Н У Х Т

Практика – перша сходинка до професіоналізму

15 лютого 2023

Практика – перша сходинка до професіоналізму

Усім відомо, що практика для здобувачів є важливою сходинкою до успішного професійного майбутнього, тому вона є невід’ємною частиною освітнього процесу.

Свій перший унікальний практичний досвід четвертокурсники-біотехнологи Дар’я Синявська і Єфим Тагізада набували на ТОВ «ФЗ «БІОФАРМА», що розробляє і виробляє препарати з донорської крові людини, рекомбінантні ліки, пробіотики із застосуванням спороутворюючих бактерій.

Керівництво підприємства з неабиякою відповідальністю підійшло до формування графіку проходження практики, раціонально розподіливши період перебування практикантів на заводі таким чином, щоб вони якомога більше були задіяні на кожному етапі.

Перший тиждень виробничої практики розпочався із самого серця заводу – виробництва. Основну частину часу здобувачі освіти проводили у виробничому цеху №1, який має найбільше дільниць: дільницю виробництва стерильних лікарських засобів у скляних флаконах; дільницю виробництва стерильних лікарських засобів у ампулах; дільницю виробництва стерильних лікарських засобів у шприцах; дільницю виробництва стерильних лікарських засобів у пластикових флаконах; дільницю виробництва мазей і супозиторіїв; дільницю упаковки.

Студентам цікаво було побачити лінії, які контролюють готовий препарат у різноманітних параметрах – герметичність, точне наповнення, контроль на сторонні включення чи брак тари, та те, як вони автоматично відсортовують брак.

Надзвичайне враження справив цех №2, що має дві дільниці: спорових і неспорових формпроботиків, оскільки наші бакалаври наочно змогли побачити процес підготовки біореактора до роботи, підготовку та завантаження поживного середовища, його стерилізації, завантаження посівного матеріалу, вивантаження та сепарації, всі ті процеси, які вони нещодавно проєктували і описували у своєму курсовому проєкті.

Протягом другого тижня студенти працювали у аналітичній лабораторії відділу наукових досліджень та розробок, де доєдналися до аналізу препарату «Лідаза-Біофарма» – робили кількісне визначення гіалуронідазної активності. Також вони спробували провести контроль вхідної сировини – кокарбоксилазигідрохлориду за показниками «Кількісне визначення», «Фосфат-іон», «Фосфотіамін» і «Втрата в масі при висушуванні». Виконуючи ці методи контролю, здобувачі отримали величезний досвід роботи з приладами – зі спектрофотометром, рідинним хроматографом та згадали практичні навички титрування, які опанували на другому курсі при вивченні дисципліни «Аналітична хімія».

Третій тиждень розпочали у біохімічній лабораторії, де більш детально ознайомились із культурою клітин та тестували противірусну активність препарату «Лаферобіон».

Четвертий тиждень провели у мікробіологічній лабораторії, яка виявилася досить близькою з точки зору вивченого матеріалу в університеті. Саме там практиканти спробували готувати поживні середовища, дізналися всі нюанси роботи із тест-штамами, висівали різноманітні мікроорганізми і отримали позитивні результати.

Четвертокурсники зазначають, що отримали справді неоціненний досвід, за який вдячні керівництву заводу та структурному підрозділу – відділу наукових досліджень та розробок, під крилом яких вони робили свої перші, але такі важливі кроки у практичній діяльності, а також керівництву та викладацькому складу факультету біотехнології та екологічного контролю, що дають якісні знання, які будуть використані в повному обсязі в подальшому житті. Здобувачі вкотре переконалися, що правильно обрали спеціальність та університет, в якому навчаються.

Опублікований: 15-02-2023
Читайте також:
Реальні проєкти, спрямовані на покращення матеріально-технічної бази, виконували цьогорічні випускники

У Полтавському фаховому коледжі НУХТ відбувся захист дипломних проєктів здобувачів спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», під час якого студенти-електромеханіки  продемонстрували ґрунтовні теоретичні і практичні знання, отримані під час навчання в коледжі. 50% студентів виконували реальні проєкти, спрямовані на по...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Реальні проєкти, спрямовані на покращення матеріально-технічної бази, виконували цьогорічні випускники 08 липня 2020

Диплом бакалавра міжнародних економічних відносин – DONE!

У Навчально-науковому інституті економіки і управління НУХТ завершився захист кваліфікаційних робіт бакалаврів спеціальності «Міжнародні економічні відносини», який продемонстрував достатньо високу якість робіт. Найбільш цікавими були захисти Дар’ї Зимухи (тема кваліфікаційної роботи – «Вплив факторів на інвестиційну привабливість економіки країни...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Диплом бакалавра міжнародних економічних відносин – DONE! 18 червня 2021

Фахівці Науково-технічної бібліотеки університету підвищують свою кваліфікацію

Співробітники Науково-технічної бібліотеки університету взяли участь у семінарі «Публікація в міжнародному виданні: практичні поради щодо підготовки, оформлення, розповсюдження наукової роботи», що відбувся на базі Державної науково-технічної бібліотеки України. Спікером виступила спеціаліст з навчання Ірина Тихонова. У рамках заходу були обговоре...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Фахівці Науково-технічної бібліотеки університету підвищують свою кваліфікацію 30 січня 2018

У обговоренні співпраці закладів вищої освіти з ринком та їх інтеграції в ринкові програми взяли участь наші викладачі

На базі арт-простору НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» «Білка» відбулася Конференція «ЗВО: Співпраця в епоху 4.0», присвячена питанням співпраці закладів вищої освіти з ринком та між собою, інтеграції в ринкові програми, що пропонують бізнес-асоціації та адаптації закладів вищої освіти до ринкових змін. Участь у заході взяв доцент кафедри автоматиза...

ЧИТАТИ ДАЛІ

У обговоренні співпраці закладів вищої освіти з ринком та їх інтеграції в ринкові програми взяли участь наші викладачі 20 січня 2020