Гостьові лекції завжди є важливими і цікавими як для здобувачів освіти, так і викладачів, адже дозволяють отримати найсучасніші знання та досвід від провідних фахівців галузі. 6 грудня відбулася гостьова лекція для бакалаврів освітньої програми «Харчові технології та інженерія», які проходять підготовку на кафедрі технології оздоровчих продуктів, а також для магістрантів освітньої програми «Технології харчових продуктів оздоровчого та профілактичного призначення». На запрошення доцентки Наталії Стеценко гостьову лекцію прочитала випускниця освітньої програми Софія Веремчук, менеджерка з ініціатив здорового харчування департаменту корпоративних комунікацій компанії Nestle.
Цілі та цінності, які визначають для себе викладачі кафедри технології оздоровчих продуктів при підготовці здобувачів, і мета, яку позиціонує компанія Nestle, збігаються, адже це – сприяння досягненню й підтримці оптимального харчування, здоров'я й добробуту населення нашої країни. Мета компанії відображена у незмінному впродовж багатьох десятиліть девізі: «Якість продуктів, якість життя» (Good Food – Good Life).
Спікерка детально ознайомила присутніх із сучасними трендами здорового харчування та з тими завданнями, які вирішує компанія Nestle при розробленні та виробництві продукції. Серед них варто відзначити зменшення вмісту цукру, солі та насичених жирних кислот, вилучення транс-жирів, заохочення до споживання цільнозернових продуктів та овочів, виготовлення здорових продуктів для дітей, надання споживачам повної інформації про харчову цінність, оптимальні порції продуктів, а також впровадження програм з дієтологічної освіти для пропагування корисних практик харчування.
Були представлені цікаві кейси щодо покращення рецептур із метою удосконалення нутрієнтного складу та нутрієнтної щільності продуктів. При цьому у фокусі уваги мають бути не лише харчова й біологічна цінність, але одночасно ще й смак і вартість продукції, які є ключовими аспектами вибору продуктів споживачами. Дуже важливо вміти донести інформацію про оздоровчі властивості харчових продуктів до населення і починати цю співпрацю необхідно з дитячих колективів, що і реалізується у проєкті «Абетка харчування», який є частиною глобальної ініціативи «Нестле Здорові діти». Значна увага була приділена трендам 2024 у харчуванні та харчовій промисловості.
Лекція була не просто цікавою і корисною, вона захопила всіх присутніх актуальністю розглянутих питань, креативним подачанням і майстерністю спікерки. Підтвердженням цього став активний діалог із обговорення розглянутих трендів харчування і виробництва функціональних харчових продуктів, у якому брали участь здобувачі та викладачі. Крім цього, здобувачів цікавили методи визначення нутрітивного складу продукції, особливості маркування продуктів, етапи впровадження наукових розробок у виробництво, особливості проведення конкурсів, на яких обирають «продукти року» тощо. Особливу зацікавленість присутніх викликав досвід Софії Веремчук у побудові кар’єрного шляху і реалізації власних ініціатив.
Слова щирої подяки були висловлені від студентів і від викладачів кафедри.
Однієї лекції для обговорення всього спектру актуальних питань виявилося замало, тож вони очікують на нові зустрічі на гостьових лекціях та співпрацю над спільними проєктами.