Н У Х Т

У сучасний і захоплюючий світ нанотехнологій продовжують занурюватися здобувачі-біотехнологи

16 березня 2023

У сучасний і захоплюючий світ нанотехнологій продовжують занурюватися здобувачі-біотехнологи

Минулого тижня здобувачі-біотехнологи відвідали онлайн-лекцію доктора технічних наук, директора Інституту наноматеріалів А. Дрекселя (Університет Дрекселя, США), професора Юрія Гогоці. Лекція була присвячена наноматеріалу графену. Цього тижня здобувачі бакалаврату та ступеня «Доктор філософії» з біотехнології разом із лекторкою дисципліни «Методи молекулярної біотехнології» та «Мікробні технології наночасток благородних металів» Оксаною Скроцькою прослухали наступну лекцію Юрія Гогоці, яка стосувалась новітнього наноматеріалу максену (Mxenes), відкритого лише у 2011 році.

Юрій Гогоці зі своєю дослідною групою та колегами бере безпосередню участь у дослідженнях, а також поширює матеріали новітніх відкриттів. Лектор дуже змістовно доповів про складові, переваги, особливості та про сфери застосування наноматеріалу.

Максени – це двовимірні карбіди та нітриди перехідних матеріалів товщиною лише три-п’ять атомів із винятково новими властивостями. Проривний наноматеріал максен можна одержати значно дешевшим способом, ніж раніше відкритий графен. До того ж експериментально встановлено, що провідність максену є вищою порівняно з графеном. Приголомшливим є те, що максени можна отримувати в 100-грамових кількостях безпосередньо в лабораторних умовах за один синтез, а в промислових умовах – 1 кг! Це відкриття дає змогу широко впроваджувати використання наноматеріалів для виготовлення електронних приладів і деталей, очищенні питної води. Крім того, існує перспектива застосування максенів у біомедицині та біоінженерії.

Здобувачам освіти цікаво було почути про можливості редагування, перебудови та повної зміни структури наноматеріалів, задля розкриття нових і вражаючих можливостей їх використання не тільки в електроніці, оптиці, але і в ширших сферах науки.

Науковець мотивував наших здобувачів до досліджень: «Не варто боятися помилятись. Адже помилившись, у вас з’являється шанс знайти щось більше та важливіше, ніж те, що ви шукали з самого початку».

Наприкінці лекції слухачі змогли задати свої питання та отримали на них відповіді. Здобувачі освіти щиро вдячні Юрію Гогоці за приклад наполегливої праці, натхнення та ще більший викликаний інтерес до науки!

Опублікований: 16-03-2023
Читайте також:
Нові форми профорієнтаційної роботи кафедри готельно-ресторанної справи

Асистентка кафедри готельно-ресторанної справи Ольга Дулька провела профорієнтаційну роботу в Львівському фаховому коледжі харчової і переробної промисловості НУХТ. Студенти спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» і «Бродильне виробництво та виноробство» разом із викладачкою долучилися до лекторію «Натуральні, органічні та біодинамічні вина, ї...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Нові форми профорієнтаційної роботи кафедри готельно-ресторанної справи 25 лютого 2021

Підведені підсумки винахідницької діяльності НУХТ за 2017 рік

В університеті приділяється велика увага розвитку винахідницької діяльності, залученню до науково-технічної творчості аспірантів і студентської молоді шляхом їх участі у виконанні науково-дослідних робіт. Об’єкти  інтелектуальної власності є творчим надбанням університету, які створені внаслідок наукових досліджень, роботи над докторськими, кандид...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Підведені підсумки винахідницької діяльності НУХТ за 2017 рік 20 січня 2018

Копірайтинг і не тільки: про найцікавіше від студентів кафедри маркетингу

Вересень – місяць найбільшого натхнення для молодих талантів. Не оминуло це і наших студентів-маркетологів. Після довгих очікувань, здобувачі спеціальності 075 «Маркетинг» зустрілись у рідному університеті, щоб обговорити мейнстріми копірайтингу й візуалізації у рекламі. Цьому і була присвячена тема першого засідання гуртка кафедри маркетингу «Інте...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Копірайтинг і не тільки: про найцікавіше від студентів кафедри маркетингу 14 вересня 2022

Примари цукрових замків: чергова екскурсія від Профспілки НУХТ

Відбулася екскурсія «Примари цукрових замків – чотири садиби Терещенків», організована  Профспілкою НУХТ для її членів. Першим на маршруті був маєток Надії Терещенко, доньки цукрозаводчика Федора Артемійовича Терещенка. Романтичний палац на березі річки Тетерів у Денишах був місцем зустрічі усіх членів великої родини Терещенків. На жаль, від колис...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Примари цукрових замків: чергова екскурсія від Профспілки НУХТ 19 листопада 2019