Н У Х Т

Відбулося засідання вченої ради університету

26 січня 2017

Відбулося засідання вченої ради університету

26 січня відбулося засідання вченої ради університету, яке ректор Анатолій Українець розпочав із вітання членів вченої ради, що відсвяткували свої дні народження між засіданнями, й вручення відзнак.

Нагрудні знаки «Відзнака Національного університету харчових технологій» були вручені завідувачу кафедри технічної механіки і пакувальної техніки Анатолію Соколенку і провідному інженеру експлуатаційно-технічного відділу Івану Цабілєву, нагрудний знак «За академічні заслуги» отримала професор кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Віра Юрчак. Анатолій Соколенко скористався нагодою й, зазначивши, що працює в нашому навчальному закладі вже 53 роки, подякував колективові за співпрацю й підтримку.

Також ректор оголосив наказ про часткові зміни у складі вченої ради – у зв’язку зі звільненням з університету зі складу ради вибула декан факультету автоматизації і комп’ютерних систем Людмила Маноха і увійшов в.о. декана факультету Андрій Форсюк. Крім того, Анатолій Українець представив нового завідувача відділу аспірантури і докторантури Наталію Касаткіну. Далі засідання продовжилося відповідно до порядку денного.

З 10 січня студенти всіх курсів університету знаходяться на дистанційному навчанні. Стану його проведення було присвячене перше питання, по якому доповіла начальник відділу дистанційного навчання Оксана Петруша. Вона розповіла про технічні проблеми, які виникли з моменту запуску дистанційної форми навчання, зокрема про хакерську атаку на сайт дистанційного навчання, через яку протягом двох діб (17-18 січня) він не працював, й повторні спроби подібних атак (20 і 21 січня), які вдалося блокувати. Детально зупинилася на наповненості електронних курсів й довела до відома присутніх прізвища викладачів, які вчасно не забезпечили наповнення курсів, а також відзначила колективи кафедр (процесів і апаратів харчових виробництв, хімічної технології та фізичної і колоїдної хімії), які приклали чимало зусиль для оновлення і модернізації існуючих електронних курсів. Крім того, доповідач проінформувала, що відділ дистанційного навчання здійснив моніторинг відвідування системи викладачами і студентами, та навела статистику успішності виконання студентами завдань і тестів станом на 24 січня по курсах і підрозділах. Такі моніторинги відділ здійснюватиме ще 6 лютого та після закінчення періоду дистанційного навчання. Ректор Анатолій Українець доповнив доповідь, вказавши прізвища викладачів, що некоректно налаштували в системі завдання для студентів, через що у останніх виникли труднощі з виконанням і своєчасним здаванням завдань. На засідання вченої ради був запрошений завідувач кафедри електротехніки Олександр Мазуренко, у колективу якої виникло найбільше проблем із забезпеченням дистанційної форми навчального процесу. Він надав пояснення щодо усунення недоліків.

Другим питанням, яке розглянула вчена рада, було фінансування та стипендіальний фонд університету, з якого доповів проректор з навчально-виробничої діяльності та розвитку Олександр Бессараб. Він повідомив, що університетом отримані контрольні цифри фінансування у І кварталі 2017 року, зокрема це заробітна плата, що фінансується за рахунок основного фонду, частково – комунальні послуги, стипендії студентам і аспірантам, кошти на соціальне забезпечення (спеціальне харчування). Також проректор назвав розміри нових посадових окладів працівників, розповів, яким чином здійснюватимуться нарахування у зв’язку зі збільшенням з 1 січня 2017 року мінімальної зарплати до 3200 грн. Приємною звісткою для присутніх стало доповнення ректора Анатолія Українця про те, що ректорату спільно з планово-фінансовими службами вдалося відшукати можливості для виплати у І кварталі надбавок усім працівникам. До обговорення цього питання долучився завідувач кафедри автоматизації та інтелектуальних систем керування Анатолій Ладанюк.

Надважливим і нагальним питанням, заради якого, власне, й збиралася вчена рада, був порядок призначення академічних стипендій. Ґрунтовний звіт про виконану ректоратом і деканатами факультетів і дирекціями навчальних інститутів з цього приводу роботу надала проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Лариса Арсеньєва. Зазначивши, що крім, прийнятих Кабінетом Міністрів України 28 грудня 2016 року постанов №№1045, 1047 і 1050 та Примірного порядку формування рейтингу, розробленого Міністерством освіти і науки у січні 2017 року, ніяких роз’яснень чи інших нормативних документів робоча група не мала, а також те, що студенти знаходяться на дистанційному навчанні, а відтак не можуть взяти безпосередню участь у обговоренні принципів формування рейтингу, була висунута пропозиція у другому семестрі поточного навчального року формувати рейтинг, відповідно до якого буде призначатися стипендія, за середнім балом семестрового контролю за перший семестр. Остаточні критерії формування рейтингу будуть визначені у Положенні про призначення академічних і соціальних стипендій у НУХТ, розроблення якого триває й до завершення роботи над яким будуть залучені студенти щойно прибудуть до університету після завершення дистанційного навчання. Сформовані ж рейтингові списки деканати й директорати мають надати для оприлюднення на сайті університету не пізніше 1 лютого. Свої пропозиції, зауваження, запитання висловили: декан факультету енергетики і енергоменеджменту Михайло Масліков, в.о. декана факультету автоматизації і комп’ютерних систем Андрій Форсюк, завідувачі кафедр – інтегрованих автоматизованих систем управління Ігор Ельперін, органічної хімії Сергій Шульга і теплоенергетики та холодильної техніки Сергій Василенко, а також голова студентської ради факультету біотехнології та екологічного контролю Валентин Моцар.      

