Н У Х Т

Вчена рада університету стартувала у новий навчальний рік

05 вересня 2024

Вчена рада університету стартувала у новий навчальний рік

5 вересня у залі засідань відбулося перше в новому навчальному році засідання вченої ради університету.

Привітавши членів ради з початком роботи, ректор Олександр Шевченко вручив атестат про присвоєння вченого звання доцента доцентці кафедри економіки праці та менеджменту Марії Турчиній. Також вчена рада традиційно привітала колег, що відсвяткували дні народження між засіданнями.

Далі очільник університету зосередив увагу присутніх на пріоритетному нині для всіх питанні безпеки усіх учасників освітнього процесу. Він нагадав, що уміння правильно оцінити ситуацію та обрати порядок дій є важливим для працівників освіти, адже це може врятувати як здобувачів освіти, так і самих працівників. Ректор наголосив, що керівники несуть персональну відповідальність за життя та безпеку учасників освітнього процесу і що першочерговим завданням є утримання наших укриттів у повній готовності до використання за призначенням та у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога» забезпечення розміщення в них усіх без виключення здобувачів освіти, викладачів, співробітників відповідно до розроблених нашим штабом цивільної оборони та техногенної безпеки алгоритмів. Олександр Шевченко закликав членів ради не нехтувати особистою безпекою, постійно вести роз’яснювальну роботу зі здобувачами освіти й своїми підлеглими та контролювати виконання ними всіх інструкцій щодо порядку дій у випадку виникнення небезпечних ситуацій. Господарським службам університету ректор нагадав про необхідність забезпечення та постійного контролю вільного доступу до укриттів, а також укомплектування їх необхідними засобами гігієни та першої допомоги.

У ході розгляду питань порядку денного заслухали доповіді першого проректора Володимира Ярового про підготовку до акредитації освітніх програм у 2024-2025 навчальному році та реалізацію Комплексного плану заходів з організації вступної кампанії 2025 року.

Доповідач коротко підсумував успішні акредитації освітньо-професійних і освітньо-наукових програм, що відбулися в останні роки і завдяки яким наш університет входить до ТОП закладів вищої освіти за кількістю акредитацій. Разом із тим він звернув увагу на недоліки, на які вказували експертні групи, та необхідність врахування їх рекомендацій. Перший проректор нагадав, що Законом України «Про вищу освіту» передбачено запровадження постакредитаційного моніторингу – оцінювання органом, що ухвалив рішення про акредитацію, виконання наданих за результатами акредитації рекомендацій та/або відповідності критеріям акредитації. Тож, усім проєктним групам освітніх програм необхідно готуватися до акредитацій з урахуванням і цього.

Володимир Яровий зазначив, що до плану акредитації на 2024-2025 н.р. включені бакалаврські освітньо-професійні програми «Економіка та правове забезпечення бізнесу» і «Комп'ютерні технології дизайну та виготовлення упаковки» та магістерські – «Промислова та фармацевтична біотехнологія», «Екологія, екоменеджмент та екоаудит» і «Туризм і рекреація». Напередодні засідання вченої ради, гаранти цих освітніх програм завершили їх внутрішнє самооцінювання відповідно до Критеріїв оцінювання якості освітніх програм і подали проєкт відомостей про самооцінювання відповідальним особам за проведення акредитації відповідного факультету/інституту для проведення експертизи, після якої вони до 12 вересня мають подати їх до відділу акредитації та Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності університету. Завершуючи доповідь, перший проректор побажав гарантам і проєктним групам успішних акредитацій.

Аналізуючи реалізацію Комплексного плану заходів з організації вступної кампанії 2025 року, доповідач звернув увагу присутніх, що рішенням вченої ради від 27 червня було ухвалено директорам інститутів, деканам факультетів, завідувачам кафедр, відповідальній секретарці Приймальної комісії, керівникам структурних підрозділів, раді студентського самоврядування забезпечити виконання, за належністю, ухвалених заходів Комплексного плану та щомісячне інформування про їх реалізацію, а також щоквартально розглядати на вченій раді звіти директорів інститутів та деканів факультетів про виконання Комплексного плану.

