Більшість студентів задають собі питання про своє майбутнє після випуску. Під час навчання в університеті ці питання можуть залишитися без відповіді, адже важко розібратися з нестачею досвіду практичної роботи, і для багатьох це стає визначальною ситуацією для подальшої роботи за спеціальністю. Проте, насправді можливостей розвиватися і накопичувати досвід є доволі багато. І магістрант другого року навчання кафедри біотехнології і мікробіології Мирослав Хоньків зміг відповісти собі на це питання.
Ще навчаючись у бакалавраті, він вирішив розпочати свою наукову кар’єру суміщаючи навчання і роботу в біотехнологічній лабораторії Інституту продовольчих ресурсів Національної аграрної академії наук України.
Безпосереднє долучення до процесу дослідження не тільки дало здобувачеві безцінний досвід, а і допомогло в успішному написанні бакалаврської і магістерської дипломних робіт. Зараз Мирослав займає посаду провідного фахівця відділу біотехнології Інституту продовольчих ресурсів і займається розробленням бактеріального препарату для силосування кукурудзи, що є напрямом його дипломної роботи, а також залучений до інших проєктів. Ця робота дала детальне розуміння біотехнологічних процесів у напрямах молочної, хлібопекарської, м’ясної промисловості, сільського господарства та інших. Працюючи неповний робочий день, є можливість без шкоди для навчання розвивати свої навички дослідної роботи, адже працюючи в професійному колективі з часом переймаєш і хід думок науковця.
Як бачимо, отримувати досвід практичної роботи можна не лише під час практики, а і під час самого навчання. І магістрант радить – для цього займайтеся наукою!