На завершення засідання розглянули поточні питання. Зокрема, клопотання студента факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу – учасника бойових дій у зоні АТО про призначення йому, як виняток, соціальної стипендії за рахунок коштів університету, оскільки за віком він вже не підпадає під дію чинних нормативних актів. Правові аспекти цього питання роз’яснила помічник проректора Олена Негода, прокоментували почуте проректори Олександр Бессараб і Лариса Арсеньєва, декан факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу Віктор Доценко, завідувач кафедри біотехнології і мікробіології Тетяна Пирог, професор кафедри теплоенергетики і холодильної техніки Микола Прядко. Після обговорення вчена рада дала згоду призначити, як виняток, цю соціальну стипендію терміном на півроку.

Проректор з наукової роботи Олександр Шевченко взяв слово, щоб проінформувати про те, що наразі вже розроблений проект Положення про національний репозитарій академічних текстів, який сприятиме виявленню академічного плагіату, й закцентував увагу присутніх на необхідності неухильного дотримання академічної доброчесності, адже тепер на плагіат перевірятимуться не лише дисертаційні дослідження й наукові публікації, але й дипломні проекти «бакалаврів» і «магістрів». Ректор нагадав, що у Науково-технічній бібліотеці університету є антиплагіатна програма, й закликав користуватися нею. Начальник навчально-методичного управління Валерій Виговський нагадав, що вже у лютому, при захисті дипломних проектів випускники мають здавати до управління і електронний варіант диплому. Андрій Форсюк зауважив, що у стандартах освіти чітко прописана вимога оприлюднення всіх дипломних проектів на Інтернет-ресурсах навчальних закладів. Останнє зауваження спонукало ректора повідомити, що один із нових освітніх стандартів, розроблений підкомісією МОН, яку очолює завідувач кафедри технології молока і молочних продуктів Галина Поліщук, отримав схвалення фахівців й привітав завідувача кафедри з цим досягненням. На цьому порядок дня був повністю вичерпаний, і вчена рада завершила свою роботу.

Опублікований: 26-01-2017
Читайте також:
На базі нашого університету відбувся Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт за спеціальністю «Харчові технології»

23-24 квітня 2018 року на базі нашого університету відбувся Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2017/2018 навчальному році за спеціальністю «Харчові технології», у якому взяли участь студенти з 26 вищих навчальних закладів України. Другий тур Конкурсу проводився у два етапи: 1 етап - заочний (рецен...

ЧИТАТИ ДАЛІ

На базі нашого університету відбувся Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт за спеціальністю «Харчові технології» 24 квітня 2018

Високі результати продемонстрували наші магістрантки у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Управлінський облік»

II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Управлінський облік» відбувся 16-18 травня 2018 р. на базі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». У конкурсі взяли участь студенти з понад 50 провідних вищих навчальних закладів України, в яких готують фахівців за спеціальністю «Облік і опод...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Високі результати продемонстрували наші магістрантки у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Управлінський облік» 23 травня 2018

Святковий концерт отримали у подарунок жінки університету з нагоди свята весни

6 березня феєричне видовище розгорнулося на сцені актової зали університету. Колектив Студентського центру патріотичного виховання та культурного розвитку, студенти та гості НУХТ вітали жінок із 8 Березня, й презентували свої творчі подарунки. Розпочався вечір із теплого щирого вітання першого проректора університету Володимира Ярового. А далі сл...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Святковий концерт отримали у подарунок жінки університету з нагоди свята весни 06 березня 2018

Студенти Кам’янець-Подільського коледжу харчової промисловості НУХТ – переможці конкурсу науково-технічних робіт

Студенти Кам’янець-Подільського коледжу харчової промисловості НУХТ Ірина Олійник (022 група) та Андрій Гуменюк (921 група) взяли участь у Подільському відкритому конкурсі науково-технічних робіт учнів і студентів «Енергоефективність у промисловості, сільському, міському та домашньому господарствах». Андрій Гуменюк представив пристрій, який допома...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Студенти Кам’янець-Подільського коледжу харчової промисловості НУХТ – переможці конкурсу науково-технічних робіт 12 квітня 2018