Н У Х Т

Там, де біотехнологія та фармація в одному флаконі

23 жовтня 2019

Там, де біотехнологія та фармація в одному флаконі

Попри значну кількість закладів вищої освіти України, вітчизняні компанії мають неабиякі проблеми з добором кваліфікованого персоналу, тому намагаються шукати своїх майбутніх працівників уже на студентській лаві, пропонуючи їм проходити практику на своїх виробництвах. 

Один зі способів підготовки молодих фахівців для майбутньої роботи на виробництвах – угоди про проходження практики із закладами вищої освіти. З одного боку – це можливість для виробничої компанії «виростити» фахівця, відібрати кращих, а з іншого – шанс для студентів під час практики ознайомитися з виробництвом зсередини, відчути соціальну місію компанії та долучитися, хоча б на короткий термін, до корпоративної культури підприємства.

Завдяки укладеній угоді між ПрАТ «Індар» та кафедрою біотехнології і мікробіології НУХТ, у цьому році студентки магістратури Анастасія Косів та Олександра Шаповалова проходили переддипломну практику на одному з найкращих фармацевтичних виробництв України – ПрАТ «Індар».

Індар – єдине в Україні і одне з небагатьох у світі підприємство з повним технологічним циклом виробництва генно-інженерних інсулінів – від субстанції до готових лікарських форм. Це перша в Україні компанія, що започаткувала експорт фармацевтичної продукції з високим рівнем доданої вартості – біотехнологічних продуктів і технологій їх виробництва. У рамках цього договору «Індар» постачає до Федеративної Республіки Бразилія інсуліни у формі готових лікарських засобів, а також передає власну технологію виробництва рекомбінантних інсулінів бразильським фахівцям.

Індар – це одна із перших компаній, що отримала Національний сертифікат GMP, має бразильський GMP (ANVISA) та ініціювала процес отримання європейського сертифікату GMP. Інсуліни «Індару» зареєстровані у Казахстані, Росії, Молдові, Сирії, Ємені, Йорданії та Іраку, ведуться перемовини щодо продажу інсулінів у країнах об’єднання Меркосур (Mercosur – загальний ринок країн Південної Америки, на території яких розповсюджується дія бразильського сертифікату GMP ANVISA).

Під час проходження практики наші студентки ознайомилися з особливостями процесу культивування Escherichia coli - продуценту інсуліну: підготовкою поживного середовища, тривалістю процесу культивування, особливостями і частотою відбору проб для аналізу мікробіологічних і біохімічних показників, внесенням індуктора, параметрами, які контролюють під час ферментації тощо.

Після відділення ферментації практикантки ознайомилися з технологією та обладнанням етапу виділення і очищення інсуліну.

Наступним етапом практичної підготовки було ознайомлення із підготовкою повітря для приміщень відповідних класів чистоти, а також для процесу аерації. Даний процес на підприємстві повністю автоматизований і контролюється на кожному етапі.

Крім того, дівчата познайомились з особливостями зберігання і транспортування препаратів інсуліну, зокрема, дізналися, що найбільш важливим фактором є температура (2-8°С). На підприємстві інсулін зберігають у спеціальних холодильних кімнатах, а транспортують спеціальними машинами, де також підтримується відповідна температура.

Наприкінці практики майбутнім магістрам-біотехнологам побажали успіху у навчанні і запросили на роботу після захисту кваліфікаційної роботи.

Студентки висловлюють щиру вдячність колективу ПрАТ «Індар» та своїй рідній кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ за унікальну можливість ознайомитися з технологічним процесом виробництва сучасних біотехнологічних продуктів та особливостями роботи такого потужного підприємства!

Опублікований: 23-10-2019
Читайте також:
На зв’язку із в.о. завідувача кафедри іноземних мов професійного спрямування 11-класники Вінничини

Саме час на осінніх шкільних канікулах знайомитися із закладами освіти, подумати про майбутній фах. Здібні і талановиті 11-класники Альтернативної школи загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 ім. А.С. Макаренка розвитку здібностей дитини (Вінницька область) знайомилися сьогодні з НУХТ. Відбулася онлайн-зустріч старшокласників і доцентки, в.о...

ЧИТАТИ ДАЛІ

На зв’язку із в.о. завідувача кафедри іноземних мов професійного спрямування 11-класники Вінничини 29 жовтня 2021

Із п’ятизірковим готелем «Fairmont Grand Hotel Kyiv» познайомилися студенти спеціальності «Готельно-ресторанна справа»

Наставники кафедри готельно-ресторанної справи організовують пізнавально-культурні позанавчальні заходи для студентів своїх академічних груп. Так, наставники груп ГС-2-6 і ГС-1-6, доцент кафедри Лариса Шаран і асистент Юлія Мирошник разом зі студентами відвідали п’ятизірковий готель «Fairmont Grand Hotel Kyiv», розташований у центрі історичного Под...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Із п’ятизірковим готелем «Fairmont Grand Hotel Kyiv» познайомилися студенти спеціальності «Готельно-ресторанна справа» 03 червня 2019

У сучасний і захоплюючий світ нанотехнологій продовжують занурюватися здобувачі-біотехнологи

Минулого тижня здобувачі-біотехнологи відвідали онлайн-лекцію доктора технічних наук, директора Інституту наноматеріалів А. Дрекселя (Університет Дрекселя, США), професора Юрія Гогоці. Лекція була присвячена наноматеріалу графену. Цього тижня здобувачі бакалаврату та ступеня «Доктор філософії» з біотехнології разом із лекторкою дисципліни «Методи м...

ЧИТАТИ ДАЛІ

У сучасний і захоплюючий світ нанотехнологій продовжують занурюватися здобувачі-біотехнологи 16 березня 2023

Публічні захисти звітів здобувачів по переддипломній практиці відбулися на кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів

На кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів завершилася переддипломна практика здобувачів груп ТХ-4-4, ТХ-4-5 і ТХ-4-14ск, яка передбачала написання інформаційного звіту і його публічний захист. У звітах здобувачі приділили багато уваги дослідженню та обґрунтуванню асортименту виробів для впровадження на хлібопекарських підприємс...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Публічні захисти звітів здобувачів по переддипломній практиці відбулися на кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів 04 травня 2020