(створена у 1932 році)
Кафедра здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 131 «Прикладна механіка» – бакалаврів та магістрів за освітньою програмою «Прикладна механіка». Підготовка відбувається за фаховим спрямуванням «Машини і технології пакування», «Інжиніринг рециклінгу», «Мехатроніка та робототехніка пакувального обладнання».
Таропакувальна індустрія світу використовує гігантські оборотні кошти. Сьогодні вони становлять близько 600 млрд. доларів США на рік. В Україні ця індустрія також знаходиться в стані розвитку, що потребує притоку висококваліфікованих фахівців. Понад 4000 підприємств вирішують проблему пакування продуктів харчування і товарів народного споживання.
Бурхливий розвиток пакувальної галузі за останні 50 років мав і продовжує мати свій зворотній прояв, оскільки тара і упаковка після виконання свого призначення підлягають переробці та утилізації. У розвинених країнах зроблені важливі кроки по збиранню, сортуванню і переробленню цих відходів, однак в Україні ці технології політично і економічно загальмовані.
Становлення індустрії переробки використаної упаковки не має альтернативи і потребує підготовки відповідних фахівців для розроблення технологій і обладнання. Тим більше, що відпрацьована упаковка є не тільки джерелом додаткових енергетичних ресурсів, а і чудовим вторинним матеріалом. Потреба у фахівцях даної індустрії постійно вивчається і прогнозується неухильне її зростання. На це вказує створення відповідних державних і комерційних структур в Україні і інших державах Європи та світу.
Кафедра має всі умови для підготовки висококваліфікованих фахівців промисловості та науково-педагогічних працівників.
Викладачами кафедри розроблені і впроваджуються у навчальний процес програми загально-інженерних дисциплін: "Теорія механізмів і машин", "Деталі машин", "Механізація транспортних систем", "Пневматика та пневмоприводи" а також фахових дисциплін: "Пакувальні матеріали", "Основи конструювання і дизайн упаковки", "Обладнання для виготовлення упаковки», "Технологія пакування", "Технологія переробки упаковки", "Обладнання для перероблення упаковки", "Пакувальне обладнання", "Розрахунок і конструювання пакувального обладнання", "Розрахунок і конструювання обладнання переробки упаковки", "Автоматизовані потокові лінії", "Мехатроніка", "Робототехнічні комплекси у пакувальних процесах". Загалом викладається 45 дисциплін.
На кафедрі працює комп'ютерний клас із мережею сучасних обчислювальних машин. У навчальному процесі та наукових дослідженнях студенти мають можливість використовувати сучасне програмне забезпечення AutoCAD, MechanicalDesktop, КОМПАС-3D, Mathcad, FluidDRAW, FluidSim, APM WinMachine, Photoshop.
За роки існування випускової кафедри підготовлено близько 1000 спеціалістів.