Також перший проректор нагадав, що директори інститутів, декани факультетів, завідувачі кафедр відповідно до укладених договорів про співпрацю із загальноосвітніми навчальними закладами повинні до 15 вересня подати відповідальній секретарці Приймальної комісії план заходів на 2024-2025 навчальний рік. До 15 вересня план проведення організаційних заходів зі здобувачами освіти для участі у них представників університету мають надати і директори фахових коледжів НУХТ.

Доповідач наголосив, що Комплексний план заходів з організації вступної кампанії 2025 року має стратегічне значення й до його виконання мають долучатися всі без винятку викладачі й працівники університету аби сформувати потужний контингент вмотивованих вступників. При чому ця робота має носити системний й активний характер.

У поточних питаннях розглянули нову форму плану роботи кафедри, презентовану першим проректором, та кандидатуру Олександри Куник до вступу в докторантуру, яку представив проректор з наукової роботи Сергій Токарчук. Нова форма плану роботи кафедри знайшла підтримку присутніх, і, заслухавши ґрунтовну характеристику наукової діяльності Олександри Куник, вчена рада ухвалила рішення щодо її рекомендації до вступу в докторантуру та призначення її науковим консультантом професора Василя Пасічного.

До обговорення питань порядку денного активно долучилися ректор Олександр Шевченко, деканка факультету біотехнології та екологічного контролю Наталія Грегірчак, завідувач кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв Олександр Гавва, завідувач кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів Василь Пасічний, деканка факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу імені проф. В.Ф. Доценка Віта Цирульнікова, відповідальна секретарка Приймальної комісії університету Юлія Запорожець.

Завершуючи засідання, голова ради, ректор Олександр Шевченко подякував колегам за активну роботу й побажав наснаги, сил і терпіння у новому навчальному році. Разом і далі тримаємо освітній і науковий фронт!

Опублікований: 05-09-2024
Читайте також:
Доцентка кафедри готельно-ресторанної справи – експертка у сфері фахової передвищої освіти!

Доцентка кафедри готельно-ресторанної справи Ольга Пушка успішно завершила навчання з підготовки експертів у сфері фахової передвищої освіти та отримала сертифікат, що надає право брати участь у акредитаційних експертизах освітньо-професійних програм «Готельно-ресторанна справа» та «Харчові технології». У рамках серії онлайн-семінарів вона опанува...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Доцентка кафедри готельно-ресторанної справи – експертка у сфері фахової передвищої освіти! 23 лютого 2026

Викладачі опановують написання заявок для участі у міжнародних проєктах

У глобалізованому співтоваристві, в якому ми живемо, програми міжнародного співробітництва допомагають інтеграції України у світовий освітній простір. Викладачі та майстри виробничого навчання відділення туризму та готельно-ресторанної справи Волинського фахового коледжу нашого університету взяли участь у онлайн тренінгу-практикуму з написання зая...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Викладачі опановують написання заявок для участі у міжнародних проєктах 02 серпня 2024

Учасниці студентського наукового гуртка «BIOTECH» презентували свої дослідження на міжнародній конференції

Здобувачі освіти кафедри біотехнології і мікробіології взяли активну участь у VІ Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми та досягнення сучасної біотехнології», де представили результати власних наукових досліджень. Юні біотехнологи кафедри традиційно долучаються до цієї щорічної наукової події, демонструючи високий рівень підготовки та...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Учасниці студентського наукового гуртка «BIOTECH» презентували свої дослідження на міжнародній конференції 30 березня 2026

Стимул до подальшого навчання отримали студенти Кам’янець-Подільського коледжу НУХТ на випусковій кафедрі університету

15 листопада студенти  третього курсу спеціальності «Харчові технології», спеціалізації «Виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчових концентратів» Кам’янець-Подільського коледжу харчової промисловості НУХТ під керівництвом викладача технологічних дисциплін Наталії Павельчук відвідали Київ із метою ознайомлення з організацією вир...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Стимул до подальшого навчання отримали студенти Кам’янець-Подільського коледжу НУХТ на випусковій кафедрі університету 18 листопада 2019