Н У Х Т

Про контрольовані іноземні компанії на гостьовій лекції від фахівчинь Mazars Ukraine

26 квітня 2024

Про контрольовані іноземні компанії на гостьовій лекції від фахівчинь Mazars Ukraine

25 квітня на кафедрі обліку і аудиту відбулася гостьова лекція «Контрольовані іноземні компанії» від Mazars Ukraine.

Mazars – провідна міжнародна аудиторська, податкова та консалтингова фірма. Прочитали гостьову лекцію керівниця податкової практики Mazars Ольга Конюченко, яка має 17 років досвіду роботи із сферами ІТ, банками, індастрі, FMCG та рекрутерка Mazars Анна Кузовая, що здійснює підбір персоналу на junior-позиції.

Спікерки ознайомили присутніх зі сферами діяльності компанії Mazars Ukraine. Ольга Конюченко розповіла, що контрольована іноземна компанія (КІК) – це юридична особа, зареєстрована в іноземній державі, що знаходиться під контролем фізичної або юридичної особи-резидента України. Контролюючою особою є фізична або юридична особа-резиденти України, що є прямими або опосередкованими власниками (контролерами) контрольованої іноземної компанії.

Фактично правилами КІК передбачено, що резиденти України (юридичні або фізичні особи) будуть зобов’язані готувати та подавати спеціальну звітність у податкові органи та сплачувати податок з прибутку своїх компаній, які зареєстровані за кордоном.

До КІК можуть належати будь-які іноземні компанії, а в деяких випадках і утворені без статусу юридичної особи (трасти, фонди, партнерства тощо). При цьому в законі прописані особливі правила визначення того, чи має таке утворення статус КІК, а також, хто в цьому випадку буде визнаватися контролюючою особою. Це дозволяє не застосовувати правила КІК до осіб, які не мають повноважень розпоряджатися переданим майном, або вимагати нарахування та виплати доходу, наприклад, до засновників і бенефіціарів безвідкличних дискреційних трастів. Задля цього у законі було закріплено і перелік документів, надання яких дозволить звільнити особу від застосування до неї правил КІК.

Питання, висвітлені на лекції, зацікавили багатьох науковців кафедри обліку і аудиту, а також здобувачів освітніх ступенів «магістр» і «бакалавр» спеціальності 071 «Облік і оподаткування». До лекції також приєднались здобувачі кафедри маркетингу.

І здобувачі освіти, і викладачі щиро вдячні Ользі Конюченко і Анні Кузовій за представлений сучасний і змістовний матеріал лекції і сподіваються на подальші, не менш цікаві й необхідні зустрічі та плідне співробітництво!

Опублікований: 26-04-2024
Читайте також:
Вражаюча наукова перемога на конференції ПАТ «Фармак»

Другий рік поспіль молоді науковці кафедри біотехнології і мікробіології, учасники наукового гуртка «BIOTECH» взяли участь у VI науково-практичній конференції «Наука та сучасне фармацевтичне виробництво», яку традиційно організовує флагман фармацевтичної індустрії нашої країни ПАТ «Фармак». Цьогоріч вони представляли результати власних наукових дос...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Вражаюча наукова перемога на конференції ПАТ «Фармак» 05 листопада 2018

Практичний нюанс харчових технологій

Студенти другого курсу Навчально-наукового інституту харчових технологій разом із наставницями, доцентками кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Анною Грищенко та Ларисою Михонік відвідали пивоварню «BeerMaster Brevery» торговельної мережі продовольчих супермаркетів «Сільпо», розташовану в ТЦ «Республіка». Пивоварня славиться ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Практичний нюанс харчових технологій 24 листопада 2023

Співпраця з Національною службою посередництва і примирення

З метою поширення правових знань щодо соціально-трудових відносин серед студентської молоді директор відокремленого структурного підрозділу «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій» Ігор Корчук і начальник відділення Національної служби посередництва і примирення (НСПП) у Волинській області Володимир Демидюк підписа...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Співпраця з Національною службою посередництва і примирення 03 серпня 2023

МОН представило для громадського обговорення проект Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік

4 вересня на сайті МОН розміщений для громадського обговорення проект Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік з додатками, пропозиції щодо якого можна надавати до 19 вересня 2018 року на пошту kernychna@mon.gov.ua У представленому проекті можна виділити 10 основних змін та новацій. Так, передбачається, що наступного року для вступу до в...

ЧИТАТИ ДАЛІ

МОН представило для громадського обговорення проект Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік 05 вересня 2018