак і Юлія Ступак, асистентка Катерина Грінінг, завідувачка лабораторії Анна Козицька, інженерка- програмістка Ірина Максименко, інженери Віктор Дикий і Тетяна Д'яченко розробляють і впроваджують у навчальний процес програми загально-інженерних дисциплін: «Кінематика і динаміка машин», «Проєктування деталей машин», «Мехатроніка», «Робототехнічні комплекси у пакувальному обладнанні», «Пневматика та пневмоприводи», «Пакувальні матеріали», «Основи конструювання і дизайн упаковки», «Обладнання для виготовлення упаковки», «Технологія пакування», «Технологія перероблення упаковки», «Обладнання для перероблення упаковки», «Пакувальне обладнання», «Розрахунок і конструювання пакувального обладнання», «Розрахунок і конструювання функціональних мехатронних модулів», «Моделювання технологічних процесів», «Прикладна механіка», «Основи міцності матеріалів», «Автоматизовані потокові лінії», «Ресурсо- та енергоощадні технології», «Адаптроніка технічних систем». Загалом викладається 45 дисциплін.

Продовжуючи славетні традиції інженерів-механіків, науково-педагогічний колектив кафедри працює над підготовкою висококваліфікованих кадрів для розбудови сучасного українського виробництва. За 90-річну історію кафедра мехатроніки та пакувальної техніки підготувала тисячі випускників, більшість із яких стали справжніми майстрами своєї справи, виросли до керівників підприємств, є прикладом сумлінного й чесного ставлення до свого професійного обов'язку.

Величезна заслуга директора Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого Сергія Блаженка, викладачів кафедр інституту у вихованні молодих справжніх професіоналів і патріотів України, які достойно представляють наш університет на міжнародних конкурсах, хакатонах, олімпіадах.

На кафедрі працює комп'ютерний клас із мережею сучасних обчислювальних машин, професійно-спрямовані чотири нові лабораторії на основі мехатронних систем.

Сьогодні кафедра здійснює підготовку за освітніми ступенями «Бакалавр» і «Магістр» за спеціальністю 131 «Прикладна механіка», освітньо-професійною програмою «Прикладна механіка». Спеціалізація під час підготовки майбутніх інженерів формується у напрямах: мехатроніка пакувального обладнання, мехатроніка та робототехніка, машини і технології пакування, машини і  ресурсозберігаючі технології перероблення упаковки.

90-річний ювілей кафедри мехатроніки та пакувальної техніки – лише чергова сходинка до нових творчих перемог на шляху служіння народові України.

Опублікований: 02-01-2023
Читайте також:
Спекотний лютий на кафедрі біотехнології і мікробіології

Протягом  6-7 лютого 2023 року на кафедрі біотехнології і мікробіології відбулася чергова знаменна подія – захисти кваліфікаційних робіт здобувачів заочної форми навчання на отримання освітнього ступеня «бакалавр» зі спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія», освітньо-професійної програми «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Спекотний лютий на кафедрі біотехнології і мікробіології 10 лютого 2023

Наукові досягнення здобувачів освіти кафедри мехатроніки та пакувальної техніки представлені на конференції

15 квітня в університеті розпочала роботу 87-ма Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті». Колектив кафедри мехатроніки та пакувальної техніки традиційно взяв у ній участь в межах секції «Машини та технології пакування». Робота секції розпо...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Наукові досягнення здобувачів освіти кафедри мехатроніки та пакувальної техніки представлені на конференції 15 квітня 2021

Робочі групи аналізують результати громадського обговорення освітньо-професійних програм

20 квітня 2022 року на кафедрі автоматизації та комп’ютерних технологій систем управління в онлайн-форматі відбулася нарада робочої групи по обговоренню освітньої програми другого рівня вищої освіти «Комп’ютерні технології та програмування в автоматизованих системах управління», проєкт якої попередньо був викладений на громадське обговорення у публ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Робочі групи аналізують результати громадського обговорення освітньо-професійних програм 22 квітня 2022

Рецепти оздоровлення довкілля в Україні дізналася доцент кафедри екологічної безпеки та охорони праці

Які в Україні існують рецепти оздоровлення довкілля та як підприємства можуть змінити ситуацію на краще? Відповіді на ці запитання отримали учасники конференції «ЕКОлогічний діагноз та рецепт оздоровлення для бізнесу в Україні: шукаємо рішення», яку організувала PAEU (Професійна асоціація екологів України) та журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємс...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Рецепти оздоровлення довкілля в Україні дізналася доцент кафедри екологічної безпеки та охорони праці 12 листопада 2019