Н У Х Т

Вчена рада університету стартувала у новий навчальний рік

05 вересня 2024

Вчена рада університету стартувала у новий навчальний рік

5 вересня у залі засідань відбулося перше в новому навчальному році засідання вченої ради університету.

Привітавши членів ради з початком роботи, ректор Олександр Шевченко вручив атестат про присвоєння вченого звання доцента доцентці кафедри економіки праці та менеджменту Марії Турчиній. Також вчена рада традиційно привітала колег, що відсвяткували дні народження між засіданнями.

Далі очільник університету зосередив увагу присутніх на пріоритетному нині для всіх питанні безпеки усіх учасників освітнього процесу. Він нагадав, що уміння правильно оцінити ситуацію та обрати порядок дій є важливим для працівників освіти, адже це може врятувати як здобувачів освіти, так і самих працівників. Ректор наголосив, що керівники несуть персональну відповідальність за життя та безпеку учасників освітнього процесу і що першочерговим завданням є утримання наших укриттів у повній готовності до використання за призначенням та у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога» забезпечення розміщення в них усіх без виключення здобувачів освіти, викладачів, співробітників відповідно до розроблених нашим штабом цивільної оборони та техногенної безпеки алгоритмів. Олександр Шевченко закликав членів ради не нехтувати особистою безпекою, постійно вести роз’яснювальну роботу зі здобувачами освіти й своїми підлеглими та контролювати виконання ними всіх інструкцій щодо порядку дій у випадку виникнення небезпечних ситуацій. Господарським службам університету ректор нагадав про необхідність забезпечення та постійного контролю вільного доступу до укриттів, а також укомплектування їх необхідними засобами гігієни та першої допомоги.

У ході розгляду питань порядку денного заслухали доповіді першого проректора Володимира Ярового про підготовку до акредитації освітніх програм у 2024-2025 навчальному році та реалізацію Комплексного плану заходів з організації вступної кампанії 2025 року.

Доповідач коротко підсумував успішні акредитації освітньо-професійних і освітньо-наукових програм, що відбулися в останні роки і завдяки яким наш університет входить до ТОП закладів вищої освіти за кількістю акредитацій. Разом із тим він звернув увагу на недоліки, на які вказували експертні групи, та необхідність врахування їх рекомендацій. Перший проректор нагадав, що Законом України «Про вищу освіту» передбачено запровадження постакредитаційного моніторингу – оцінювання органом, що ухвалив рішення про акредитацію, виконання наданих за результатами акредитації рекомендацій та/або відповідності критеріям акредитації. Тож, усім проєктним групам освітніх програм необхідно готуватися до акредитацій з урахуванням і цього.

Володимир Яровий зазначив, що до плану акредитації на 2024-2025 н.р. включені бакалаврські освітньо-професійні програми «Економіка та правове забезпечення бізнесу» і «Комп'ютерні технології дизайну та виготовлення упаковки» та магістерські – «Промислова та фармацевтична біотехнологія», «Екологія, екоменеджмент та екоаудит» і «Туризм і рекреація». Напередодні засідання вченої ради, гаранти цих освітніх програм завершили їх внутрішнє самооцінювання відповідно до Критеріїв оцінювання якості освітніх програм і подали проєкт відомостей про самооцінювання відповідальним особам за проведення акредитації відповідного факультету/інституту для проведення експертизи, після якої вони до 12 вересня мають подати їх до відділу акредитації та Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності університету. Завершуючи доповідь, перший проректор побажав гарантам і проєктним групам успішних акредитацій.

Аналізуючи реалізацію Комплексного плану заходів з організації вступної кампанії 2025 року, доповідач звернув увагу присутніх, що рішенням вченої ради від 27 червня було ухвалено директорам інститутів, деканам факультетів, завідувачам кафедр, відповідальній секретарці Приймальної комісії, керівникам структурних підрозділів, раді студентського самоврядування забезпечити виконання, за належністю, ухвалених заходів Комплексного плану та щомісячне інформування про їх реалізацію, а також щоквартально розглядати на вченій раді звіти директорів інститутів та деканів факультетів про виконання Комплексного плану.

