Н У Х Т

Практика – перша сходинка до професіоналізму

15 лютого 2023

Практика – перша сходинка до професіоналізму

Усім відомо, що практика для здобувачів є важливою сходинкою до успішного професійного майбутнього, тому вона є невід’ємною частиною освітнього процесу.

Свій перший унікальний практичний досвід четвертокурсники-біотехнологи Дар’я Синявська і Єфим Тагізада набували на ТОВ «ФЗ «БІОФАРМА», що розробляє і виробляє препарати з донорської крові людини, рекомбінантні ліки, пробіотики із застосуванням спороутворюючих бактерій.

Керівництво підприємства з неабиякою відповідальністю підійшло до формування графіку проходження практики, раціонально розподіливши період перебування практикантів на заводі таким чином, щоб вони якомога більше були задіяні на кожному етапі.

Перший тиждень виробничої практики розпочався із самого серця заводу – виробництва. Основну частину часу здобувачі освіти проводили у виробничому цеху №1, який має найбільше дільниць: дільницю виробництва стерильних лікарських засобів у скляних флаконах; дільницю виробництва стерильних лікарських засобів у ампулах; дільницю виробництва стерильних лікарських засобів у шприцах; дільницю виробництва стерильних лікарських засобів у пластикових флаконах; дільницю виробництва мазей і супозиторіїв; дільницю упаковки.

Студентам цікаво було побачити лінії, які контролюють готовий препарат у різноманітних параметрах – герметичність, точне наповнення, контроль на сторонні включення чи брак тари, та те, як вони автоматично відсортовують брак.

Надзвичайне враження справив цех №2, що має дві дільниці: спорових і неспорових формпроботиків, оскільки наші бакалаври наочно змогли побачити процес підготовки біореактора до роботи, підготовку та завантаження поживного середовища, його стерилізації, завантаження посівного матеріалу, вивантаження та сепарації, всі ті процеси, які вони нещодавно проєктували і описували у своєму курсовому проєкті.

Протягом другого тижня студенти працювали у аналітичній лабораторії відділу наукових досліджень та розробок, де доєдналися до аналізу препарату «Лідаза-Біофарма» – робили кількісне визначення гіалуронідазної активності. Також вони спробували провести контроль вхідної сировини – кокарбоксилазигідрохлориду за показниками «Кількісне визначення», «Фосфат-іон», «Фосфотіамін» і «Втрата в масі при висушуванні». Виконуючи ці методи контролю, здобувачі отримали величезний досвід роботи з приладами – зі спектрофотометром, рідинним хроматографом та згадали практичні навички титрування, які опанували на другому курсі при вивченні дисципліни «Аналітична хімія».

Третій тиждень розпочали у біохімічній лабораторії, де більш детально ознайомились із культурою клітин та тестували противірусну активність препарату «Лаферобіон».

Четвертий тиждень провели у мікробіологічній лабораторії, яка виявилася досить близькою з точки зору вивченого матеріалу в університеті. Саме там практиканти спробували готувати поживні середовища, дізналися всі нюанси роботи із тест-штамами, висівали різноманітні мікроорганізми і отримали позитивні результати.

Четвертокурсники зазначають, що отримали справді неоціненний досвід, за який вдячні керівництву заводу та структурному підрозділу – відділу наукових досліджень та розробок, під крилом яких вони робили свої перші, але такі важливі кроки у практичній діяльності, а також керівництву та викладацькому складу факультету біотехнології та екологічного контролю, що дають якісні знання, які будуть використані в повному обсязі в подальшому житті. Здобувачі вкотре переконалися, що правильно обрали спеціальність та університет, в якому навчаються.

Опублікований: 15-02-2023
Читайте також:
Доцент  кафедри гуманітарних дисциплін нагороджена Обласною краєзнавчою премією імені Михайла Максимовича

Доценту  кафедри гуманітарних дисциплін Оксані Силці, яка нещодавно захистила докторську дисертацію, присуджена Обласна краєзнавча премія імені Михайла Максимовича за видання «Бандури пісня недоспівана… або суспільний виклик Михайла Злобинця». Вступне слово до видання належить професорові Надії Левицькій. Спільно із науковцем Черкаського національ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Доцент кафедри гуманітарних дисциплін нагороджена Обласною краєзнавчою премією імені Михайла Максимовича 30 листопада 2018

Тонкощі концепції державного забезпечення якості лікарських засобів

Як відомо, кожний лікарський препарат для впровадження на ринок і медичного застосування не може оминути таку важливу стадію як реєстрація. Тож цього разу в рамках вивчення дисципліни «Сучасні фармацевтичні технології» увазі магістрантів, а також викладачів кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ), була представлена ознайомча лекція, яку з почит...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Тонкощі концепції державного забезпечення якості лікарських засобів 21 травня 2021

Наша молодь – талановита і креативна!

На базі Державного біотехнологічного університету відбувся онлайн-турнір «Рушійні сили соціально-економічного зростання України в сучасних умовах», до участі у якому були запрошені учні 10-11 класів закладів загальноосвітньої середньої та професійно-технічної освіти, студенти закладів фахової передвищої освіти. Волинський фаховий коледж нашого уні...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Наша молодь – талановита і креативна! 16 червня 2022

Чоловіча збірна НУХТ – бронзовий призер Чемпіонату України з футзалу серед команд закладів вищої освіти

23-24 квітня у місті Львів відбувся фінал чотирьох Чемпіонату України з футзалу, участь у якому брала чоловіча збірна команда нашого університету. Підтримати наших спортсменів поїхали проректор з соціально-побутових питань Віктор Сташейко й завідувач кафедри фізичного виховання Ірина Павлюк. Спочатку наші збірники грали з господарями фіналу чотирь...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Чоловіча збірна НУХТ – бронзовий призер Чемпіонату України з футзалу серед команд закладів вищої освіти 25 квітня 2019