Н У Х Т

Практика, як можливість познайомитися зі своєю майбутньою професією ближче

26 лютого 2021

Практика, як можливість познайомитися зі своєю майбутньою професією ближче

2021 рік зустрів нас карантинними обмеженнями у зв’язку з пандемією. Однак, здобувачів IV курсу спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» труднощами не злякати. Їм вдалося у цей непростий для всіх час отримати низку спеціальних навичок і нових знань під час проходження практики на різноманітних підприємствах.

Олександр Кучеренко ближче знайомився зі своєю майбутньою професією на підприємстві ТОВ «Світ ласощів», що входить до групи компаній «Петрус-Кондитер» і є однією з найбільших кондитерських фабрик Черкащини. Компанія займається випуском і реалізацією різноманітної кондитерської продукції – печива, кексів, бісквітів, цукерок, вафель, вафельних тортів, рулетів. Компанія виробляє та продає солодощі під ТМ «Домашнє Свято» і ТМ «Перепілка».

На підприємстві встановлені технологічні лінії провідних світових брендів: три вафельні лінії «HAAS»; три лінії цукрового печива; лінія «TECON» з виробництва здобного та вівсяного печива; лінія кексів-магдаленас; лінія рулетів і бісквітів.

Виробничі потужності бісквітної фабрики складають більше 4 000 тонн продукції на місяць. Основний портфель солодощів налічує понад 150 найменувань у семи категоріях борошняних солодощів: вафлі вагові та фасовані, печиво вагове та фасоване, здобні кекси, бісквітні тістечка та рулети, шоколадно-вафельні торти та цукерки. Солодощі фабрики представлені у понад 30 000 торговельних точках по всій Україні. Експорт продукції ТМ «Домашнє Свято» і ТМ «Перепілка» здійснюється до 20 країн світу.

З 2001 року на виробництві впроваджена система управління якістю ISO 9001: 2001. А з 2015 року компанія почала активні інвестиції у впровадження більш глибокого рівня менеджменту якості НААСР. Ефективне впровадження та підтримання системи НАССР на виробництві ТОВ «Світ Ласощів» підтверджене сертифікатом ISO 22000:2005, виданим незалежним німецьким центром сертифікації «DEKRA Certification».

Завдяки практиці здобувач закріпив, систематизував і розширив знання з фахових дисциплін, удосконалив навички збирання, аналізу та систематизації матеріалів.

Дар’я Макаренко проходила практику на Золотоніському маслоробному комбінаті – одному з найкращих підприємств молокопереробної промисловості України. Поєднання солідного досвіду молочного виробництва та новий погляд молодих спеціалістів дозволили розробити власну технологію виробництва сухих молочних сумішей та масла. Молочна продукція під торговими марками «Златокрай», «Пирятин», «Славія» користується попитом не тільки в Україні, а й за її межами. Експортується продукція по всьому світу – до Африки, Пакистану, Індонезії, Японії, Китаю, Німеччини та Нідерландів.

ПАТ «Золотоніський маслоробний комбінат» сертифікаційний за системою FSSC 22000:2015. Уся продукція підприємства проходить контроль у лабораторіях на фізико-хімічні показники, паралельно тестується на мікробіологічні показники, щоб впевнитися, що товар якісний і безпечний для споживачів.

Дарія Бондарук місцем проходження технологічної та переддипломної практики обрала ТОВ «Нова-Пак» у Рівненський області.

Компанія саме проходила внутрішній аудит за системою НАССР, тож здобувачка змогла здобуті в університеті знання «приміряти» на практиці. Найбільш цікаво було оцінювати ризики виробництва, й уже з першого разу на 50% її оцінка співпала з професійною!

До речі, в складі комісії НАССР вона зустріла випускницю університету Олену Чичу, яка працює технологом.

Під час проходження практики здобувачі насамперед знайомляться з усіма стадіями виробництва, з існуючою організаційною структурою підприємства, його історією та посадовими обов’язками персоналу. А найголовніше  ̶  отримують реальний практичний досвід, який обов’язково знадобиться їм в майбутній професійній діяльності.

Цьогорічні четвертокурсники, як і їх попередники в минулі роки, після проходження практики впевнилися, що їх спеціальність «Біотехнологія та біоінженерія» є затребуваною на різних підприємствах. Тепер вони мріють працювати за фахом і вдосконалюватися у професії.

Опублікований: 26-02-2021
Читайте також:
Вступникам-2022: доступна онлайн-версія демонстраційного НМТ

З 28 квітня на базі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти можна пройти онлайн-версію демонстраційного національного мультипредметного тесту (НМТ). Інтерфейс демонстраційного тестувальника відрізняється від реального НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їхнього виконання запропонований варіант аналогічний до всту...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Вступникам-2022: доступна онлайн-версія демонстраційного НМТ 29 квітня 2022

Підкорюємо «Black Sea Science-2022»

Здобувачі освіти нашого університету увійшли до складу переможців Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт «Black Sea Science-2022». У номінації «Харчова наука і технології» 3 місце з роботою «Підвищення ефективності мехатронного модуля для рідких продуктів» виборов здобувач освіти магістерського рівня за спеціальністю «Прикладна механіка...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Підкорюємо «Black Sea Science-2022» 11 квітня 2022

Відкрита лекція доцента кафедри туристичного та готельного бізнесу

Відбулася відкрита лекція «Страхування майна» к.ф-м.н., доцента кафедри туристичного та готельного бізнесу Любові Івченко з дисципліни «Страхування у туризмі» для студентів 4 курсу навчання спеціальності «Туризм». Викладачем на прикладі реальних подій в Україні і за кордоном були розглянуті актуальні питання страхування ризиків, які виникають у пр...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Відкрита лекція доцента кафедри туристичного та готельного бізнесу 26 березня 2018

На факультеті біотехнології та екологічного контролю тепло привітали цьогорічних першокурсників

Національний університет харчових технологій вітає усіх, хто став частиною його великої та дружньої родини! Пора вступних випробувань минула, і колишні абітурієнти тепер мають повне право носити горде звання студента НУХТ 30 серпня 2018 року факультет біотехнології та екологічного контролю радо зустрічав студентів першого курсу. Свято відбувалося ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

На факультеті біотехнології та екологічного контролю тепло привітали цьогорічних першокурсників 31 серпня 2018