Завідувач кафедри
Пасічний Василь Миколайович
професор, доктор технічних наук
(створена у 1967 році)
Кафедра технології м'яса і м'ясних продуктів здійснює професійну підготовку фахівців за освітнім ступенем «Бакалавр» зі спеціальності 181 «Харчові технології», яка включає спеціалізацію «Харчові технології та інженерія» та освітнім ступенем «Магістр» зі спеціальності 181 «Харчові технології» за освітньою програмою «Технології зберігання, консервування та переробки м'яса» та міждисциплінарною освітньо-науковою програмою «Промислові та крафтові технології для HoReCa в туризмі» у галузях знань 18 «Виробництво та технології», 24 «Сфера обслуговування» за спеціальностями 181 «Харчові технології» та 242 «Туризм».
Кафедра технології м'яса і м'ясних продуктів сьогодні – це міцний сплав досвідченості і мудрості з молодим ентузіазмом. Це колектив однодумців, об'єднаних спільним прагненням – підготувати незалежній Україні висококваліфікованих фахівців для м'ясної галузі харчової промисловості.
Нині на кафедрі працює колектив професіоналів у складі якого 2 професори, доктори технічних наук, 6 доцентів та 1 асистент, всі кандидати технічних наук.
Майбутнє кафедри – це вдосконалення та розвиток наукових досліджень, навчально-методичної та наукової роботи.
Викладачі кафедри адаптують навчальний процес до сучасних вимог виробництва: вдосконалюються навчальні плани, щорічно уточнюються робочі плани навчальних дисциплін, зміцнюється матеріальна база. Значна увага приділяється комп'ютеризації навчального процесу. Вагомою часткою навчально-методичної роботи є підготовка електронних лекцій, методичних рекомендацій, підручників, практичних і лабораторних занять, які використовуються дистанційно в режимі online. Кафедра має сучасний комп'ютерний клас з підключенням до локальної комп'ютерної мережі з доступом до Internet для проведення самостійної роботи і розрахункових робіт - суттєвий поштовх у підвищенні зацікавленості і якості самостійної роботи студентів відповідно до кредитно-модульної системи.
На кафедрі є 2 навчальні та науково-дослідні лабораторії для проведення лабораторних занять і проведення наукових досліджень, кабінет тваринництва, які забезпечені сучасними приладами та спеціалізованим обладнанням. У 2021 році на кафедрі спільно з ПрАТ «Миронівський хлібопродукт» створено спеціалізований R&D-центр - спеціалізовану науково-виробничу лабораторію для організації навчального процесу і наукових досліджень на рівні освітніх програм «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії» за напрямом «Харчові технології» здобувачами вищої освіти, науково-педагогічними та науковими працівниками, проведення заходів щодо обміну досвідом зі стейкхолдерами, вітчизняними і закордонними науковими установами та підприємствами. Створення даного центру направлене на посилення партнерських зв’язків системи «освіта – наука – виробництво (бізнес)» задля адаптування знань і навичок випускників університету відповідно до сучасних потреб бізнесу, розвитку та оновлення матеріально-технічної бази кафедри.
Для здобувачів освіти кафедри технології м'яса і м'ясних продуктів створені всі необхідні умови по проходженню ознайомлювально-виробничої, технологічної та переддипломної практик. Під час навчання здобувачі освіти проходять практику на провідних підприємствах галузі, зокрема ТОВ "Черкаська продовольча компанія" (Черкаська обл.), ТОВ «Глобинський м'ясокомбінат» (Полтавська обл.), ВАТ "Житомирський м'ясокомбінат" (м. Житомир), Миронівський МПЗ "Легко" (Київська обл.), ПАТ "Кременчугм'ясо" (Полтавська обл.), ВАТ "М'ясокомбінат "Ятрань" (Кіровоградська обл.), ТОВ «Вінницька птахофабрика» (Вінницька обл.), ПАТ «Козятинський м'ясокомбінат» (Вінницька обл.), ТОВ «Масар Агро» (Тернопільська обл.), ЗАТ "АФ Березанська птахофабрика" (Київська обл.), ПрАТ "Миронівська птахофабрика" (Київська обл.), ВКФ "Укрпромпостач-95" ЛТД» (Київська обл.), ПП «Дмитрук Ю.Р.» (Волинська обл.), ВАТ "Птахокомбінат "Бершадський" (Вінницька обл.), ТОВ "Тульчинм'ясо" (Вінницька обл.), ПП «Рикун А.П.» (Хмельницька обл.), ТзОВ «Росан-Агро» (Львівська обл.), ФГ «Світ м'яса» (Закарпатська обл.), ТОВ «Натурпродукти» (Київська обл.), ТОВ «Комплекс Агромарс» (Київська обл.) та інші, де всебічно розширюють та закріплюють знання, отримані під час лекційних, лабораторних та практичних занять в університеті.
Поглиблювати навички, практичні вміння і компетенції здобувачі вищої освіти можуть під час проходження практики не тільки на вітчизняних підприємствах. Зокрема, з 2020 року між кафедрою і датською компанією «Goodvalley» з виробничими потужностями в Польщі укладений договір про співпрацю з можливістю проходження виробничої практики і стажування здобувачів вищої освіти і викладачів кафедри на м’ясопереробному підприємстві в Польщі.
У забезпеченні якості освітньої діяльності велике значення надається практичній підготовці здобувачів освіти. Випускник, який має практичний досвід роботи, більше адаптований до майбутньої трудової діяльності, може краще оцінити професійні завдання. Мотивація практики не тільки в тому, щоб здобувачі освіти змогли закріпити теоретичні знання та компетенції, здобуті в університеті, а й у тому, щоб вони подолали психологічний бар'єр входження в трудовий колектив, змогли почуватися в ньому невимушено, без остраху.
Вперше в НУХТ саме на кафедрі технології м’яса і м’ясних продуктів з 2017-2018 навчального року розпочато навчання за дуальною формою навчання. Дуальна форма освіти передбачає поєднання аудиторного навчання з набуттям практики у виробничих умовах для закріплення теоретичних знань набутих під час навчання в університеті. За ініціативи керівництва Тернопільського м’ясокомбінату з університетом підписано договір про підготовку фахівців високої кваліфікації для потреби виробництва м’ясопереробної галузі України. Пілотний проект охоплює три важливих складових для самореалізації успішної людини: навчання – робота – досвід. За такою формою освіти молодого фахівця навчальний заклад готує разом із підприємством. Ця форма освіти є своєчасною і прогресивною, щодо вимог сучасності бо студенти вже працевлаштовані.
З 2020 року спільно з благодійним фондом Дениса Парамонова започатковано іменні стипендії для здобувачі вищої освіти, за напрямом підготовки по кафедрі технології м'яса і м'ясних продуктів, з можливістю подальшого працевлаштування випускників на м'ясопереробних підприємствах.