Також перший проректор нагадав, що директори інститутів, декани факультетів, завідувачі кафедр відповідно до укладених договорів про співпрацю із загальноосвітніми навчальними закладами повинні до 15 вересня подати відповідальній секретарці Приймальної комісії план заходів на 2024-2025 навчальний рік. До 15 вересня план проведення організаційних заходів зі здобувачами освіти для участі у них представників університету мають надати і директори фахових коледжів НУХТ.

Доповідач наголосив, що Комплексний план заходів з організації вступної кампанії 2025 року має стратегічне значення й до його виконання мають долучатися всі без винятку викладачі й працівники університету аби сформувати потужний контингент вмотивованих вступників. При чому ця робота має носити системний й активний характер.

У поточних питаннях розглянули нову форму плану роботи кафедри, презентовану першим проректором, та кандидатуру Олександри Куник до вступу в докторантуру, яку представив проректор з наукової роботи Сергій Токарчук. Нова форма плану роботи кафедри знайшла підтримку присутніх, і, заслухавши ґрунтовну характеристику наукової діяльності Олександри Куник, вчена рада ухвалила рішення щодо її рекомендації до вступу в докторантуру та призначення її науковим консультантом професора Василя Пасічного.

До обговорення питань порядку денного активно долучилися ректор Олександр Шевченко, деканка факультету біотехнології та екологічного контролю Наталія Грегірчак, завідувач кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв Олександр Гавва, завідувач кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів Василь Пасічний, деканка факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу імені проф. В.Ф. Доценка Віта Цирульнікова, відповідальна секретарка Приймальної комісії університету Юлія Запорожець.

Завершуючи засідання, голова ради, ректор Олександр Шевченко подякував колегам за активну роботу й побажав наснаги, сил і терпіння у новому навчальному році. Разом і далі тримаємо освітній і науковий фронт!

Опублікований: 05-09-2024
Читайте також:
Академічна мобільність: співпраця триває

Усе більшої актуальності набуває академічна мобільність як одна із форм підготовки здобувачів вищої освіти. Про новації та нестандартні рішення реалізації академічної мобільності говорили гарантка освітньо-наукової програми «Промислові та крафтові технології для HoReCa в туризмі» Оксана Топчій, доценти кафедри технології м'яса і м'ясних продуктів О...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Академічна мобільність: співпраця триває 30 вересня 2024

На відеозв’язку із Сінгапуру: інсайти від фахівчині-практика для здобувачів спеціальності «Готельно-ресторанна справа»

Неймовірно тепла онлайн-зустріч відбулася на кафедрі готельно-ресторанної справи із випускницею Богданою Засєкіною. Слухачами гостьового лекторію «Сучасні тенденції розвитку індустрії гостинності Сінгапуру» стали здобувачі спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа», викладачі й майбутні вступники. Богдана Засєкіна – одна з найуспішніших випуск...

ЧИТАТИ ДАЛІ

На відеозв’язку із Сінгапуру: інсайти від фахівчині-практика для здобувачів спеціальності «Готельно-ресторанна справа» 26 лютого 2021

Насичений день кафедри експертизи харчових продуктів

Ні дощова погода, ні тривога не стали на заваді відвідуванню Міжнародного форуму харчової промисловості та упаковки кафедрою експертизи харчових продуктів. 17 квітня студенти групи ХЕ-1-7 разом із молодшими кураторами та кураторкою групи, асистенткою кафедри Анною Логіновою відвідали Міжнародний форум харчової промисловості та упаковки IFFIP. Здоб...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Насичений день кафедри експертизи харчових продуктів 18 квітня 2024

Весняний марафон профорієнтацій

Триває просвітницько-профорієнтаційний марафон кафедри біотехнології і мікробіології. Цього разу команда кафедри у складі асистентки Ірини Ковшар і другокурсниці Анастасії Бондарук відвідала київську школу №127. Хто краще розповість про спеціальність, як не її випускник? Тож Ірина Ковшар, що тільки-но закінчила магістратуру за спеціальністю 162 «Б...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Весняний марафон профорієнтацій 20 березня 2024