Н У Х Т

Презентовано новий механізм державного стимулювання створення і використання винаходів

08 серпня 2018

Презентовано новий механізм державного стимулювання створення і використання винаходів

Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів презентував новий механізм державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків.

Проект спрямований на забезпечення доступу винахідників, новаторів, малих і середніх підприємств до спеціалізованих баз даних патентної інформації та навчальних матеріалів, а також зміцнення технологічного та інноваційного потенціалу таких користувачів.

Степан Кубів зазначив, що ініціатива передбачає організацію й проведення на конкурсних засадах відбору проектів, пов’язаних зі створенням і використанням винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ноу-хау та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності та подальшу державну підтримку їх комерційної реалізації.

«Проекти відбиратимуться на прозорому конкурсі із застосуванням платформи ProZorro. Це модель, коли реалізація соціально або ринково доцільного винаходу співфінансується державою та приватним інвестором. Такий механізм уже давно використовується у світі. В Ізраїлі, наприклад, така модель партнерства держави з винахідниками дозволила суттєво посилити start-up рух і значно збільшила кількість інновацій та винаходів в країні», - розповів Степан Кубів.

«Сьогодні вже започаткований 71 національний проект і понад 600 центрів стимулювання інновацій у всьому світі. Ми переймаємо цей досвід і запроваджуємо моделі, які адаптовані до українських реалій та потреб», - повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Тітарчук.

Реалізація пілотної ініціативи відбуватиметься у рамках роботи Центрів підтримки технологій та інновацій спільно Мінекономрозвитку та Державною інноваційною фінансово-кредитною установою. Конкурсний відбір проектів розпочнеться у вересні 2018 року і триватиме до 31 грудня 2019 року. Планується відібрати 30 проектів, обсяг фінансування складе 19,5 млн. гривень.

Конкурсна комісія буде оцінювати новизну проектів, можливість впровадження, соціальну або ринкову доцільність, вид охоронного документа, ступені розробки та термін впровадження винаходу. До критеріїв відбору належать наявність співінвестора (обов'язково), а також оцінка команди проекту, ринку, перспективності проекту, патентної чистоти, терміну впровадження проекту.

Наш університет – беззаперечний лідер із винахідницької діяльності впродовж багатьох років, тож винахідники НУХТ мають усі шанси опинитися серед переможців конкурсного відбору. Побажаємо їм успіху! 

Опублікований: 08-08-2018
Читайте також:
Вітаємо переможців конкурсу наукових робіт за благодійної підтримки Корпорації «Артеріум»!

Уже третій рік поспіль Корпорація «Артеріум» підтримує наших здобувачів, започаткувавши ще в 2020 році конкурс наукових робіт для біотехнологів Національного університету харчових технологій. І це не перший захід, який реалізує Корпорація в нашому виші. Упродовж багатьох років цей фармацевтичний гігант підтримує талановиту молодь, спонсоруючи прове...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Вітаємо переможців конкурсу наукових робіт за благодійної підтримки Корпорації «Артеріум»! 05 липня 2022

Прекрасна нагода для наших педагогів підвищити кваліфікацію щодо інноваційних методів і цифорових технологій в дистанційній освіті

Підвищення власних професійних компетенцій завжди було в пріоритеті викладачів нашого університету. Адміністрація НУХТ активно підтримує і всіляко сприяє цьому, протягом останніх років за ріхунок університету була профінансована велика кількість закордонних стажувань наших науково-педагогічних працівників. Цього року через карантинні обмеження ста...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Прекрасна нагода для наших педагогів підвищити кваліфікацію щодо інноваційних методів і цифорових технологій в дистанційній освіті 26 серпня 2020

Мотивація від магістра-еколога

Кураторська  година у студентів-екологів 2 курсу відбулася у форматі онлайн-екскурсії на Бортницьку станцію аерації. Випускниця кафедри екологічної безпеки і охорони праціАнастасія Бордюг, яка зараз працює на Бортницькій станції аерації та навчається в магістратурі, розповіла про основні етапи очищення комунальних стічних вод і поділилася досвідом...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Мотивація від магістра-еколога 31 грудня 2020