Н У Х Т

Тонкощі менеджменту проєктів фармацевтичного виробництва від ФК «Дарниця»

15 квітня 2024

Тонкощі менеджменту проєктів фармацевтичного виробництва від ФК «Дарниця»

Напередодні розроблення та підготовки кваліфікаційної роботи здобувачі-біотехнологи 4-го курсу збагатилися додатковою фаховою інформацією під час унікальної лекції від фахівців провідної фармацевтичної компанії «Дарниця», яка працює з далекого 1930 року. На сьогодні, кожна шоста упаковка ліків на аптечних полицях нашої країни виготовлена саме на «Дарниці», а у продуктовому портфелі підприємства міститься близько 180 лікарських препаратів.

Спочатку студенти поринули у 3D-тур компанією й відвідали виробництво інфузійних розчинів, виробництво м’яких форм, виробництво твердих форм, виробництво ін’єкційних розчинів і крапель та виробництво стерильних антибіотиків.

Головною метою зустрічі було ознайомлення четвертокурсників із менеджментом проєктів фармацевтичного виробництва. Тож вони дізналися про всі ключові етапи. Першим із яких є старт-проєкт, тобто складання статуту, що є бізнес-документом, в якому вказується вся необхідна інформація, достатня для розроблення планів проєктів і подальшої реалізації. Це своєрідний паспорт проєкту, так званий URS (специфікація вимог користувача).

Наступним етапом є формування команди проєкту, де вказуються інженери, операційний блок, інсталяційна група, виробнича група, підрозділ технічного обслуговування і визначається керівник проєкту, який спрямовує і організовує роботу команди на всіх стадіях проєкту.

Далі розпочинається формування концептуального проєкту (СS): складання попередніх блок-схем основних технологічних процесів, створення попередніх планувальних рішень, перелік основного обладнання, тобто свого роду нарис майбутнього проєкту.

Потім йде функціональний проєкт (FS), що включає плани виробництв, планувальні та архітектурні рішення, схеми процесів і матеріальні потоки, схеми потоків повітря, перепади тиску, режими роботи HVAC, підключення до енергоресурсів.

Важливим етапом є кваліфікація проєктів (DQ), яку мають пройти URS, СS та FS, адже якщо проєкт не відповідає вимогам GMP, то і збудований виробничий об'єкт також не буде відповідати.

Після кваліфікації складається детальний проєкт (DS), що містить всі креслення та схеми розробки, специфікацію для всіх аспектів виробничого процесу, документацію по контролю якості, екологічні та енергетичні оцінки, вимоги до безпеки.

Після усіх зазначених етапів відбувається впровадження проєкту.

Ґрунтовна інформація від фахівців провідного фармацевтичного підприємства стане у пригоді бакалаврам і при написанні кваліфікаційних робіт, і у подальшому професійному житті.

Опублікований: 15-04-2024
Читайте також:
Презентація наукових здобутків магістрантів кафедри експертизи харчових продуктів

На кафедрі експертизи харчових продуктів вперше відбувся науковий семінар, присвячений презентації наукових здобутків здобувачів освітнього ступеня «Магістр», освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», отриманих за результатами вивчення дисципліни «Науково-дослідницький практикум». Подібний формат дозвол...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Презентація наукових здобутків магістрантів кафедри експертизи харчових продуктів 01 червня 2022

Переможець «Осіннього кубку» Білоруського союзу ковзанярів – магістрант кафедри біотехнології і мікробіології

22-23 листопада у м. Пружани (Республіка Білорусь) відбулися змагання за «Осінній кубок» Білоруського союзу ковзанярів. У цих змаганнях узяв участь студент І року магістратури (спеціальність «Біотехнології та біоінженерія») кафедри біотехнології і мікробіології Владислав Гресько. Разом зі своєю партнеркою Катериною Юровою він виборов перемогу і пос...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Переможець «Осіннього кубку» Білоруського союзу ковзанярів – магістрант кафедри біотехнології і мікробіології 28 листопада 2019

Професійним досвідом діляться молоді викладачі кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів

Доцент кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Анастасія Шевченко провела відкрите лекційне заняття «Призначення та характеристика технологічних операцій виробництва хліба» для здобувачів 2 курсу Навчально-наукового інституту харчових технологій спеціальності 181 «Харчові технології», освітньо-професійної програми «Технологічна е...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Професійним досвідом діляться молоді викладачі кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів 23 вересня 2020

150-річчя з дня народження Василя Стефаника відзначила кафедра гуманітарних дисциплін

14 травня 2021 р. виповнюється 150 років від дня народження Василя Стефаника – українського прозаїка, поета, громадського діяча та політика, майстра психологічної новели, одного з представників українського радикального руху на Галичині. Кафедра гуманітарних дисциплін ушанувала цю славетну дату. Протягом тижня зі здобувачами різних факультетів та ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

150-річчя з дня народження Василя Стефаника відзначила кафедра гуманітарних дисциплін 14 травня 2021