Н У Х Т

Університет впевнено утримує перше місце з винахідницької діяльності

11 січня 2017

Університет впевнено утримує перше місце з винахідницької діяльності

Винахідницька діяльність важлива складова роботи кожного навчального закладу, оскільки є одним із вагомих показників, що враховується всіма без виключення рейтинговими системами, у тому числі й ТОП-200.

Цей напрям діяльності завжди був одним із пріоритетних для нашого університету, і як результат – постійне зростання її показників і стале лідерство у престижних національних рейтингах.

Державна служба інтелектуальної власності України та Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) оприлюднили підсумки винахідницької активності національних і закордонних установ і підприємств за дев’ять місяців 2016 року.

Надзвичайно приємно, що наш колектив продовжує впевнено утримувати перше місце в рейтингу. 

За даними відділу економіки та статистики інтелектуальної власності Укрпатенту найактивнішим серед організацій МОН України, як і у попередні роки, був Національний університет харчових технологій – протягом звітного періоду подані 208 заявок на винаходи і корисні моделі, або 10,3 % від загальної кількості заявок, поданих заявниками цього міністерства.

Зауважимо, що серед поданих заявок 81 винахід і корисна модель розроблені спільно зі студентами.

За звітний період були отримані 248 охоронних документів, у тому числі зі студентами – 123.

Крім того, були подані 8 заявок на реєстрацію авторського права на твір, на 6 із яких одержані відповідні свідоцтва (автори – професори Ігор Ельперін, Антонелла Дорохович, Вікторія Дорохович, аспіранти Володимир Полупан, Микола Петренко).

Найбільша винахідницька активність відзначена на кафедрах: технології харчування та ресторанного бізнесу, технології молока і молочних продуктів, експертизи харчових продуктів, технології хлібопекарських і кондитерських виробів, технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, технології м’яса і м’ясних продуктів.

Найактивніше до винахідницької діяльності долучилися: професори Віктор Доценко,  Лариса Арсеньєва, Григорій Гончаров, Василь Пасічний, Людмила Пешук, доценти Андрій Гавриш, Олександра Нєміріч, Оксана Кочубей-Литвиненко, Наталія Ющенко, Оксана Петруша, Геннадій Валіулін, Ірина Корецька, Олена Шидловська, Віталій Пономаренко.

Вітаємо наших винахідників! Бажаємо і надалі залишатися в авангарді науково-технічного прогресу, творчою працею сприяти підвищенню авторитету нашого університету!

Опублікований: 11-01-2017
Читайте також:
Фахова консультація нашого викладача для учнів професійно-технічного навчального закладу на Полтавщині

3 березня 2020 р. доцент кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Інна Зінченко відвідала професійно-технічний навчальний заклад № 46 с. Лазірки Оржицького району Полтавської області. У цьому навчальному закладі здійснюється підготовка фахівців харчового та сільськогосподарського напрямків, тож його випускники в подальшому можуть...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Фахова консультація нашого викладача для учнів професійно-технічного навчального закладу на Полтавщині 04 березня 2020

Відбулося засідання вченої ради університету

26 січня відбулося засідання вченої ради університету, яке ректор Анатолій Українець розпочав із вітання членів вченої ради, що відсвяткували свої дні народження між засіданнями, й вручення відзнак. Нагрудні знаки «Відзнака Національного університету харчових технологій» були вручені завідувачу кафедри технічної механіки і пакувальної техніки Анат...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Відбулося засідання вченої ради університету 26 січня 2017

Перший етап роботи Національного репозитарію академічних текстів розпочнеться до кінця року

Директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОН Андрій Шевцов повідомив, що перший етап роботи Національного репозитарію академічних текстів розпочнеться до кінця року, і сприятиме виявленню академічного плагіату. Він додав, що після запуску репозитарію, в 2018-2019 роках, планується розроблення національної наукометри...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Перший етап роботи Національного репозитарію академічних текстів розпочнеться до кінця року 23 січня 2017

Із сучасним станом провідних підприємств знайомляться студенти

Студенти Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого разом із завідувачем кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування, професором Валерієм Мирончуком здійснили поїздку на Саливонківський цукровий завод – провідне підприємство цукрової галузі України. Бакалаври на практиці познайомились із с...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Із сучасним станом провідних підприємств знайомляться студенти 12 січня 2018