Н У Х Т

Яким чином реалізуються на практиці механічні та біологічні методи очищення побачили студенти-екологи

14 листопада 2018

Яким чином реалізуються на практиці механічні та біологічні методи очищення побачили студенти-екологи

Студенти-екологи трьох курсів разом із викладачами Андрієм Котинським, В’ячеславом Харченком та Оксаною Ничик у межах вивчення дисциплін «Екологія міських та промислових систем», «Інженерний захист навколишнього середовища» та «Нормування антропогенного навантаження» відвідали єдину в Києві станцію очищення стічних вод – Бортницьку станцію аерації, головний технолог якої розповів про основні характеристики роботи основних очисних споруд, режими їх експлуатації та технологічні особливості.

Студенти отримали змогу побачити, яким чином реалізуються на практиці механічні та біологічні методи очищення, які так детально вивчаються під час аудиторних занять.

Технолог розповів, що перший блок станції почали зводити ще у 1965 році, другий – у середині 1970-х. Третій, найновіший, з'явився у 1986 році. Наразі відбувається поступова реконструкція обладнання та впровадження нових технологій. Допомагає в цьому місту Уряд Японії.

Студенти переконались у необхідності модернізації станції аерації. Адже стан основних елементів очисної системи оцінюється як критичний через значний експлуатаційний вік (близько 50 років!). Очисні споруди потребують негайної реконструкції, капітального ремонту, деякі знаходяться у неробочому стані. Цей факт викликає серйозне занепокоєння, оскільки від якості вод залежить, як наше здоров’я, так і стан усього навколишнього середовища. З кожним роком столиця розростається все більше. Висотки, гіпермаркети, торгові центри, підприємства – всі вони збільшують навантаження на єдину станцію біологічного очищення забруднених вод м. Києва та міст-сателітів, і в разі її зупинки столиці та Дніпру буде загрожувати екологічна катастрофа небачених масштабів.

Викладачі й студенти щиро вдячні організаторам заходу за можливість реально познайомитися з роботою станції та ще раз переконатися, що антропогенний вплив на навколишнє середовище потребує постійного контролю і не можна залишатися осторонь проблем, що виникають у галузі охорони довкілля.

 

Опублікований: 14-11-2018
Читайте також:
Локальний моніторинг освітніх програм пауз не передбачає

Робоча група з розроблення, перегляду та оновлення магістерської освітньо-професійної програми «Технології харчових продуктів оздоровчого та профілактичного призначення» у складі доценток кафедри технології оздоровчих продуктів Світлани Камінської та Ірини Гойко, магістрантки Ірини Медведюк, гарантки освітньої програми Галини Сімахіної та стейкхолд...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Локальний моніторинг освітніх програм пауз не передбачає 02 лютого 2024

Освоєння магістрантами сучасних технологій використання інноваційних харчових інгредієнтів оцінили на кафедрі технології м'яса і м'ясних продуктів

10 червня професори кафедри технології м'яса і м'ясних продуктів Василь Пасічний та Ірина Шевченко комісійно оцінили в рамках екзамену з дисципліни «Інноваційні харчові інгредієнти у технології м'ясних і м'ясомістких продуктів» рівень освоєння магістрантами кафедри сучасних технологій використання інноваційних харчових інгредієнтів у м'ясопереробні...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Освоєння магістрантами сучасних технологій використання інноваційних харчових інгредієнтів оцінили на кафедрі технології м'яса і м'ясних продуктів 12 червня 2020

Науковиця НУХТ взяла участь у міжнародній конференції в Сантьяго (Чилі)

21-23 жовтня 2024 року у місті Сантьяго (Чилі) відбулася Міжнародна конференція з передових досліджень у технологіях, інформації, інноваціях та стійкості (International Conference on Advanced Research in Technologies, Information, Innovation, and Sustainability). Ця престижна подія зібрала провідних учених зі всього світу, які презентували новаторс...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Науковиця НУХТ взяла участь у міжнародній конференції в Сантьяго (Чилі) 23 жовтня 2024

Актуальна інформація «з перших вуст» для здобувачів-фінансистів

Здобувачі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» разом із завідувачкою кафедри, професоркою Ладою Шірінян і доцентом Михайлом Аричем на запрошення кафедри банківської справи та страхування Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана взяли участь у круглому столі, присвяченому обговоренню проєкту З...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Актуальна інформація «з перших вуст» для здобувачів-фінансистів 19 травня 2021