Н У Х Т

Ще одна нагода для наукової молоді НУХТ поділитися результатами своїх наукових досліджень – конференція у Румунії

24 грудня 2020

Ще одна нагода для наукової молоді НУХТ поділитися результатами своїх наукових досліджень – конференція у Румунії

Партнери НУХТ із Університету «Штефан чел Маре» (Румунія) щорічно проводять наукову конференцію студентів і молодих вчених «Студенти Буковини», виступити на якій, поділитися результатами своїх наукових досліджень і цікаво провести час у колі румунських друзів ніколи не втрачали можливості наші здобувачі вищої освіти.

Цей карколомний рік дещо попсував плани і бажання зустрітися із друзями. Але онлайн-конференція відбулася чітко, якісно, насичено і цікаво. Організатор – творчий колектив факультету харчової інженерії, доклав потужні зусилля для того, щоб крім обміну науковою інформацією, визначення актуальних і пріоритетних завдань та окреслення майбутніх перспектив у галузі харчової науки, освіти та індустрії, учасники згадали та відчули дух Румунії та Південної Буковини, Сучавської фортеці та оборонних древніх монастирів, крутих Карпатських піків і стрімких потоків, яскравих різдвяних містечок і сіл, а також смак неперевершених буковинських страв.

Свої наукові здобутки на Конференції представили магістранти кафедри машин і апаратів харчових і фармацевтичних виробництв, зокрема Олександр Козак і Олександр Запорожець.

Олександр Козак протягом двох років досліджує процес вакуумного охолодження хліба. Досліджує серйозно і відповідально: зробив складний експериментальний стенд із безліччю приладів та засобів автоматизації, випік та охолодив сотні проб хліба, встановив цінні результати щодо впливу режимів вакуумного охолодження на якість хліба (зазначимо, що основна проблема вакуумного охолодження – це втрата якості під час перепаду тиску, але питання потребує вирішення, тому що такий спосіб дозволяє охолодити хліб моментально, значно знизивши кількість обладнання та виробничі площі, та уникнути мікробного зараження). Враховуючи такий наробок, англомовна доповідь Олександра Козака була змістовною, і, відповідно, відзначена науковим комітетом Конференції (до речі, до наукового комітету входить директор Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І. С. Гулого НУХТ Сергій Блаженко).

Для іншого нашого учасника, дослідника-початківця Олександра Запорожця, це був дебют. Олександр досліджує процес надтонкого подрібнення компонентів лікарських і косметичних засобів та клітин мікроорганізмів у бісерному млині. Чим більше він працював у лабораторії, тим більше він розумів, що зовсім нічого не зрозуміло, а наука вимагає тривалої та відповідальної роботи. Але початкові результати теж високо оцінені науковим комітетом Конференції, особливо його прекрасною половиною, яка звернула увагу на дослідження властивостей компонентів косметики. Наш доповідач зрозумів ще одну важливу аксіому: англійську мову потрібно удосконалювати і бути здатним якісно, своїми словами донести інформацію шановній науковій спільноті.

Отже, свої нові знання наші науковці передали, шановна наукова спільнота їх оцінила, досвід і знання інших учасників перейняли, потрібні висновки про подальше безперервне удосконалення зроблені, майбутні пріоритеті розставлені.

Кафедра машин і апаратів харчових і фармацевтичних виробництв надзвичайно пишається своїми вихованцями. А також висловлює подяку творчому колективу кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства за підтримку Конференції та представлені наукові розробки у галузі безглютенових сортів пива на основі гречаного солоду.

Науковці НУХТ щиро вдячні шановним колегам, організаторам Конференції із Університету «Штефан чел Маре» за надзвичайно приємний і корисний час у колі відповідальної творчої молоді та авторитетної наукової спільноти із багатьох країн. Вони бажають румунським друзям талановитих студентів і визначних здобутків, які змінять світ на краще, і піднімуть національний рейтинг їхо Університету з 11-го на ще більш високий рівень.

Опублікований: 24-12-2020
Читайте також:
Педагогічний хист викладачів кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства

На кафедрі біотехнології продуктів бродіння і виноробства відбулися відкриті заняття. Професорка, д.т.н. Марина Білько прочитала лекцію «Виробництво мадери» з дисципліни «Технологія продуктів спиртового бродіння. Модуль 4» для здобувачів 4 курсу збірної групи ТБ-4+СК напряму підготовки «Харчові технології та інженерія». Лекція проходила у вигляді ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Педагогічний хист викладачів кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства 12 жовтня 2020

НУХТ на Дні відкритих дверей ПрАТ «Пологівський олійноекстракційний завод»

Університет уже традиційно взяв участь у Дні відкритих дверей ПрАТ «Пологівський олійноекстракційний завод». Цього року він відбувся вже вдесяте. НУХТ на заході представляв доцент кафедри технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів Володимир Бахмач. ПрАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» займає провідне міс...

ЧИТАТИ ДАЛІ

НУХТ на Дні відкритих дверей ПрАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» 18 грудня 2019

Практика, як можливість познайомитися зі своєю майбутньою професією ближче

2021 рік зустрів нас карантинними обмеженнями у зв’язку з пандемією. Однак, здобувачів IV курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» труднощами не злякати. Їм вдалося у цей непростий для всіх час отримати низку спеціальних навичок і нових знань під час проходження практики на різноманітних підприємствах. Олександр Кучеренко ближче зна...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Практика, як можливість познайомитися зі своєю майбутньою професією ближче 26 лютого 2021

Наші викладачі переймають досвід у впровадженні дуальної форми навчання у німецьких колег

У рамках міжнародної співпраці Івано-Франківського коледжу ресторанного сервісу і туризму НУХТ із Професійною школою ресторанної справи A.M Gastro Coaching (м. Потсдам, Німеччина) заступник директора Олеся Стахів, методист курсової підготовки Наталія Князева та доцент кафедри готельно-ресторанної справи університету, кандидат технічних наук Андрій ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Наші викладачі переймають досвід у впровадженні дуальної форми навчання у німецьких колег 02 липня 2018